Rivalové (2013)

Je umění natočit poutavý, zajímavý, chytlavý příběh, který diváka s naprosto nulovou znalostí sportu, byť dokonce nenávistí a šílenou nechutní k jakékoli sportovní a tělovýchovné činnosti, usadí do křesla a nedovolí mu vstát, dokud se na plátně neobjeví závěrečné titulky. Vystihnout dva životy, podstatu jejich sporu a sportu, aby se to totálnímu lajkovi líbilo...na to hold musí bejt někdo šikovnej, plus skvělá hudba a je to

Špinavý trik (2013)

Jak už tady někde padlo, David O. Russel vykreslil opravdu zajímavé postavy s groteskním nádechem...a je to pravda. Herci se do svých nových já skvěle vžili. Nedá se to ale srovnávat s Russelovou Terapií láskou, ty filmy jsou dost protichůdné, třebaže je na nich patrný autorův podpis a to v postavách. Každá z nich je něčím zvláštní, něčím šílená a jejich šílenost pomalu odhalujeme s průběhem filmu. Místama to bohužel drhlo a vleklo, takže se člověk začíná na gauči vrtět, netrpělivě očekává nějakou akci, takže trošku zkrátit stopáž, pár hluchých míst vypustit a myslím, že pak by se to mohlo doškrábat do páté hvězdičky. Ovšem soundtrack byl složený bezvadně.

Thor: Temný svět (2013)

Ve srovnání s opěvovaným Iron Manem 3 mě tohle pokračování bavilo zatraceně mnohem víc. Na samém začátku film vyrazí kupředu, zrychluje a řítí se ke zdárnému konci. Vtipné, akční a plné překvapivých zvratů. O tomhle pokračování jsou, aby překonávala své předchozí díly a tady se to zdařilo na jedničku stejně jako u Hunger Games.

Vikingové (2013) (seriál)

První řada - dobré, více historické, než další řady. Druhá řada přidala na akčnosti, třetí byla super jízda - hlavně v Paříži, a pak všichni zešíleli. Ale do jednoho. Ve čtvrté a páté řadě prostě blázinec, skvělé rozptýlení byla eskapáda v Africe. A šestou řadu jsem zhruba do poloviny sledovala spíše jen ze setrvačnosti. Když na něco zkrátka koukáte tak dlouho, tak chcete vědět, jak to skončí. Od druhé poloviny mne pak zas mrzelo, že se to do konce krátí a už nic dalšího o Ragnarových synech nebude. Nakonec člověk lituje toho, koho chtěl celé dvě řady zabít. Co se mi vadilo - nerespektování historické časové osy. Laghertě by muselo být v šesté řadě aspoň 120 let! Inu v takovém věku bych taky chtěla vypadat jako ona... A co se týká postav - top Ethelstan, Rollo, později Ubbe a nakonec z celé té setrvačnosti i ten Ivar.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Poprvé, co Ben Stiller hraje vážnou roli - ve srovnání s jeho filmografií to je vážná role. Příjemný filmy, který celkem pobaví, ale ne tak, abych se válela smíchy po podlaze. Upřímně řečeno jsem čekala míň utahaných dialogů mezi Walterem a Sheryl a mnohem víc šílené honby po celém světě. Na rovinu, myslela jsem si, že ztracený snímek 25 měl Waltera prostě jen zvednout ze židle, že ztráta byla úmyslná z důvodu naplnit Walterův nudný život. No...člověk se hold někdy splete.

Žena v kleci (2013)

Pomalejší, ponurejší detektivka s relativně průměrným Carlem, který se celou dobu tváří nerudně a potácí se v nějaké vlastní existenciální krizi rozpadajícího se manželství a krizi ochrnutého přítele, stejně jako naprosto průměrný Harry Hole. Jenže nejsme v Norsku, ale v Dánsku. A stejně jako v knížkách, mě i tady bavila Asadova postava, bez níž by Carl nevyřešil vůbec nic.

2 zbraně (2013)

Palec nahoru za scénku se slepice, u který jsem se vážně nasmála!

Atlas mraků (2012)

Sice zvláštní, ale vlastně hrozně jednoduchý. Atlas mraků je spousta různorodých povídek s různými vypravěči, kteří spojují minulé životy jako páteř tělo.

Avengers (2012)

Tenhle film mě naprosto pohltl. Vtáhlo mě to do filmu, jako bych tam celou dobu byla s nima. Velmi intenzivní zážitek. Skvělé herecké výkony a obsazení. Bavilo mě to od začátku do konce, i když jsem slyšela jisté ohlasy, že první hodina byla nudná. Podle mě to tak vůbec není. Naprosté uvolnění při filmu, zábava, napětí...bylo toho hodně. Skvělý a šla bych na to do kina znovu a znovu