Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Jste-li divák typu "Zašel bych do kina - hele, dávají Hvězdné války... Tyjo, to už je 9. díl?", tak Vám možná bude tenhle film připadat chaotický, zbrklý a bude vám toho dost chybět... Myslím, že E9 jako samostatný film úplně neobstojí. Pokud jste ale fanoušek ságy (který nejde už do kina s tím, že nová trilogie je kravina), tak budete jako já hltat skoro každou minutu tohohle zběsile upalujícího filmu a užívat si, jak si film hraje s vašimi emocemi. Je mi skoro až líto, že už ho nikdy neuvidím poprvé, protože některé zvraty fakt stojí za to. Film není dokonalý, některá rozhodnutí by šla udělat jinak, ale to co nám J.J. naservíroval je parádní. Vím, že mnozí si myslí něco jiného, ale pro mě to je krásné uzavření Skywalkerovské ságy. 90%

Wonder Woman (2017)

70% Film si nehraje na nic, čím by nebyl. Nesnaží se hledat smysl života, ani si nehraje na odstíny šedi. Postavy jsou prostě bílé, nebo černé... A je to fajn oddechovka... Minimálně začátek je příjemný pro (minimálně mužské) oko, další část nabízí roztomilý humor a pak přijde akce. Za sebe hodnotím akční půlku jako tu slabší a ke konci filmu v mých očích trochu docházel dech. Ale nic hrozného a byla to fajn odpočinková záležitost, která od diváka nic moc nevyžaduje... V čem ale vidím zádrhel celého filmu? Přišel pozdě! Vím, že v komixové historii od sebe Marvel a DC opisovali a mnohdy bylo DC s různými nápady první. Ale s filmy toto neplatí. Prostě origin jedné postavy z týmu, která je starší než ostatní a bojovala už ve světové válce, tu už byl (a kéž by tohle bylo to jediné, co ho připomínalo). Stejně tak jako člen týmu, který je rodinou navázán na nějakou známou mytologii (akorát jsme změnili Asgard za Olymp). Přijít Wonder Woman před Thorem a Kapitánem Amerikou, bylo by hodnocení asi vyšší... I když... Přišla poslední pasáž filmu a taky mi něco strašně připomínala. Jen jsem v kině nemohl přijít na to, co přesně.... Stačilo však z kina vyjít, utéct ze světa komixů, a v tom mě to trklo - Pátý element jak vyšitý :) Takže pokud chcete pohodový mix Xeny, Kapitána Ameriky, Thora a Pátého elementu, okořeněný krásnou a společensky neohrabanou Gal Gadot, pak je WW film pro Vás.