Vánoční koleda (2009)

Pro děti podle mě naprosto hororová podívaná se zvonícími řetězy a starým skrblíkem. Ale mě se to líbilo.

Měsíční svit (1985) (seriál)

Mé první setkání s drsným a charismatickým rošťákem Brucem, do kterého jsem se okamžitě zamilovala.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Po dlouhé době okouzlující a propracovaný (díky předloze) svět kouzel pro děti. Ach, dokonalý svět pohádek, být tak znovu děcko a jít na to do kina...asi bych taky pak rok chodila v kouzelnické čepici a urputně se dožadovala dalšího dílu. Pro klid své dětské duše dávám maximum.

Americký vlkodlak v Paříži (1997)

Ošklivě udělaný digitální vlkodlak, ale jinak docela slušná hororová komedie s poměrně ucházejícím dějem. Podruhé už to ale vidět nemusím.

Peklo z hlubin Země (2006) (TV film)

Scénář je docela dobrý a ničím se neliší od jiných béčkových filmů s katastrofickou tématikou. Hlavní hrdinové hrajou kupodivu opravdově, co bylo ale trapné - ojedinělé záběry na nechutnosti typu vyteklá střeva a hrozná kamera. Také snaha o dobré efekty byla opravdu jen snaha. No co, aspoň se občas zasmějete.

Con Air (1997)

Skvělý John Cusack s klaďasem Cagem a těma největšíma záporákama jaké sehnali a zavřeli do letadla (zmíním Malkoviche, Treja a Buscemiho, který má pro tento typ rolí vyloženě ksichtík). Akční podívaná společně s ironií (tento typ povedených filmů miluju, ale rozhodně u nich moc nepřemýšlím) a výbornými herci...takže všechna plus.

Skála (1996)

Další film na mém TOP listu. Plné akce, skvělých nápadů, ironických hlášek a Seana Conneryho, který čím je starší tím je více k sežrání. Shlédnuto mockrát.

Armageddon (1998)

První skvěle udělaný katastrofický film s prvotřídními herci, který jsem viděla tak desetkrát a v kině při konci filmu brečela jak želva (pozn. bylo mi 13). Bruce Willis jako drsný těžař, vychovávající krásnou Grace a nakonec figurující jako zachránce světa a Ben Affleck (u nějž to je jediný romantický hrdina, který se mu povedl). Další herci jsou nedílnou součástí tohoto filmu, dělajícího si legraci i ze sebe. Tolik odlišných charakterů a všichni s dorým srdcem, byť někteří správní magoři:-) Hrdinové jsou všichni. Plné ironických hlášek, díky kterým filmy s Brucem mám tak ráda (a taky plné jeho typického úšklebku), dále vesmír, hračky z NASA, stravitelná dávka romantiky, písně od Aerosmith a Leaving on a jet plane z filmu udělaly TOP film. PS: Scéna ve které odpaluje golfové míčky na loď Greenpeace je nezapomenutelná:-) PS2: Jdu se na něj asi podívat po jedenácté:-)

Ultraviolet (2006)

Zajímavý nápad, krásná Milla a pár dost dobrých akčních scén společně s některými technickými vychytávkami v jinak naprostém braku, si za to ale zaslouží hvězdičku. Scénář a děj mi přijde jako vykradený z Bladea, s tím že se jedná buď o záměrné béčko, nebo opravdu nepovedený cool film.