• Fantasy

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Snažím sa analyzovať a obľúbiť si Spongeboba, lebo patrí medzi major gay icons, ale nejako ma tá detinskosť a málo deja zatiaľ nechytili. Oceňujem optimizmus a občasné dada momenty

Drawn Together (2004) (seriál)

Rýchly, zdanlivo povrchný, reálne však veľmi rozhľadený humor. Popkultúrny guľáš :o) Polovicu úspechu (u mňa) tvoria úžasné hlasy a talent dabérov. Ako vždy- prvé diely sú naj

Hlavně nezávazně (2011) odpad!

Natalie vyhadzujem Ťa z rebríčka svojich obľúbencov! Myslel som si, že si nadpozemské ženské božstvo skrížené s Bambim, vyštudované, inteligentné a.. a Ty sa zúčastníš na takejto hlúposti. Rola, čo by strápnila i Taru Reid- nieto ešte Teba!

Dívka (2012) (TV film)

Hitchcock je macher, keď o zlomkoch jeho života vznikajú celovečerné filmy! :) Televízny film The Girl sa mi páčil omnoho viac ako "konkurenčný" s Hopkinsom, lebo ten priveľa atmosféry, či a sily, až na pár sekúnd s masovým vrahom Geinom a nosovohltanové švitorenie bujnej Scarlett Johansson. Hopkinsonov Hitch bol Hopkins v maske, Jonesov Hitch mal ľudskosť, vzbudil sympatie a za moment odpor- a naspäť. Z Hopkinsovho filmu si najviac pamätám "špičkovanie sa" medzi režisérom a jeho ženou- Helen Mirren na seba stiahla väčšinu pozornosti. The Girl je zaujímavým pohľadom na postavenie ženy v /vtedy/ silne maskulínnom svete filmu. Na jej otázky nikto nereaguje.. Pasáž filmu, kde ju Hitch(skrytý za sieťou) vystaví útokom vtákov a scénu necháva, napriek zraneniam a šokom, opakovať 45x, bola ukážkovým bojom o moc. AH, v tom čase zrejme najsilnejší režisér Hollywoodu, ponúkol amatérke, neznámej modelke s priemerne peknou tvárou- všetko- obrovskú nepredstaviteľnú šancu. Otázka je- prečo? Čo za to chcel? :o))))) Dušu? Srdce? Pohlavie (anglicky sex)? Šiesta hviezda hodnotenia je za Siennu Miller, obľúbená a fantastická herečka- gestá, chôdza, to, ako si vyzliekala rukavice.. oooch :o) Chameleón! Miestami mi pripomínala Naomi Watts, ale najviac Grace Kelly, škoda, že v pripravovanom filme Grace stvárňuje prestarnutá plastová Nicole Kidman..

Absolventi: Svoboda není zadarmo (2012)

Pre veľa otázok, čo vyvoláva, pre atraktívnu formu,- vzdialenú usadlým slovenským stvdokumentom, pre optimizmus starostlivo skrytý pod pesimistickou fasádou- dávam najvyššie hodnotenie. Zaujímavá trojica účinkujúcich, z ktorých najviac vyniká /nutne mierne vyšinutý/ umelec Filip. Čo do obsahu, pre mňa vrchol tohtoročného Febia. Nadbytočné použitie štrngajúcich kľúčov ako symbolu túžob /možno ešte tak otcov účinkujúc/ odpustím :)

Gilmorova děvčata (2000) (seriál) odpad!

White people problems + Roryne obrovské oči. Sledovanie GG má ekvivalent v návšteve zubára- konkrétne mám na mysli zbrusovanie zuba. S narastajúcimi sekundami sa utrpenie stáva neznesiteľným.. po hranicu agónie, preblesknutia celého života, biele svetlo v tuneli.. vstup do astrálneho sveta

Raubíř Ralf (2012)

Pozor- trailer naznačuje celkom iný ráz filmu, než na aký sa budete pozerať. Pozerať sa budete na detinský, kladný príbeh, ktorého 3/4 sa odohrávajú v cukrovej vate. Všetky geek-happy momenty boli v trailery! Ale ak máte tak do 7 rokov a máte radi pastelové FARBY, bude sa vám to páčiť. Speed Racer pre holčičky. Škoda nevyužitého potenciálu výborného nápadu

Katy Perry: Skutečná tvář (2012)

Ničím originálny dokument o ultra vyvinutej dcére kazateľov, ktorá počas svojej prvej kariéry ujúkala kresťanské songy a o tom, ako ťažko prerážala, keď ju viacero štúdií a producentov odmietlo, alebo dalo k ľadu. Všetko vyvrcholí v šťastný koniec (úspech od USA po Tokio)- tvorcovia sa ale snažia nezdôrazňovať, že Kate Hudson 2.0 k nemu došla vďaka tomu a až potom, čo sa začala obliekať ultravulgárne (šľahačkové delá na mieste, kde majú slušné dievčatá hrubé podpsenky) a začala ujúkať ultra kawaii pop o lesbických bozkoch. Plytkosť dokumentu zvýrazňuje použitie len jedného uhlu pohľadu- všetci Katy chvália, chvália, chvália, desiatky koncertov splývajú, rampa vozí Kate na scénu ako cez kopirák, detskí fanúšikovia sa krčia v hystérii, žiadna (seba)kritika. Jedna ★ za propagáciu zdravého body imidžu

Adriana a já (2007) (TV film)

TV a to veľmi TV film inšpirovaný rozprávkou o Popoluške. Popoluškou je sympatický a prosperujúci, ale fuj-obyčajný neškandalózny kvetinár Fronsóa, ktorý sa zadíval do ženy z tej najvyššej vrstvy celebrít- do supermodelky Adriany Sklenaříkovej, pôvodom z Brezna na Horehroní. Kedže odtiaľ pochádza aj časť mojej rodiny, modlil som sa (not realy), aby Adriana podala dramatickejší výkon ako v Básnikoch15, kde bola len za ozdobu a maják prevyšujúci väčšinu chlapov o dve hlavy. Nestalo sa, ale je to chyba skôr scenára, ako perfekcionistky Adriany. Scenáristi šli po plytkej ženskej diváčke, ktorej na dramatické vyvrcholenie stačí, že sa o Adrianu bijú dvaja frankofónni šviháci. Kameraman šiel po looku magazínu Exclusiv – Das Star-Magazin na RTL, už chýbala len hlava Frauke Ludowig trčiaca za rohom kaviarne

Yossi (2012)

Veľmi príjemné druhé stretnutie s Jožim. Stále je to hĺbavý chlapík, zaseknutý v zotrvačnom smútku za desať rokov mŕtvym Liorom /film Yossi & Jagger/. Bojí sa hľadať, dôverovať, jeho sebavedomie kleslo spolu s bruchom, ktoré si vybudoval popri lekárskej kariére. Vysporiada sa Joži s minulosťou, odstrihne ju, začne si užívať život, nájde novú lásku? Bude to znovu vojak? Spoiler: 5x áno. Rozprávanie pôsobí autenticky, izraelské prostredie je exotické a o to zaujímavejšie, hudba OK, produkcia na veľmi profesionálnej úrovni (vzhľadom na lacného predchodcu. Ktorý mal ale tromf v podaní očarujúceho Yehudu Leviho v úlohe Liora). Inšpiráciu Skrotenou horou (scéna s izbou mŕtveho milenca) trochu trápna, ale film ako celok stojí aj za viac pozretí /jeden a pol:/