• Fantasy

Ten Největší (2007)

Pán herec je pán režisér. Veľmi príjemná a pomerne inteligetná komédia. Mňa Rob neprekvapil, šípim v ňom veľké talenty odjakživa

Zlatý kompas (2007)

Táto rozprávka na mňa veľmi zapôsobila. Nečítal som knižnú predlohu, ani som sa nesnažil pátrať po údajnom alebo reálnom ateizme, ktorý obsahuje. Na rozdiel od Letopisov Narnie mi nepadala hlava od nudy, príbeh (vlastne jeho úvod) je príjemne dospelácky, Nicole vyzerá a hrá krásne, aj hlavná hrdinka je sympatická, triky schopné... Škoda, že plánované pokračovania padli za obeť svet.finančnej kríze, mohlo to byť ešte veľmi zaujímavé

Machři (2010)

- a znova sa všetci silia a klaňajú Sandlerovi a pchajú sa mu do.., dokonca aj Steve Busccemi a Maya Rudolph. Jedna hniezdička za R.Schneidera, slnko môjho života

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005)

Vynikajúca komédia a blaho pre všetkých robschneiderológov. O niečo lepšie ako jednotka. R.Schneidera milujem, s tým nič nenarobím

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Rob Schneider je môj najobľúbenejší zlý herec a tento film je pomyselný pomník jeho umeniu. Jednotka je o niečo schématickejšia, priehľadnejšia a násilne pozitívna ako skvelo obsurdné pokračovanie, preto len 4 hviezdy miesto piatich.

Saltová (2010)

Beriem to ako poctivú akčnú komédiu a Angelininu symbolickú rozlúčku s Larou Croft a podobnými divožienkami. Ak by sa totiž znovu chcela pokúsiť o niečo v tomto duchu, bolo by to už asi s infúziou v žile a Ensure džúsikom v termoske. To samozrejme komické nie je, v úvode som narážal na macgyverovské schopnosti hrdinky, jej 7 životov a celý blábol o spiacich agentoch

Zkrocená hora (2005)

Bol som v USA práve keď tam BM bežal v kinách a asi aj dosť v médiách, lebo každý s kým som sa bavil ho nenávidel. Mne sa tento film veľmi páči pre prírodu, strohosť dialógov, hudbu a herecké výkony. Keď som v určitom rozpoložení, vie ma rozobrať ako lego a utieram nos do rukáva. Silná záležitosť, rovnako ako tá jedna skutočná láska, ktorú dúfam zažil každý

Návrh (2009)

Smiešnych je len prvých 10-15 minút, kým je ústredný párik v meste a Sandra sa správa bossy a zábavne sadisticky. Potom je už všetko milučké a neškodné, dospelí jednajú s detskou logikou, čierne je biele, babka je mladá a Sandra stará

Shrek (2001)

A čo na tom, že prvý Shrek ešte nemal vymodelovaný ohryzok a údajne nedokonalú animáciu?! Bol a ostane zo všetkých dielov najlepší

Devítky (2007)

Nechal som sa oklamať pár nadšenými recenziami, ktoré sľubovali niečo medzi Secret a prvými Shyamalanovkami. Museli ich spískať oddané fanynky R.Reynoldsa. Ale tá neistota a dúfanie v prekvapivé rozuzlenie boli aj príjemné. V masochistickom zmysle slova