Neutečeš (2014)

Co na to říci - líbilo se vám to? Roztřesená kamera málem ve stylu Záhady Blair Witch, první polovina filmu, kde se opravdu nic neděje a my sledujeme bandu studentíků (některých zhrzelých) jak sexují tu a tam s tím a pak s tou, aby zjistili, že po nich následně (kvůli jakési kletbě?) jde pro ostatní neviditelná lidská bytost, co je chce zabít. Do toho hudba, jež zcela nekoresponduje se strašidelnými scénami - kdy by právě měla gradovat. Prostě nevyužitý potenciál jinak zajímavého námětu. 2 * - první za nápad a nebojácnost tohle dílo natočit a druhá za finální scénu v bazénu.

2012 (2009)

Katastrofické filmy prostě miluji! Co na tom, že se zde plete páté přes deváté (Májský kalendář, konec světa, obří záplavy a zemětřesení, konspirace s loděmi a vůbec vše v jednom) + to celé je doplněno krátkými informacemi o životě hlavních hrdinů, jenž určitě nikoho nezajímají. Audiovizuálně je to prostě špica a kde jinde byste mohli vidět puknout zlom San Andreas či vidět potopit se Californii či Havai pokrytou jednou velkou lávovou sedlinou :) Takže se pohodlně usaďte, konec světa začíná!