Poslední plavky (2008) odpad!

Tento film byl tak neuvěřitelně trapný, že jsem v kině v půlce trapně usnul a co se dělo, mi musel vyprávět doprovod. Na tomhle filmu se mi asi nejvíce líbila úvodní Fanánkova písnička.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Jedničku jsem neviděl, ale zážitek v kině z dvojky byl zpočátku - WOW! Ale potom všechno začalo být strašně rozvláčné a nudné. A vůbec, popcorn byl dojedený a konec v nedohledu. A nebýt hezké Megan Fox, asi bych odešel z kina předčasně.

Antikrist (2009)

Film jsem se snažil nějakým způsobem pochopit, ale nějak se mi ho nezdařilo správně uchopit. Vizuálními obrazy jsem byl nicméně okouzlen. Znovu už se na tento film ale asi nepodívám.

Pátý element (1997)

Dokonalé sci-fi. Skvělá nadupadná jízda, které vévodí skvělé výkony drsňáka Bruce Willise, Garyho Oldmana a Milly Jovovich!

Bod zlomu (1991)

Kdybych tenhle film měl hodnotit před lety, kdy jsem ho viděl, dal bych mu tři hvězdičky, ale to jsem byl ještě mladý a hloupý. Po jeho zhlédnutí ve Full HD kvalitě teď musím dát hvězdiček pět, neboť přímořská atmosféra v kombinaci s nezapomenutelnou adrenalinovou honičkou Swayzeho s Reevesem, seskokem z letadla bez padáku a surfařskou nespoutaností jsou prostě nepopsatelné. Tleskám té ženě, která ho natočila.

Psycho (1960)

Ke zhlédnutí tohoto počinu jsem se odhodlával dlouho, ale bylo to způsobeno tím, že ve mně byla zakořeněná pointa z dětství, kdy mi ji vyprávěl otec při jízdě autem. Byl jsem jeho vyprávěním velmi fascinován, ale nemohl jsem se na film vzhledem k věku podívat. Pak jsem na něj na čas zapomněl a vzpomněl si na něj v době, kdy mě filmy začaly zajímat více. Nyní, po tolika letech jsem se tedy odhodlal, rozuzlení jsem však bohužel tušil kvůli dávno vyzrazené pointě. Na atmosférickém zážitku to ovšem pranic neubralo, neboť hudba, psychologické rysy postav, perfektně napsané dialogy, odvážný dějový zvrat, brilantní Hitchcockova režie a závěrečný úsměv mi toto všechno vynahradily. Nikdy bych se v motelu u takhle děsivého majitele neubytoval!

Leon (1994)

U Leona nemůžu jinak než maximální hodnocení, a klidně bych dal ještě vyšší. A sice proto, že má pro mě jakési osobní kouzlo, je strhující. Vždycky, když mám melancholickou náladu, film si pustím a ani takové opakování pranic neubere na jeho úchvatnosti, zřejmě díky jeho emocionální vypjatosti, zvláštní vizuální kráse a sžití se s postavami. Výkony Natalie Portman coby doma zanedbávané suverénní "osmnáctky", Jeana Rena coby klasického "čističe" a květiny, co si nestěžuje, mezi kterými postupně vzniká nesmírně silné pouto, jsou odzbrojující. Když k tomu připočítám psychopatického Garyho Oldmana a Serrův soundtrack, co sedne jako prdel na hrnec (vybavuje se mi hlavně příprava na odstřelování oranžového muže), skvěle zpracovanou hloubku postav, Director's Cut, ring trick... prostě na tom filmu se mi jednoduše líbí všechno. Pro mě jednoznačně nejlepší Besson a vzhledem k počtu zhlédnutí, který určitě ještě naroste (a myslete si co chcete :) ), nejlepší film. A teď mě omluvte, jdu si dát sklenici mléka.