Centurion (2010)

POZOR, SPOILERY: Film obsahuje tolik krve, že by Tarantinovi stačila na dva film a to je co říct. Děj trochu klišoidní, ale vše je vynahrazené velmi dobrou kamerou a pěknými záběry krajiny. Sice jsem čekal něco jiného, ale spokojený jsem. A závěr filmu? Já čekal, že všichni umřou, takže mi zase zkazili radost...

Čápi s mákem (2010) (pořad) odpad!

Myslel jsem, že Prostřeno! je nejhorší pořad o vaření, ale ukázalo se, že dno je mnohem hlouběji. A "hlas lidu"? Paní "nechci předkrm, mám svoji baketu z benzínky" mě opět překvapila.

Čas zabíjet (1996)

Bohužel jsem nejdříve četl knihu a potom viděl film... Kniha byla o dost lepší.

Černá labuť (2010)

U každého Aronofského filmu je problém, že vždy bude srovnáván s Requiem for a Dream. Bohužel jsem to udělal i já. Sám o sobě je tenhle film naprosto vynikající, ale Requiem stanovil laťku tak vysoko, že bude nemožné ji překonat. Po stránce kamery, výkonů, režie i příběhu se filmu nedá nic vytknout, ale Requiem má u mě stále o něco lepší pozici. Ale třeba se to časem změní. A Natalie? Tomuhl filmu bude do konce života vděčná, protože zde hrála úplně jinak, než v ostatních filmech.

Den Šakala (1973)

Zfilmováno prakticky přesně podle knihy (a povedlo se). To se dneska jen tak nevidí.

Díra (1960)

Tenhle film jsem viděl vlastně úplnou náhodou- ale naprosto mě dostal. Žádná hudba, žádné zbytečné řeči, jen práce na útěku a závěrečné rozuzlení. Naprosto úchvatné.

Dravci (1999)

Tak tomuhle se říká úchylárna prvního stupně. Ale i přesto (nebo spíš právě proto) je tento film úžasný. Pearce a Carlyle se předhání v soutěži o většího magora.

Drive (2011)

Na tento film jsem se těšil z jednoho prostého důvodu- měla se v něm objevit Bobbi Starr. Neobjevila. Nicméně i přes to, že její scény byly vystřihány, je film naprosto dokonalý.

Drsná Planina (1979)

Přestože natočen za dob komunismu a přestože o hlídání poválečné hranice, považuji ho za poměrně zdařilý. Tvůrcům se podařilo odstavit politiku stranou, což je jen dobře.

Fontána (2006)

Úžasné spojení obrazu a hudby, ale něco tomu chybělo. Aronofsky se určitě snažil, ale přijde mi, že trochu usnul na vavřínech. Kdyby tu byla ta pomyslná třešnička na dortu (o které nevím, jak by měla vypadat), určitě by to bylo za 5*.