Králové videa (2020)

Jednorozměrný dokument o lidech, kteří v domácích podmínkách za komunismu dabovali filmy jedním hlasem. Bohužel většinu vzpomínek ve filmu tvoří filtrované historky dabérů, kteří sice přiznají, že kazeta se prodávala za 250 - 500 Kčs, ale že oni z toho neměli vůbec nic. :-D Moderní výzkumná práce by se dala shrnout do pár vět, máme asi 2000 různých filmů, ale nevíme kolik je jich celkem. Známe pár dabérů, ale daleko více neznámé a říkáme jim nějakou přezdívkou. Dokument sice předvede mnoho ukázek z VHS kazet ale celkově nejde moc do hloubky.  Ono je to pochopitelné - celou dobu to byla činnost na hraně zákona a nikdo si netvořil archiv události. Nebyl to umělecký překlad byl to prostě kšeft pro veksláky a celý dokument má sex appeal mrtvé ryby.  Byl by stejně nudný i dokument o další generaci pirátů, která přišla v éře vypalování DVD? Lidí kteří dělali amatérské titulky na filmy které unikly na internet? Možná že taky, ale rozhodně bych to svěřil jiným lidem než toto.

Kapitán Fall - Lék na erekci (2023) (epizoda)

Sevřený příběh o erekci, který vrací do děje policisty že speciální jednotky. Scénář téměř divadelní z pera starého mistra, který láká na další díl.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Kina to možná zbořilo ale takhle s odstupem pár měsíců kdy je to na Netflixu to vůbec nefunguje. Prachy jsou v prachu a nikdo je nevyhrál. Herci filmu Tajný zákop věděli že je to podvod a vlastně všechno bylo secvičené a je to jeden velký klip. Chápu, že Netflix dává druhý život filmu a ještě film vydělá nějaké peníze ale už je to čistá nekromancie. :-)

Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix - Episode 1 (2023) (epizoda)

Evropská parodie na ty největší japonské cyberpunk pecky.  Místy nápadité míchaní stylů animace a přeskakování nudných pasáží za pomoci 8-bitové herní animace je fakt skvělé ale jinak je to to největší klišé.  Jediné co to z klišé vytrhává je naprosto gay tematika.

Invalida (2023)

Má to svoje mouchy, ale celkově ten film má spoustu dobrých nápadů a Slovensko v tomto filmu je dost exotické a pro mě příjemná změna.  Je tam sice pár neherců ale i pár herců kterým jejich postavy prostě žeru. Takhle propracované a barvité postavy nemají ani seriózní české filmy.

Luther: Pád z nebes (2023)

Tento film postrádá vnitřní logiku a místo drsného detektivního filmu dostáváme film kde jsou porušeny všechny hříchy pátera Knoxe.   Ok někdo je zavřen do věznice s maximální ostrahou za vraždu a v reálu tam vězni chodí po chodbách, mají kulečník i tága a když je někde vodí, dostanou pouta jak ze sex shopu.  Ústřední padouch má  více štěstí než rozumu..,  Hele já chápu že kriminální filmy nesmí být přesné aby se někdo třeba neinspiroval ale zase to nemusí končit opakovaným facepalmem. Film mě donutil přemýšlet jestli vůbec ten žánr (severská) drsná krimy není nemocný a nebo proč se to tak pokazilo.

Mazalové (2014) (seriál) odpad!

Seriál kde je umělý smích a jinak slušní herci se tam pitvoří.  Jako je to pěkné že to dávají jen na ČT :D ale přesto bych ty děti tak netrestal.  Obávám se, že kdyby tam nebyl umělý smích že bych ani nepoznal že je to vtipné a dávkování jedna věta jeden umělý smích je vražedné.

Piklírna (2021) (seriál)

Krátké úderné epizody. Seriál má momentálně venku jen jednu sérii a proto se ještě nestačil znechutit. Druhá série už je potvrzená.

Manipulátoři (2022) (seriál) odpad!

Tento případ není v Česku znám a proto já jako divák jsem jsem vstupoval do neznáme řeky, až na závěr bylo objasněno oč se přesně jedná a já říkám, že celá tato dokumentární série by šla sestříhat v patnáctiminutový intenzivní pořad.  Toto je rozvleklé, utahané a samolibě se to utápí v přehnané obrazové popisnosti. Když se mluví o nesplacených fakturách, tak nám musí na obrazovce běhat nějaké faktury z fotobanky atd.

Manipulátoři - Zmizeli (2022) (epizoda) odpad!