Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Konečně i já si udělal čas na tento skvost. A nebudu nikoho zatěžkávat dlouhým komentářem. Tento film sám je komentářem lidského života. Komentářem svobody, naděje a především přátelství. Bez patosu a příkras. První místo v žebříčku je vysloužené právem. Zihuatanejo, taky si to zapamatuju - jako symbol výše uvedeného...

Potomci lidí (2006)

Momentálně ještě prožívám otřes...Kam až může lidská bezcitnost, nebo naopak empatie dojít? Už dlouho mi během nějakého filmu nenaskočila husí kůže. Cuarónovi se to povedlo. Pachuť budoucnosti je nám servírována z různých úhlů pohledu v různých filmech - ať už přetechnizovaná vize plná robotů (Já, robot), budoucnost plná virů (Já, legenda), budoucnost bez dětí... Ve všech třech mnou zmíněných případech je tu ale vždy naděje na spásu. Emocionální stránka v tomto snímku je jednoznačně tahounem a v podstatě protagonistou. Jen osobně doufám v lepší budoucnost...

Ďáblův advokát (1997)

Hell yeah! Sousto pro labužníka! Al Pacino, Keanu, Charlize - absolutně uhrančivé drama! Naprosto úžasná atmosféra, dokonalý casting, dokonalá hudba! Téma k nezaplacení a ještě jednou Al Pacino!!! Ten herec je prostě ďábel! Grandiózní škola herectví. Jeho smích, zjev, mimika i zvrácenost - asi tak nějak si skutečně představuji personifikované zlo. Film, dalo by se říci, nemá hluchá místa, svižně jede a nakonec odhalí zajímavou pointu - zaplať pánbůh, čistý happyend bych nesnesl! Alespoň ne po té neuvěřitelné jízdě! A závěrem: Charlize Theron a její proměna je neuvěřitelně sugestivní. Už díky ní dávám plný počet!

Počátek (2010)

Nechal jsem si den na rozmyšlenou v naději, že prozřím mně skrytou další hranici tohoto filmu. Nestalo se. Jistěže se jedná o úžasný počin, avšak mně osobně chybí asi ještě hlubší podtext. Něco na zamyšlenou na závěr (nejen - jsme stále ve snu?). Scenérie, vizuální stránka filmu vůbec, antigravitační souboje, to vše je "waaau", nicméně jakási chladnost emocí bije do očí, a pro mě to znamená mínus jedna hvězdička. Jak mám mít strach o to, jestli zůstanou v Pustině, když je mi to vcelku jedno?Jak říkám, snímek je skutečně dechberoucí a je nutno plynout spolu s ním (tzn. nekoukat se na hodinky, nevnímat ruch kolem, nenechat si do filmu žvanit nikým jiným.). Osobně jsem ale čekal ještě víc - ve srovnání s Dokonalým trikem slabší.

Kick-Ass (2010)

Tohle byla jízda od začátku do konce! Ještě nikdy jsem nikomu nefandil tak jako Hit Girl! Ta to teda uměla roztočit, sakra! Brilantní koncept filmu, mile potěšila animovaná sekvence alá Big Daddy´s history...Nevidím důvod, proč nedat plný počet hvězd. Špičková zábava plná aluzí, sarkasmu, akce a emocí! A osobně ještě dodávám, že soundtrack byl first-class ;-)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Já...nečekal jsem, že mě tento film doslova připoutá na židli a porazí zároveň. Panu režisérovi se podařilo něco dokonalého (alespoň pro mě, je mi jedno, co říkají kritici a ostatní; pro mě je to neuvěřitelně silné). Co chválit dřív - brilantní herce, úžasnou hudbu, krásný příběh. Já osobně si odnáším hlavně celkové vyznění. Smrt a narození - ač protikladné, přesto tvoří jeden celek. Čas během těchto dvou "událostí" je v našich rukou...a já mám teď skutečně pořádnou chuť žít!

Dokonalý trik (2006)

Dámy a pánové, prosím potlesk! Tenhle pan Nolan ví, jak na to! Mé zvláštní poděkování patří hercům, jelikož takové výkony se (bohužel) jen tak nevidí. Smekám, odhazuji cylindr a doufám, že to nebude naposledy!.....Ta pointa, sakra! Ten člověk mě prostě dostal! Pottere, máš tu nové konkurenty - bývali to mudlové, ale v mnohém předčili i talentované kouzelníky; navíc nepoužívají hůlky.............Abrakadabra!

Johnny English se vrací (2011)

Johnny se nám vrátil a tentokrát to nedaruje ani důchodcům ani vozíčkářům! Přesto se určitě nejedná o to nejlepší, co nám mohl Johnny nabídnout. U několika scén jsem se ale opravdu nasmál, jednoznačně vévodí paní "uklizečka" s vysavačem. Englishovo závěrečné střetnutí s touto paní je "královské" . Místy se ale film snad bere až příliš vážně a je to spíš na škodu. Pokud šílenou komedii, tak úplně. Nicméně jako příjemná oddychovka s celkem slušným humorem k nedělnímu odpoledni či na zabití prázdninové nudy, proč ne?

Přátelé (1994) (seriál)

Přátelé moji, na Vás nikdy nezapomenu. Skutečnost, že jsem s Vámi byl schopen strávit neuvěřitelné množství dnů, mluví za vše. Skutečně jste mi byli oporou v nejtěžších dnech, zdrojem radosti a krásné nostalgie. Kdo z Vás byl mým nejlepším přítelem? Všichni! Ross se svou lesbickou exmanželkou, Chandler se svými "džouky", Joey a jeho milostné trable přerušované hromadou jídla a kopcem srandy, Rachel se svými módními starostmi a věčnými potížemi, Monika a její chorobné uklízení (ale každý má nějakého toho kostlivce "za dveřmi" aneb bordel, bordel, bordel =)) a samozřejmě naše hvězda, slavná zpěvačka Phoebe, která ale pohrdá konzumem, a tak zpívá jen v místní kavárně. Hit Smraďoch se drží na mém seznamu top songů ;-)..........Brzy se zase uvidíme, přátelé!

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Čekal jsem zázrak, dostalo se mi parádních hereckých výkonů, profesionálních pěveckých a tanečních výkonů a známé hudby. Přesto nepůjdu s hodnocením výše. Osobně totiž zastávám názor, že z tematiky Draculy šlo vytěžit ještě víc. Vyzdvihnout musím výkony Korna, Bílé, Machálkové; kupodivu samotný Hůlka alá Dracula nic moc...Dobře odvedená práce, ale znovu už se nepodívám.