Crash master

Crash master

<< předchozí 1 2
    • 25.11.2015  21:26
    5 proti 5 špeciál (TV pořad) (2012)

Špeciálne epizódy notoricky známej súťaže v slovenskej verzii s akčným Andrejom Bičanom sa za tie roky skladali zo všetkého možného. Raz súťažili celebrity, raz ľudia so spoločným záujmom, raz hlasy poslielali diváci priamo do vysielania SMS-kami, raz sa ukazovali vtipné odpovede na ulici (asi jediný krát, čo sa ten prieskum naozaj robil)... Bez ohľadu na to, o aký špeciál sa jednalo, vždy sa jednalo o skvelú zábavu ako aj pri štandardných dieloch. Preto logicky aj špeciálu patrí päť hviezdičiek.

• 1.11.2015  02:21
    Nikdo není perfektní (TV pořad) (2014)

To, že Barrandov nevymýšľa vlastné relácie, a len sa "inšpiruje" od druhých som si už zvykol. Je však nutné používať TÚ ISTÚ grafiku a hudbu? O to viac to zdôrazňuje, ako je Barradovská verzia oproti tej pôvodnej horšia, nevtipnejšia a lacnejšia. Na druhú stranu, boli aspoň takí slušní, že si od Andrásyho získali licenciu. Práve kvôli tomu asi môžu prakticky kompletne skopírovať slovenskú verziu do českého prostredia...

• 1.11.2015  02:17
    Nikdo není dokonalý (TV pořad) (2012)

Pôvodný program Aj múdry schybí, ktoré dlhé roky okupoval obrazovky Markízy, bol v roku 2010 televíziou zrušený. Na Silvestra 2012 sa ho rozhodla priviesť späť RTVS, ktorá ho následne začala od roku 2013 vysielať pravidelne každý týždeň. Spočiatku bolo všetko pri starom. Moderátorská dvojica, počet ankiet aj otázok. Platilo teda to, čo na Markíze. Pobaví to vždy, ak sú dobrí hostia (napr. Bičan/Pročko), o to lepšie. Po roku sa však Andrásy s Vacvalovou rozhodli odísť, pričom moderátorské pozície dostali Marcel Forgáč a Milan "Junior" Zimnýkoval. Zatiaľ čo s Forgáčom viacmenej problém nemám (je vtipný, no občas až príliž strháva pozornosť na svoju osobu, na druhú stranu je u neho vidieť aspoň snaha), Junior mi príde ako jeden z najpreceňovanejších moderátorov súčasnosti. Teraz (november 2015) moderuje tri relácie, a VŠETKY sú vysielané v primetime. Pritom mi nepríde vôbec vtipný, a konkrétne v tejto relácii na mňa pôsobí tak, že len čaká, kedy to skončí a bude výplata. Preto novej verzii relácie Aj múdry schybí uberám jednu hviezdičku.

• 1.11.2015  02:09
    Aj múdry schybí (TV pořad) (1998)

Ak nesadne výber hostí, stopercentne dokáže pobaviť "výskum národa". V tomto programe totiž "náhodní" respondenti dokážu vytiahnuť neskutočné informácie. Aj tie najjednoduchšie otázky dokážu potrápiť nejedného respondenta. Ak si navyše Andrásy s Vacvalovou pozvú dobrú dvojicu (napr. Marcin/Izer, Ringo Čech/Lučenič, Malachovský/Štúr...), je postarané o skvelú zábavu.

• 1.11.2015  02:04
    Nikdo není dokonalý (TV pořad) (1998)

Česká verzia Aj múdry schybí sa musí spoliehať len na historky pozvaných hostí, pretože nejakého inteligenta napadlo, že do zostrihu sa nemôže dosťať menej ako sedem správnych odpovedí. Češi buď nepochopili princíp formátu, alebo proste nechcú zo svojho národa robiť bandu idiotov. Každopádne sa tak na tom nedá tak zabaviť, a tak všetko musí odpracovať Krampol (u ktorého nemusíte vždy vydržať do pointy) a hostia.

• 1.11.2015  01:58

Jeden zo starších Izerových produktov, myslím že vôbec posledný ešte s Markom Dobrodinským. Pobavila ma hlavne Zdeňkova paródia Petra Novotného, kde neskutočne presne vystihol jeho pohyby a hlas.

• 1.11.2015  01:55
    Jen blbni! (TV pořad) (2006)

Jen blbni! bol (do roku 2010) posledným počinom Zdeňka Izera na obrazovkách Primy. Podľa mňa aj najpodarenejší. Show sa presunula do väčšieho štúdia, nudné výplne (reklamy, skrytá kamera) tentokrát obstarávali priamo Izerove skeče (konečne, tak to malo byť od začiatku), a z tohto programu mám asi najviac obľubených scénok. Takže napr: Metro, Ucpaná žumpa, Údržbár na hrade, Rekvalifikácia, Riaditeľ počasia, Reportér TV Prima a určite mnoho ďalších... V tomto programe, ako aj v ostatných primáckych variáciách, Izerovi sekunduje Petr Freund.

• 1.11.2015  01:50
    Pípšoubazar (TV pořad) (2005)

Tretí bazar, s ktorým prišiel Zdeněk Izer na obrazovky Primy bol Pípšoubazar. Opäť sa jedná o to isté, to znamená dve scénky s hosťami, následne krátky rozhovor, medzi to nejaké pravidelné rubriky a samozrejme videovsuvky ako výplň. Tentokrát to bola skrytá kamera s poväčšinou erotickými témami. Neviem, odkiaľ tieto materiály Prima zobrala, každopádne tým zbytočne naťahovala program, a radšej by som bol za nejaký ten skeč priamo od Zdeňka.. Z Pípšoubazaru pochádzajú napr. tieto scénky: Moderátor v rádiu (Izer predbehol dobu, kde moderoval v hudobnej stanici pre seniorov, dnes sa to dotiahlo do dokonalosti, a stala sa z toho až televízia), Skoky na lyžiach, Automat...

• 1.11.2015  01:44
    Kinobazar (TV pořad) (2004)

Druhý počin, s ktorým prišiel Zdeněk Izer na Prime bol Kinobazar. Oproti jeho predchodcovi, Telebazaru, sa líšil len jemne pozmenenou scénou, a tým, že výplňou medzi scénkami sa tentokrát stali ukážky z českých filmov. Prišlo mi to zbytočné, a reklamy sa ako výplň k Izerovi hodili viac. Aj keď teda by som bol najradšej iba za tie scénky.. Z Kinobazaru pochádzajú napr. tieto scénky: Maňďák (pre mnohých absolútny vrchol vrámci Zdeňkovej kariéry na Prime), Hokejový brankár, ZOO... V Kinobazare sa tiež k Izerovi pripojil aj Petr Freund, ktorý so Zdeňkom spolupracoval aj v ďalších jeho primáckych programoch.

• 1.11.2015  01:35
    Telebazar (TV pořad) (2003)

Telebazar bol prvým počinom Zdeňka Izera po prestupe na Primu. Ako aj z ostatných Izerových bazarov, aj z Telebazaru pochádza množstvo skvelých scénok. Ako príklad uvediem napríklad tieto scénky (podľa ich názvu na YouTube): Reportér u baču (Izerova vulgárna bačovská slovenčina v praxi), Záchod, Motorkár, Spisovatel... Vždy ma však v jeho primáckych programoch (resp. iba v bazaroch) rozčulovali zbytočné videovsuvky, ktoré boli vkládané medzi jednotlivé scénky a rozhovory. Reklamy však boli "menšie zlo" ako povedzme ukážky z filmov...

• 13.10.2015  15:03
    La Parta (TV pořad) (2015)

Užívateľ ForGump to vystihol dosť presne. Barrandovská verzia Partičky zatiaľ pôsobí dosť lacne, veľmi malé publikum a po grafickej stránke tiež úpadok. Najväčším problémom je rýchle tempo. Na ďalšiu hru sa skáče hneď po pár sekundách, a pôsobí to až priveľmi zostrihane. Hry sa nestíhajú poriadne vysvetliť (aj keď ich poznáme), pri hádacích hrách sa zadávanie úloh vystriháva, a postavy sa dozvieme až po začatí hry. Nebolo by tiež od veci púšťať k stutočným divákom ešte nejaký smiech nahraný vopred. Obecenstvo bolo prvý diel dosť tiché. EDIT: Po pozretí druhého dielu pridávam hviezdičku. Chlapci hrajú stále rovnako skvelo, bohužiaľ im to kazí spracovanie, za čo však oni nemôžu. Naozaj by to chcelo väčšie publikum a kľudne aj hrať menej hier za ten diel, hlavne aby to nepôsobilo tak zostrihane ako teraz. EDIT 2: Tretí diel už dosiahol "primáckych kvalít". Chmela zasa exceloval, navyše už zostal čas aj na zadanie úloh. Ak uvidím viac dielov ako tento, dám aj barrandovskej verzii päť hviezd.

• 9.7.2015  23:45

Viac ako ročná pauza sa opäť prejavila, ako inak, na výkone Serja Tankiana, ktorému v súčasnosti veľmi prospieva, ak má na práci dlhšiu tour, počas ktorej dokáže svoj hlas vypilovať k dokonalosti. Počas Chop Suey! síce predviedol skvelý výkon, celkovo však jeho hlas postrádal silu, ktorú zvyčajne máva. Na druhej strane, Daron Malakian sa po dlhých rokoch objavil so svojou starou gitarou Ibanez Iceman, s ktorým si ho všetci spájame. Koncert pre KROQ trval len hodinu, a tak sa niekoľko veľmi hraných a známych songov ako Suite-Pee či Suggestions nedostalo do setlistu. Keďže sa jedná o staršie kúsky, bohvie, ako by si s nimi Serj poradil. Prenosu nepomohlo ani otravné cenzurovanie, ktoré bolo aj tak nepresné. Počas záverečného songu "Sugar", si chlapci pozvali na pódium Christopera z Make-A-Wish Foundation, ktorému tak splnili jeho sen zahrať si s nimi na pódiu. Pekný záver tejto nie úplne najlepšej show. V roku 2015 sa kapela vydala na dlhšie turné po celom svete, počas (zatiaľ) posledných koncertov v júni sa Serj opäť "dostáva do kondície". Dúfam, že si ju udrží na dlhší čas.

• 9.7.2015  23:36

Až v roku 2013 sa Serj Tankian opäť stáva tým Serjom Tankianom, ktorého sme poznali z dôb, keď bol hlasovo na svojom vrchole (2000-2004). Opäť sa do toho nebojí oprieť, dokáže vrieskať s takou istou silou, ako kedysi. Užíva si každú sekundu svojho pobytu na pódiu. Hneď má z toho človek lepší pocit. Zvyšok kapely predvádza svoj tradičný štandard (roztancovaný psycho Daron, coolový Shavo a sústredený John), ak k tomu pridáme starého dobrého Serja, je to konečne opäť za 5 hviezdičiek! Som veľmi rád, že si čt vybrala práve tento koncert, jedná sa o jeden z najlepších za poslednú dobu. Ono vôbec celá 2013 tour bola to najlepšie od roku 2004. Škoda len, že sa to neodvysielalo celé, a pár piesní (Deer Dance, Radio/Video, Question!, A.D.D. a Cigaro) sa do výberu nedostalo..

• 9.7.2015  23:28

Prvé koncerty po navráte neboli hlavne od Serja to pravé, to, na čo sme boli zvyknutí. Dlhé roky sólo vystupovania na ňom boli poznať, a dosť sa to bohužiaľ prejavilo. Daron, ten naopak nestratil nič zo svojho kúzla, a opäť predviedol svoje zabijácke tanečné predstavenie! Ak by som mal hodnotiť kvalitu prenosu, zvukovo sa to ustálilo až pri I-E-A-I-A-I-O, do tejto chvíle mal Daron strašne potichu mikrofón, a celkovo to znelo dosť nevyladene. Dvakrát nemusím ani akčne ladené strihy, a roztrepanú kameru (počasie alebo zámer?), takže to ma tiež príliž nepotešilo. Samozrejme, keď to bolo nové, bola radosť väčšia, ale takto z odstupom času treba uznať, že ak by som mal vybrať nejaký poriadny koncert za posledné roky, Rock AM Ring by to určite nebol.

• 5.7.2015  20:09
    System Of A Down - Lonely Day (hudební videoklip) (2006)

Ak by kapela ostala verná svojmu štýlu, s ktorým prišla na scénu v 90. rokoch, song ako "Lonely Day" by sa nikdy nedostal na svet. Je to proste taký slaďák, dobrý, ale je ďaleko viac lepších systemáckych songov. Preto je škoda, že veľa ľudí si možno zapamätá práve tento song, je asi mainstreamovo najpoužiteľnejší.

• 5.7.2015  20:05
    System Of A Down - B.Y.O.B. (hudební videoklip) (2005)

Klip ku "B.Y.O.B." je tým najlepším, s čím System of a Down kedy prišli. Klip krásne strieda tempo spolu so songom, a perfektne dokresluje atmosféru. Ak je song, ktorý by som si zásadne nepustil bez klipu, bol by to práve tento. Práve tento song im priniesol ešte väčšie úspechy, než mali doteraz. Natrvalo ich umiestnil medzi špičku, o ktorú majú ľudia stále záujem, aj napriek tomu, že od roku 2005 nebol vydaný žiadny nový materiál.

• 5.7.2015  20:01
    System Of A Down - Hypnotize (hudební videoklip) (2005)

Pomerne obyčajný klip k pomerne obyčajnému (na pomery SoaD) songu. Napriek tomu však bol zvolený ako hlavný ťahák k albumu Hypnotize (žeby kvôli názvu?). Na albume je niekoľko songov, ktorým by som dal osobne priestor. Tento klip prakticky len ukazuje kapelu počas koncertu, krásna je však pasáž počas sóla, kde kamera akoby vstúpi do reproduktora, v ktorom sa postupne vyobrazuje farbistý abstraktný motív. Len vďaka nemu dostáva klip štyri hviezdičky, je to skôr na tie tri.

• 5.7.2015  19:57
    System Of A Down - Question! (hudební videoklip) (2005)

Scenár klipu ku "Question" pochádza zo sna Shava Odadjiana, ktorý je basgitarisom kapely, a zároveň aj režísérom ich klipov. Jeden z tých zaujímavejších klipov kapely, aj keď z tohto albumu ho ešte prekonáva "B.Y.O.B.", ktorý by som zaradil hneď na prvú priečku. Na YouTube sa dokonca povaľuje aj krátky, pomerne raritný záznam z natáčania tohto klipu.

• 5.7.2015  19:54
    System Of A Down - Boom! (hudební videoklip) (2003)

Ak by som mal vybrať nejaký klip od SoaD, ktorý má jasnú myšlienku, tak by to bol tento. "Boom!" je jediný song z albumu Steal This Album!, ktorý sa dočkal videoklipu. Aj napriek tomu je spolu s klipom "War?" asi najmenej známy.

• 5.7.2015  19:52
    System Of A Down - Aerials (hudební videoklip) (2002)

"Aerials" sú tretím singlom z albumu Toxicity, a aj k nemu sa kapela rozhodla vydať klip. Kvalitatívne by som ho prirovnal k "Toxicity".

• 5.7.2015  19:44
    System Of A Down: Chop Suey! (hudební videoklip) (2001)

Čo dodať, "Chop Suey!" je najúspešnejší a najpopulárnejší song od Systémov (v súčasnosti má cez 300 miliónov pozretí), aj keď paradoxne, klip k nemu sa mi síce veľmi páči, ale nemôžem povedať, že by bol príliž originálny. Už len vďaka songu jasných päť hviezdičiek!

• 5.7.2015  19:41
    System Of A Down - Toxicity (hudební videoklip) (2001)

"Toxicity" patrí k tomu najlepšiemu, čo kedy System of a Down vydali, a klip, hoci nepatrí k mojim najobľúbenejším, sa k songu celkom hodí. Páčia sa mi hlavne pasáže, keď cez členov prechádzajú rôzne zábery z ulíc.

• 5.7.2015  19:35
    System Of A Down - Sugar (hudební videoklip) (1999)

Tak asi prvá pecka vrámci kariéry System of a Down, ktorá o nich dala poriadne vedieť už pri ich debute. "Sugar" patrí k najpopulárnejším songom kapely, na koncertoch si ho kapela nedovolí vynechať, naopak, vždy s ním uzavrie každú svoju show.

• 5.7.2015  19:33
    System Of A Down - Spiders (hudební videoklip) (1998)

Jeden z tých "zvláštnejších" systemáckych klipov. Perfektne sa však hodí práve k "Spiders", a dodáva tomu tú potrebnú atmosféru.

• 5.7.2015  19:30
    System Of A Down - War? (hudební videoklip) (1998)

Tento videoklip je vlastne len profesionálnejšie zostrihaný záznam jedného z koncertov v roku 1997. Dokonca aj audio použité pre tento klip nepochádza z albumu, ale ešte z predtým vydaného tretieho dema, takže by som tento klip nazval takým prvým pokusom, aj keď mám pocit, že ako prvý vydaný nebol.

• 19.5.2015  14:49
    Inkognito (TV pořad) (2015)

Staré dobré Inkognito je späť, síce s trochu obmenenou zostavou (Šebová namiesto Pavelekovej, Hudák namiesto Kramára), ale v podstate sa nič nezmenilo, v tomto prípade naštastie. Taktiež sa jedná o jediný program (možno ešte okrem Nového bývania), kde je Voštinár nie len že pozerateľný, ale občas aj celkom vtipný. Prajem vynovenému Inkognitu aspoň jednu/dve úspešné sezóny, aj keď takýto program sa dá vyrábať donekonečna, ak ho, samozrejme, nepotopí sledovanosť.

• 5.4.2015  14:04
    Autoškola národa (TV pořad) (2012)

Celkom by ma zaujímalo, podľa čoho dospeli užívatelia csfd.cz k tým odpadom, keď sa táto show vlastne nikdy ani nedostala do vysielania. Aspoň ja som ju tam nikdy nevidel, a to som si ju, kvôli Bičanovi, plánoval pozrieť...

• 7.2.2015  17:58
    Kredenc (TV pořad) (2014)

SOS bolo len jedno. Nechápem tú veľkú chválu, nie to o nič lepšie ako Haló, ktoré už samo o sebe nebolo bohviečo.

• 2.12.2014  15:29
    Buřtcajk (TV pořad) (2012)

Skvelý návrat Zdeňka Izera, bohužiaľ pre neho a pre nás, na televízii, ktorá nevydržala vysielať ani pol roka. Bezkonkurenčná bola sekcia "Auto Moto Kout". "Je to kára na prasečí exkrementy. Má to motor, prakticky nahovno. Do běžnýho provozu to má pár much. No hodně, když se oteplí... "

• 31.10.2014  23:15
    Odsouzené (TV seriál) (2009)

Na slovenskú produkciu mimoriadne nadštandartne kvalitný seriál. Áno, ku koncu sa jeho dej už priveľa zamotával a dosť sa v ňom preháňalo, ale čo, bolo to aspoň zaujímavé. Pochvalu si zaslúži najmä obsadenie. Skvelo sa podarilo obsadiť aj hlavné, tak vedľajšie postavy, aj keď sa tu vyskytuje hneď niekoľko nezaujímavých až zbytočných postáv. Tvorcovia dokázali zmiešať vážnosť a drámu s dajakou tou komédiou. K téme seriálu sa to síce nehodilo, ale opäť, bolo to fakt zaujímavé. Zábavu obstarával hlavne večne ožratý lekár Andrej Kováč, prezývaný Katar. Skvelo ho zahral Štefan Kožka. Ďalej potom napr. Magorka (Gabriela Dzuríková) či riaditeľ Bílek (Pavel Kříž). Vyskytovali sa tu aj vyložene záporné postavy, z niektorých išiel až strach (Grófka - Elena Podzámska). Chválim aj nejaký ten vývoj postáv, väčšinou sa aj tí najväčší záporáci časom tak dajako presunuli na stranu dobra. Lepší seriál už TV JOJ s najväčšou pravdepodobnosťou zo seba nevypustí.

<< předchozí 1 2