• Krátkometrážní

Zaklínač (2019) (seriál)

Nečetla jsem, nehrála jsem, moc se mi do seriálu nechtělo, ale nakonec jsem “nátlaku” podlehla a jsem ráda. Mně se to líbilo. Hrátky s časem, které jsou většinou zmiňovány negativně, mě vlastně bavily. Je ale pravda, že jsem předem věděla, že tam něco takového je. Pro mě osobně to pak bylo zajímavé si dát dohromady zpětně, co se kdy odehrálo. A pozorovat ty malé odkazy na různé časové linie. Za mě dobrý.

Westworld (2016) (seriál)

Mírné zklamání, ale stejně těch 5 hvězd nechám. Už jen za ten zážitek. Začátek mi, oproti ostatním, vlastně sedl více, než druhá akčnější půlka. Tam se sice konečně něco dělo, ale zase mi přišlo, že je to trochu přitažené za vlasy (lidi jsou vážně blbí!!!). Ale veškerá překvapení se tvůrcům vyvedla, tedy aspoň v mém případě. Závěrečný díl se nesl v podobném duchu, jako celá série. Začátek super, parádní nečekané odhalení (až mi šel mráz po zádech a už jen kvůli tomu je těch 5 hvězd) ale celkové vyvrcholení mi přišlo zase trochu příliš. Tak jsem zvědavá, co z toho udělají dál. 8,5/10

Příchozí (2016)

Výborné sci-fi s paradoxem jak prase ale tak krásnou atmosférou, že mi to ani moc nevadilo, jen mě pak pěkně bolela hlava. Nádherný obraz s perfektně dokreslující hudbou. Pár vyloženě zapamatováníhodných momentů. Líbí se mi odlišný pohled na příchod mimozemšťanů. Ale asi mi něco chybělo, nebo přebývalo, i tak velmi silné 4*. 8/10

Neon Demon (2016)

První půlka fascinující. Osobně se mi strašně líbil obraz, vystavení atmosféry. Vlastně se zas tolik nedělo, ale dobře se na to koukalo. Druhá půlka, resp. asi už poslední třetina filmu, mi teda zážitek dost zkazila. První část tak na 8/10, druhá pak u mě tak za 4/10.

Warcraft: První střet (2016)

Neurazí, nenadchne. V zásadě jsem se nenudila, ani jsem neméla pocit ztraceného času. Ve srovnání s trailerem (který mě teda odpuzoval neskutečně) je to vlastně příjemné překvapení, ale že bych to třeba chtěla vidět ještě někdy, se říct nedá. Prostě za mě průměr. 5/10

Hereafter (2013)

Zajímavý kraťas, který mi ale přijde mírně nedotažený. Jsem v mnoha ohledech líný divák a tady by mi rozhodně prospělo, kdyby bylo nějaké polopatičtější vysvětlení... Nebo aspoň návod k použití. Možná ale něco zůstalo ztraceno v překladu a proto mi nějaká důležitá informace ušla. Nicméně mě to bavilo (celých 36 minut, ne 5...), některé herecké výkony byly sice sporné, ale zase to vykompenzovalo prostředí. 5.5/10 (k vidění na YouTube)

Orel Eddie (2016)

Skvěle natočeno, skvěle zahráno, skvělá hudba. No, až mě to překvapilo, jak to bylo dobré. Jsem ráda, že jsem se aspoň takto zprostředkovaně s tímhle příběhem seznámila. 8/10

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nevím, co přesně filmu vytknout, asi proto skončil s hodnocením 4* (bezprostředně po vidění to bylo tak na velmi silné 3*). Vlastně se mi to líbilo. A nelíbilo zároveň. Bylo to dlouhé, místy asi nudilo, ale vlastně ani ne, protože si zase všechny scény krásně vybavuji a i nadále ve mě zážitek přetrvává. Bylo to fascinující, dlouhé (a zase nevím, jak moc negativní to je, na místě mi to přišlo příliš, ale ono to asi nijak jinak být nemohlo...), krásné ve své syrovosti. Některé scény mírně k smíchu (svojí absurdností). No, jsem tím filmem celkem rozpolcena... DiCaprio byl skvělý ,ale osobně si myslím, že byl jinde lepší, nebo měl spíš více co hrát, tady to o tom moc v jeho roli není, to byl Hardy lepší. Film je po všech stránkách doladěn k dokonalosti (hudba, kamera...). Ale... No, jak říkám, nevím, co si o filmu mám myslet. A zatím nemám chuť ho vidět znova, abych to zjistila. 7/10

Ant-Man (2015)

Překvapivě dobré a zábavné. Začátek byl pro mě trochu pomalý, ale po chvíli to pěkně šlape a drží se to celou dobu. Propojení na Avengers pobavilo. A tak vůbec, pohodová oddechovka. 7/10

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jistě, je to všechno to, co už jsme viděli, ale musím říct, že mi to vůbec nevadilo. V kině jsem prostě vypnula a hezky si to užila a to tedy jakože parádně. Jen jsem si říkala, že jsem se nemusela tak úzkostlivě vyhýbat spojlerům, když ty hlavní věci byly ve filmu buďto zmíněny jen tak mimochodem, nebo byly předvídatelné, což byla celkem škoda, ale zase přemýšlím, jak by to šlo udělat nenápadně a přece s grácií. Inu, jak říkám, byl to vlastně film pro mě. 8/10