minima

hyperaktivní mutant z Marsu

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 16.3.2017  15:54
    Westworld (TV seriál) (2016)

Mírné zklamání, ale stejně těch 5 hvězd nechám. Už jen za ten zážitek. Začátek mi, oproti ostatním, vlastně sedl více, než druhá akčnější půlka. Tam se sice konečně něco dělo, ale zase mi přišlo, že je to trochu přitažené za vlasy (lidi jsou vážně blbí!!!). Ale veškerá překvapení se tvůrcům vyvedla, tedy aspoň v mém případě. Závěrečný díl se nesl v podobném duchu, jako celá série. Začátek super, parádní nečekané odhalení (až mi šel mráz po zádech a už jen kvůli tomu je těch 5 hvězd) ale celkové vyvrcholení mi přišlo zase trochu příliš. Tak jsem zvědavá, co z toho udělají dál. 8,5/10

• 14.11.2016  11:58
    Příchozí (2016)

Výborné sci-fi s paradoxem jak prase ale tak krásnou atmosférou, že mi to ani moc nevadilo, jen mě pak pěkně bolela hlava. Nádherný obraz s perfektně dokreslující hudbou. Pár vyloženě zapamatováníhodných momentů. Líbí se mi odlišný pohled na příchod mimozemšťanů. Ale asi mi něco chybělo, nebo přebývalo, i tak velmi silné 4*. 8/10

• 7.10.2016  11:32
    Neon Demon (2016)

První půlka fascinující. Osobně se mi strašně líbil obraz, vystavení atmosféry. Vlastně se zas tolik nedělo, ale dobře se na to koukalo. Druhá půlka, resp. asi už poslední třetina filmu, mi teda zážitek dost zkazila. První část tak na 8/10, druhá pak u mě tak za 4/10.

• 15.7.2016  22:26

Neurazí, nenadchne. V zásadě jsem se nenudila, ani jsem neméla pocit ztraceného času. Ve srovnání s trailerem (který mě teda odpuzoval neskutečně) je to vlastně příjemné překvapení, ale že bych to třeba chtěla vidět ještě někdy, se říct nedá. Prostě za mě průměr. 5/10

• 18.4.2016  22:04
    Hereafter (2013)

Zajímavý kraťas, který mi ale přijde mírně nedotažený. Jsem v mnoha ohledech líný divák a tady by mi rozhodně prospělo, kdyby bylo nějaké polopatičtější vysvětlení... Nebo aspoň návod k použití. Možná ale něco zůstalo ztraceno v překladu a proto mi nějaká důležitá informace ušla. Nicméně mě to bavilo (celých 36 minut, ne 5...), některé herecké výkony byly sice sporné, ale zase to vykompenzovalo prostředí. 5.5/10 (k vidění na YouTube)

• 14.4.2016  21:48
    Orel Eddie (2016)

Skvěle natočeno, skvěle zahráno, skvělá hudba. No, až mě to překvapilo, jak to bylo dobré. Jsem ráda, že jsem se aspoň takto zprostředkovaně s tímhle příběhem seznámila. 8/10

• 28.1.2016  18:00

Nevím, co přesně filmu vytknout, asi proto skončil s hodnocením 4* (bezprostředně po vidění to bylo tak na velmi silné 3*). Vlastně se mi to líbilo. A nelíbilo zároveň. Bylo to dlouhé, místy asi nudilo, ale vlastně ani ne, protože si zase všechny scény krásně vybavuji a i nadále ve mě zážitek přetrvává. Bylo to fascinující, dlouhé (a zase nevím, jak moc negativní to je, na místě mi to přišlo příliš, ale ono to asi nijak jinak být nemohlo...), krásné ve své syrovosti. Některé scény mírně k smíchu (svojí absurdností). No, jsem tím filmem celkem rozpolcena... DiCaprio byl skvělý ,ale osobně si myslím, že byl jinde lepší, nebo měl spíš více co hrát, tady to o tom moc v jeho roli není, to byl Hardy lepší. Film je po všech stránkách doladěn k dokonalosti (hudba, kamera...). Ale... No, jak říkám, nevím, co si o filmu mám myslet. A zatím nemám chuť ho vidět znova, abych to zjistila. 7/10

• 10.1.2016  21:47
    Ant-Man (2015)

Překvapivě dobré a zábavné. Začátek byl pro mě trochu pomalý, ale po chvíli to pěkně šlape a drží se to celou dobu. Propojení na Avengers pobavilo. A tak vůbec, pohodová oddechovka. 7/10

• 3.1.2016  21:07

Jistě, je to všechno to, co už jsme viděli, ale musím říct, že mi to vůbec nevadilo. V kině jsem prostě vypnula a hezky si to užila a to tedy jakože parádně. Jen jsem si říkala, že jsem se nemusela tak úzkostlivě vyhýbat spojlerům, když ty hlavní věci byly ve filmu buďto zmíněny jen tak mimochodem, nebo byly předvídatelné, což byla celkem škoda, ale zase přemýšlím, jak by to šlo udělat nenápadně a přece s grácií. Inu, jak říkám, byl to vlastně film pro mě. 8/10

• 11.12.2015  09:25
    Steve Jobs (2015)

Doteď jsem vlastně o Jobsovi věděla pramálo. Po tomhle filmu mám tak nějak touhu, si pár věcí zjistit po různých dokumentech a podobně. Forma rozhovorů před prezentacemi byla vážně skvělá, ač to bylo "jen" 120 minut povídání, bavilo mě to parádně a taky to dost rychle uteklo. Herecké výkony snad ani netřeba zmiňovat (perfektní) a tak vůbec. 7.5/10

• 20.11.2015  20:17
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Po několika sériích jsem si říkala, že asi už nemůžou přijít s ničím novým a zajímavým, ale jim se stále daří mě překvapovat a hlavně bavit... Ano, občas mi to přijde přitažené za vlasy, neuvěřitelné, jindy zase předvídatelné. Nicméně ty postavy kolem tomu tak hrozně moc dávají. A taky herci, dělají to všechno tak nějak osobnější. Tím to vlastně pozvedávají nad obyčejnou kriminálku, kterážto část je ta méně zajímavá (kromě případů, které se nějak týkají přímo postav, plus výjimky). A mě to vážně baví. 9/10

• 7.11.2015  12:08

Tak tenhle film mě docela potěšil. Zajímavý příběh, odkazy na staré filmy, dobří herci, hudba... No, rozhodně příjemné překvapení - bylo to lepší než jsem čekala. 7.5/10

• 7.11.2015  11:28

Viděno v autobuse Student Agency s dabingem, který ten film strašně utápěl... Kdybych brala v potaz i ten dabing, šla bych ještě níž s hodnocením. Takhle to bylo celkem průměrné pokoukání. Příběh jsem neznala, v tomhle podání mě ale moc neoslnil. Předpokládám, že je na tom kniha lépe. 5/10

• 3.10.2015  22:12
    Ergo Proxy (TV seriál) (2006)

Velice zajímavý počin, který jsem sice zcela nepochopila a musela jsem hledat pomoc jiných, důvtipnějších, lidí (a s tím vysvětlením mě to celé zpětně baví o to víc), ale který mě bavil po celou dobu. Některé epizody trochu WTF (chcete být milionářem, disneyland), ale jak říkám, 23 epizod, které mě zabavily na jeden víkend. 7/10

• 24.7.2015  12:57
    V hlavě (2015)

Tímto bych se chtěla omluvit těm pěti dalším lidem v kině, kteří zažili moje emocionální rozložení tímto filmem. Jakože už dlouho mě něco takhle nepoložilo, konkrétně jedna scéna, teda, ale zato pořádná, do konce filmu jsem nemohla ani dýchat... Já jsem tedy značně přecitlivělá, ale takhle moc mě už dlouho nic nevzalo. A mimo zábavu a spousty geniálních nápadů má pro mě ten film tu přidanou hodnotu, že ze mě vytřískal všechno. 9.5/10

• 12.6.2015  21:16

Ujetý historky. Nehledě na hodnocení jsem měla trochu problém to dokoukat. Do blázince se člověk dostane jednak po takových situacích, jednak po koukání na takovýhle film. Tedy asi ne člověk, spíš já. Nějak jsem to špatně nesla. U "odtahovky" jsem měla chuť praštit počítačem, A podobně na mě působily vlastně asi všechny povídky. A to se počítá, protože takovéhle emoce jsem už dlouho u filmu nezažila. Takže 8/10.

• 1.6.2015  10:51

Tak tohle mělo páru. Dějově je to sice trochu chudé, ale vlastně mi to těch 120 minut vůbec nevadilo. Opravdu jsem se královsky bavila. Občas to sice možná nebylo zamýšleno ("dějový zvrat" mě podle mého pobavil nechtěně), ale i tak. Hlavně ten vizuál. A perfektně padnoucí hudba. Pecka. 8/10

• 20.3.2015  18:41

Manners maketh man. 9/10

• 18.2.2015  10:34

Film se v mém případě neubrání srovnávání s poměrně nedávno viděným Hawkingem s B. Cumberbatchem. Asi proto, že ten příběh znám (ač ne tolik do "budoucnosti"), mě to zase tolik nebavilo. Nedá se říci nudilo, to ne. Herecké výkony precizní (E. Redmayne je opravdu skvělý, minimálně vzhledově tak předčí i Cumberbatche), zpracování milé. Ale můžu si za to vlastně sama, že mi to tolik nedalo. Jak říkám, pořádně mě chytila až druhá půlka filmu, kterou jsem ještě zpracovanou neviděla. 7/10

• 21.1.2015  11:08
    Into the Woods (divadelní záznam) (1991)

Za mě osobně to hlavně tahá nahoru druhá půlka. A ne písničkami, což je u muzikálu trochu na škodu. Ne, že by se mi žádná nelíbila. Spíš mi žádná neuvízla v paměti na delší dobu. Možná je to jejich podobností, všechny tak trochu splývají. Vlastně si vybavuji melodii jen u hlavní Into the woods, zpívanou celým osazenstvem. A samozřejmě geniální rap ježibaby. Ta u mě ostatně vede celou dobu a kdykoliv se objevila na scéně, ta jsem se nadmíru bavila (její otrávený obličej po první půlce při zpěvu s Popelčinými sestrami je prostě skvělý). Je faktem, že se na vybrané scény ráda podívám znovu. Takže tak nějak 7/10

• 28.12.2014  15:52
    Interstellar (2014)

Interstellar je můj letošní favorit na poli velkých filmů. Jednak proto, že prostě zbožňuju sci-fi a tohle bylo tak krásně sci-, s trochou -fi, druhak asi také proto, že jsem mírně neobjektivní u Nolanových filmů a do třetice se budu opakovat, ale s tím sci- se pojí i vesmír a mě prostě ty záběry dokáží přimrazit k sedačce. Nehledě na to, že některé parametry toho filmu, právě konfrontace sci- s normálním životem, jsou fascinující a děsivé zároveň. A tolik rozporuplný závěr mi vlastně sedl. 9.5/10

• 28.12.2014  15:31
    Zmizelá (2014)

Ano, rozhodně výborný film, co stojí za zhlédnutí, ba dokonce jeden z mála, ve kterém mi pan Affleck vůbec nevadil, veskrze mu role sedla, Rosamund byla skvělá a tak vůbec. Ale... vlastně mi nevadí, že se toho v první půlce filmu zas tolik nestane (kromě toho, že manželka zmizí) a že je to takové trochu pomalé. V důsledku přesně to hezky vybudovalo atmosféru. Druhá půlka byla pěkné psycho a úplně super nebýt závěru, který mi jednu hvězdu smázl. Tedy nebyl špatný, jen pro mě nebyl domyšlený. Myslím si, že kdyby se do toho někdo opřel, tak to popadá jak domeček z karet. Ale budiž, i tak je to jeden z nejlepších filmů tohoto roku. 7/10

• 17.1.2014  18:32

Až zpětně jsem zjistila, že se má jednat o film na motivy Andersena. Naštěstí. Předlohu mám totiž hodně ráda a tohle je úplně o něčem jiném, v porovnání s předlohou by to neobstálo. Nicméně takhle v nevědomosti to silně připomínalo Tangled (jak píší všichni), včetně vtípků apod. Což mi vcelku vyhovovalo. Pro mě příjemných 6.5/10, hlavně za sněhuláka toužícího po létě.

• 2.1.2014  10:33

Jak již bylo řečeno: Lepší než díl první, stále však úděsně natahovaný příběh, který tak vyznívá dost prázdně. Spousta wtf momentů, patrně na pobavení... První půlku filmu jsem se tiše nudila, nejspíš kvůli celkové únavě i v jednom místě usínala (nemůže za to plně jenom film). Druhá půlka byla dostatečně plná akce na to, aby se na ni dalo pohodlně koukat. S nástupem draka na scénu přišlo pár úžasných okamžiků. Martin Freeman je vynikající herec, což je jedna z myšlenek, která mě provázela vlastně celým filmem, ale právě u draka to mnou rezonovalo nejsilněji. Nějak se ale nemůžu zbavit pocitu, že kdyby byl Hobit filmem jediným, prospělo by mu to nehorázně. Perličkou byly závěrečné titulky, kdy mě píseň docela dost překvapila, teď si ji však neustále pouštím dokola. Nu, takových 6.5/10.

• 1.1.2014  23:05
    Rivalové (2013)

Perfektní kamera (skvělé záběry ze závodů), perfektní Niki Lauda, perfektní hudba (po dlouhé době první Zimmer, u kterého mi nebylo jasné, že je to Zimmer). Neschopnost rozhodnout se, komu vlastně fandím, ač byl tedy Niki celou dobu tak trochu favoritem. Všechno tohle přispívá k faktu, že se jedna v mých očích o patrně nejlepší film roku 2013, který jsem doteď viděla. 9/10

• 28.12.2013  23:38

Příběh o válce a o dvou dětech. Co jiného čekat, než trochu citového vydírání. Když na to ale přistoupíte, tak se vám to bude líbit. Jako mně. Pro sebe si jen zmíním jeden z nejlepších okamžiků celého filmu - hraní kámen/nůžky/papír. Při tom mě zamrazilo. Jinak hezkých 8/10

• 17.12.2013  23:09

Všechno už bylo řečeno. Dlouho si budu pamatovat ten pocit, který nastal na konci. Vidět to v kině, asi bych nezvládla odejít...

• 1.12.2013  11:41

Lepší, než díl první (ona i kniha je na tom podobně). V podstatě souhlasím s okolními názory, že první půlka je v porovnání s arénou lepší. Samotná aréna sklouzává k přílišné akčnosti (v prvním díle se mi, když nad tím teď uvažuji, hrací část líbila víc, v knihách to tak nebylo) a zkratkovitosti, což je vlastně možná dobře, protože daleko zajímavější je to, co se děje mimo hry. Jsem zvědavá na příští díly, ač mě tedy absolutně nevyhovuje to, že budou dva. Kniha je totiž pro mě nejslabší z trilogie, zase mají filmy tím pádem šanci být lepší... Uvidíme. 7/10

• 26.11.2013  23:39

V podstatě vynikající oslava doktorového 50. výročí. Skvělé skloubení Smithova Doktora s toho od Tennanta a Hurta (na tak málo prostoru je to výborná verze), výborná role pro Billie, krásné odkazy na předchozí generace. Navzdory mírné rozháranosti to kupodivu funguje jako celek (komediální vložky fungují ve spojení s těmi dramatickými). Ale... Po několika hodinách od vidění se přikláním na stranu těch, jimž vyvrcholení úplně nesedlo. Moffatova práce se mi líbila kdysi ze začátku, kdy dělal pouze jednotlivé epizody, ty pak patřily k nejlepším v seriálu. Svojí vlastní verzí univerza se ale tak trochu odklání od funkčnosti k efektivitě. Jsem zvědavá na další vývoj, to ne, že ne, ale chtělo by to patrně trochu zpomalit a zaměřit se na to, co nechal po cestě za bordel... 8/10

• 3.11.2013  22:32
    Enderova hra (2013)

Tak, co nejdřív se jdu vrhnout na knihu. Navzdory tomu, že se mi film líbil, bylo na něm vidět, že jsou některé věci nedořečeny a já je chci mít kompletní. Nemůžu se vyhnout srovnání s mnou viděnou včerejší Gravitací, Ender je totiž o něco méně o obrázcích (ač se na to koukalo výtečně) a o něco více o příběhu, což ho pro mě staví na přednější místo. Výborná hudební složka to jenom potvrzuje (minimálně se tu "neopisovalo"). A Asa má v mých očích našlápnuto slušným směrem, díky němu mi tak nějak nevadilo, že hlavní postava je vlastně dítě. 8,5/10 Update: Nemíním měnit hodnocení, jen si chci uchovat v paměti pocit, který jsem měla po zhlédnutí filmu s dalším povědomím o celém Enderovi (po čtyřech knížkách a dalších na řadě). A v mém případě to fungovalo, i když jsem vlastně věděla, co se děje. Možná právě proto. Asi teď spíš hodnotím knížky, které jsou vynikající (filmu stále dost chybí), ale film si mě napodruhé získal snad ještě víc, než poprvé. Toť vše.

<< předchozí 1 2 3 4 5