• Krátkometrážní

Hon (2012)

Výborný film. Někde uprostřed jsem byla v hrozný depresi, neb taková bezmoc... Těžko mi bylo. Napravil to sice konec (ne ten úplný), nejsem si ale jistá, jestli tomu bylo dobře. Vlastně jsem si docela jistá, že pro mě tomu dobře nebylo, proto tedy 4* (8/10)

Hrob světlušek (1988)

Příběh o válce a o dvou dětech. Co jiného čekat, než trochu citového vydírání. Když na to ale přistoupíte, tak se vám to bude líbit. Jako mně. Pro sebe si jen zmíním jeden z nejlepších okamžiků celého filmu - hraní kámen/nůžky/papír. Při tom mě zamrazilo. Jinak hezkých 8/10

Hugo a jeho velký objev (2011)

Jak už tady psalo spousta lidí, pocta filmu, dodala bych pocta jednomu vynikajícímu mágovi, jakým byl Georges Méliès. Vzhledem k tomu, že se převážná část tohoto vyznamenání odehrává v druhé půlce filmu, mohl by se film jevit trochu nesouvisle. První půlka je na první pohled úplně o něčem jiném, ale navazuje to na sebe bez problémů. Minipříběhy ostatních účastníků jsou pěkným dokreslením celkového vyznění a myšlenky. Dobrá práce.

Hunger Games (2012)

Navzdory všem veskrze negativním komentářům, které jsem na úkor tohohle filmu slyšela, se mi líbil. Já neříkám, že by nebyly pravdivé. Jenom jsem si dotyčných věcí v průběhu nevšimla. Předlohu jsem nečetla (zvažuju vypůjčení) a stejně jsem více méně všechno pochopila (pokud jsem něco nepochopila, nevím o tom). Hlavní představitelé byli výborně zahraní, celé mě to ani chvilku nenudilo. Já jsem v tom žádná společenská podobenství nehledala, takže když jsem je nedostala, nechyběla mi. Koukala jsem na to jako na sci-fi se zajímavým nápadem, který mi, vzhledem k mým malým zkušenostem, přišel naprosto originální, tak mi nemluvte o tom, jak je tamto a tamto lepší. Já se sice na ty lepší věci asi kouknu, ale stejně budu tomuhle vděčná, že mě k nim dostal.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Lepší, než díl první (ona i kniha je na tom podobně). V podstatě souhlasím s okolními názory, že první půlka je v porovnání s arénou lepší. Samotná aréna sklouzává k přílišné akčnosti (v prvním díle se mi, když nad tím teď uvažuji, hrací část líbila víc, v knihách to tak nebylo) a zkratkovitosti, což je vlastně možná dobře, protože daleko zajímavější je to, co se děje mimo hry. Jsem zvědavá na příští díly, ač mě tedy absolutně nevyhovuje to, že budou dva. Kniha je totiž pro mě nejslabší z trilogie, zase mají filmy tím pádem šanci být lepší... Uvidíme. 7/10

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Dávná posedlost, kdy jsem coby malá školačka hned po příchodu domů hodila tašku do rohu a šla se koukat na Stargate. Dnes jsem s radostí zjistila, že celé nadšení zůstává, a místo učení na zkoušky se dívám na náhodou odchycený první díl. A pořád mě baví a pořád je to skvělý. Ani mi nevadí dabing, to je asi taky součástí té vzpomínky.

Interande (2012)

Parádní nápad a zpracování. Škoda příběhu, který pro mě byl nezajímavý. Ale až nebudu mít co dělat, zkusím si to určitě znova.

Interstellar (2014)

Interstellar je můj letošní favorit na poli velkých filmů. Jednak proto, že prostě zbožňuju sci-fi a tohle bylo tak krásně sci-, s trochou -fi, druhak asi také proto, že jsem mírně neobjektivní u Nolanových filmů a do třetice se budu opakovat, ale s tím sci- se pojí i vesmír a mě prostě ty záběry dokáží přimrazit k sedačce. Nehledě na to, že některé parametry toho filmu, právě konfrontace sci- s normálním životem, jsou fascinující a děsivé zároveň. A tolik rozporuplný závěr mi vlastně sedl. 9.5/10

Into the Woods (1991) (divadelní záznam)

Za mě osobně to hlavně tahá nahoru druhá půlka. A ne písničkami, což je u muzikálu trochu na škodu. Ne, že by se mi žádná nelíbila. Spíš mi žádná neuvízla v paměti na delší dobu. Možná je to jejich podobností, všechny tak trochu splývají. Vlastně si vybavuji melodii jen u hlavní Into the woods, zpívanou celým osazenstvem. A samozřejmě geniální rap ježibaby. Ta u mě ostatně vede celou dobu a kdykoliv se objevila na scéně, ta jsem se nadmíru bavila (její otrávený obličej po první půlce při zpěvu s Popelčinými sestrami je prostě skvělý). Je faktem, že se na vybrané scény ráda podívám znovu. Takže tak nějak 7/10

Iron Sky (2012)

Divná směska, měla-li to být komedie, u mě selhávala na plné čáře (neznám filmy, ze kterých se údajně hláškovalo, tím pádem mě asi minuly ty kulturní odkazy), na dobré sci-fi to bylo moc blbé a akční místa za moc nestála. A triková stránka věci mi přišla v traileru tak třikrát lepší. Ani nevím, proč dávám aspoň 1*. Asi když se kouknu na ostatní odpadem hodnocené, přijde mi, že tohle je o chlup lepší.