• Publicistický

Studio ČT24 (2010) (pořad)

Nadprůměrný zpravodajský kanál a dá se říct vlajkové studio s kvalitními moderátory.

Deník Dity P. (2013) (pořad)

Konečně milá a velmi příjemné kuchařská show v ČR. Osobitá, jedinečná a jiná než ostatní. Navíc krásně natočená s kvalitními recepty. Češi zjevně nedokáží docenit a závist opět vyhrává. Deník Dity P. - 90%

Babovřesky (2013)

Viděl jsem to nedobrovolně. Bylo to hodně šptané po všech stránkách - nevím proč jedna hvězda, asi proto, že toto bylo celkem neškodné a jsou i horší. I když se tomu těžko věří. BABOVŘESKY - 10% a nikdy víc prosím.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Český seriál, český sitcom, český z produkce České televize, u které očekáváme z komediální tvorby jen a pouze Bohdalovou před třiceti lety, vážně? Neuvěřitelné. A dokonce příjemné, absurdní a zábavné. Nelez opomenout "husťácké" účesy a bezvadné prostředí - hotel, kterému bych přídal k té čtvrté i pátou hvězdu. Proč ne? ČTVRTÁ HVĚZDA (2014) - 80%

Velký Gatsby (2013)

Fitzgeraldův jazzový věk ztvárněný v Moulin Rouge stylu s utahaně vypadajícím Di Capriem v titulní roli a růžovém obleku. Vizuálně zajímavý – občas snad až moc vyumělkovaný film o luxusem přesyceném dekadentním životě Newyorčanů minulého století s příjemnou hudbou, úžasným žlutým „fárem“, nekončícím množstvím Moëtu a dávkou zvláštní podivnosti ve 140 minutách. Ruku k dílu přidali také módní dům Prada a šperkaři od Tiffanyho a posunuli kostýmy na oslňující úroveň. Ač někteří hovoří o nejlepším filmu všech dob, budu souhlasit s Mirkou Spáčilovou a uchýlím se k shrnutí ve stylu: „zajímavý nadprůměr“. THE GREAT GATSBY (2013) – 70%

Newsroom (2012) (seriál)

HBO přišlo s neotřelým a příjemným seriálem z pro mě atraktivního prostředí zpravodajské televize. Velmi elegantně kritizuje tamější establishment a taky se jemně pousmívá nad americkou národní hrdostí, které hned v úvodní čtvrthodince pilotu jasně vzkáže, že "Amerika není nejlepší na světě". Překvapující je také reflexe skutečných událostí, kterému se "vysílání" věnuje i poměrně dlouhá šedesátiminutová stopáž, která má po celou dobu dostatečnou energii. THE NEWSROOM - 100%

Skyfall (2012)

S Danielem Craigem se Brosnanův Bond konečně začal měnit v pravého Bonda, jakého si představuji já - se správným množstvím akce a omezenou dávkou dokonalosti, která je nahrazována emocemi a my díky tomu konečně vidíme agenta 007 jako člověka. Britové jednoduše opět zazářili na stříbrných plátnech, škoda jen, že příště to bude už bez bravurní "eM" Judi Dench, jejíž smrt vrhla do závěru Skyfallu dávku smutku. Radost naopak mohla přinést zpráva, že Britka Adel nazpívá i následující soundtrack, protože před tím posledním musela smeknout také americká Akademie.

Show začíná (2005)

Zajímavý film, který má spoustu světlých a skvělých okamžiků, které střídají ovšem ty poněkud horší. Judu Dench opět exceluje, ale když se vedle ní postaví ostatní, už tak ohromeni nemůžeme být. Navíc ztvárňuje postavu, která víc než podobná mnohým předešlým. Mrs. Henderson Presents - 60%

Uprostřed nicoty (2008)

Americké nezávislé léto pokračuje. Tentokráte s mladou titulní trojicí a Susan Sarandon v pozadí. S rodinnými problémy, prosluněnými tobogány a novými životy vystupujícími z lehkého oparu konopného kouře. Příjemná roadmovie bez velkých hvězd, ale zato s myšlenkou, atmosférou a duší. Middle of Nowhere - 70%

Zápisky o skandálu (2006)

Judi Dench, kterou zde můžeme obdivovat ve zcela jiné herecké poloze, než je pro ní běžné, si jistě Oscara zasloužila, a to i v silné konkurenci Helen Mirren. To, jak bravurně zahrála starou učitelku, která zneužívá moci nad svou mladší kolegyní Cate Blanchet, tváříce se, že buduje nerozbitné přátelství, podtrhla navíc vynikající hudba dodávající britskému snímku z roku 2006 punc pravého dramatu. Každý slovem deníku odkrývá své složitě myšlenky a nám divákům umožňuje pochopit, PROČ, ale také popisuje pocity samoty. K závěrečnému záběru nelze nic dodávat, snad jen zůstat sedět a sledovat titulky po dobu minimálně 2 minut. Notes on a Scandal - 90%