• Publicistický

Jeff, který žije s mámou (2011)

Jason Segel se do role podivína báječně vžil a spolu s Edem Helmsem a Susan Sarandon vytvořili báječné trio, které během příjemných 80 minut objevovalo mnoho nového - sebe samé. Všichni tři konečně začali žít. Atmosféru tomuto snímku dodává především špičková a hodně nezvyklá kamera. Jeff je rozhodně dobrým startem amerického nezávislého léta 2012. Jeff Who Lives At Home - 60%

Báječný hotel Marigold (2011)

Hvězdy britského nebe se sletěly do (neuvěřitelně přebarvené a přelidněné) Indie a zde chtěli prožít podzim svých životů, noblesně, zajímavě a daleko od studené Anglie. Každý z nich měl svůj problém a svůj sen, nikdo z nich neskončil, aniž by nezměnil svůj život. Dostatek prostoru umožnil, aby se postava rozvinula a všichni toho využili, zda odkryli i skutečnou část sebe, můžeme jen hádat, každopádně k tomu měli vynikající podmínky. The Best Exotic Marigold Hotel - 75%

Černobílý svět (2011)

Film s duší, který si Oscara (snad i Oscary) vážně zasloužil. Perfektní pohled na historii, kterou podle mého v Evropě nikdo nezná a o Americe ani nemluvě. Co je nejduležitější - přesto, že je film označen jako drama, vtipu má dostatek. Není sice přímo natočen tak, aby dojímal celou dlouhou stopáž, ale jsou v něm neuvěřitelně emotivní okamžiky především tedy ty, v nichž se vyskytují děti, nejvíce mě dojalo: "Ty jsi moje opravdová máma, Abiee." Nešlo o prvoplánovost, ale o lehké začlenění malých-velkých okamžiků. Musím říct, nejpříjemnější oscarové překvapení. PS: přesto, že Emmu Stone moc nemusím, po určté době se dala skousnout :-) PS 2: V tomto případě jsem opět fascinován, jak čeští distributoři film přejmenovali - neudělali sice úplně chybu, ovšem odhalili víc, než měli, alespoň podle mě. Dodám jen: škoda, že nemůžeme říct, že v něm hrála Angelina Jolieová...

Futurama (1999) (seriál)

Trochu jinak, trochu ostřeji a stylově. To je Futurama. Nějaká chyba? Rozkoukáte díl a je konec :-) (ale bohudík za sitkomovou stopáž).

Simpsonovi (1989) (seriál)

Legendární (oprávněně) seriál! Řekl bych, kdo neviděl, podívejte se, ale nikdo takový snad není. Ale je pravda, že ač jsou poslední série vyšperkovány po grafické stránce, příběh pomalu mizí - není ale divu, po takové době...

Přátelé (1994) (seriál)

Klasika je klasika! Nevidět Přátele je snad smrtelný hřích a nezbožňovat Jennifer Aniston a Courtney Cox snad ještě horší!

Králova řeč (2010)

Naprostá nádhera, dokonalý příběh a královský Colin! Bylo něčeho málo? Nikoli. A moc? Taktéž ne! Přesně "namíchané", mistrně provedené a také patřičně oceněné. Tentokrát Britové zazářili!

Železná lady (2011)

Výtečná Meryl Streep v průměrném filmu o velké Dámě, která ovlivnila celý svět. Bohužel, jak jsem již zmínil, průměrné bylo krom titulní hrdinky vše, především dramaturgické pojetí filmu mi přišlo značně nezvládnuté, scénář poté neměl moc možností situaci nějak zlepšit. Příliš se nepodařilo vykreslit éru Železné lady, spíše ji vyobrazili jako starou zmatenou ženu. Pokud bylo právě toto cílem tvůrců, pak byl účel splněn, já jsem ale očekával něco jiného. Zpětně si říkám, jestli si Streep právě za tuto roli Oscara skutečně zasloužila, ale nejspíše se Akademici nemýlili, protože ona byla jako vždy skvělá, škoda že byla jediná. THE IRON LADY - 70%

Lítám v tom (2009)

Co je na tomto filmu tak výjimečného? Určitě ta atmosféra - pár herců, pár životních osudů a nějaký takový nízkonákladový zjev filmu... asi v tom je to kouzlo... Žádné pozlátko, žádné efekty, prostě jednoduchý životní osud a je to na světě.

Hezké vstávání (2010)

Ani nevím, čím to je, ale na mě Hezké vstávání zapůsobilo tak, že jsem po něm měl hezkých hned několik dní. Možná mistrná Diane Keaton nebo bručoun Harrison Ford stojí za tím úspěchem, nebo jsem byl prostě fascinován televizním prostředím... netuším, ale určitě je to příjemná oddechovka.