Přejezd Cassandra (1976)

Tenhle film chyběl v mém pandemickém výběru. Napínavý, dobře natočený, končící částečný happyendem. Jenže teď tím vlakem je celý svět a je otázkou, zda ho někdo taky nechce shodit z mostu. Být to natočeno o 20 let později, už by tam byli všudypřítomní zombíci jako Vlaku do Pusanu.

Sedm světů, jedna planeta - Antarktida (2019) (epizoda)

Za mě je tato série příliš politicky angažovaná. Připadám si, jak bych díval na něco za minulého režimu a všude tam byly zmínky o dělnících a třídním boji. Tady to je zase tzv. klimatická krize. To do přírodopisného dokumentu nepatří.

Lví král (2019)

Upřímně, remake animovaného Lvího krále je hlavně strašně roztahaný. Jeho animace je skvostná a vypadá skoro fotorealisticky. Avšak soundtrack je strašný. Příběh na chlup stejný a vidět realistické lvy, co mluví, je prostě divné. Taky ve filmu není ani kapka krve, ačkoliv se tam zvířata perou a na konci i žerou. Disney se holt nezapře.

Špinavá dohoda (1986)

Neurazí, ale ani nenadchne. Přesto je to o mraky lepší trojhvězďák než většina ostatních. Scénář je trochu plochý, výkony občas blbě zahrané nebo přehrávané, ale má to spád a Arnold je v plné síle.

Rose Island (2020)

Pro mě jeden ze zajímavějších filmů z produkce Netflixu. Ty španělské mě obvykle neskutečně nudí a uspávají. Tenhle italský je jiný. Příjemný, svižný, zábavný, dobře natočený s fajn soundtrackem a dozvěděl jsem se i něco nového. Sealand z podobného období ale stále stojí. Tady se happyend nekoná. Aspoň že ústřední dvojici to vydrží.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Za mě neskutečně nudný film. Několikrát jsem při něm usnul a zdálo se mi, že trvá snad celý den. Stopáž 141 minut je tedy aspoň o hodinu delší, jak by bylo stravitelné. Něco se začíná dít až po první hodině. Nepřipadá mi to ani dobře zahrané nebo propracované dialogy. Drama ano, Krimi rozhodně, Thriller určitě ne.

Coronation (2020)

Mně tento dokument působivý nepřipadá. Je to splácané páté přes deváté. Nenavazuje to. Hrozně se tam kecá. Aspoň čtvrt hodiny v kuse se tam fakt nezáživným způsobem jen nadává na KSČ. Nuda. Čekal jsem tam zajímavé záběry na začátky pandemie. Něco, co jsem neviděl v televizi, nějaké skandální odhalení, politické zákulisí nebo že ta stopáž aspoň rychle uteče. Zdálo se to ale aspoň jako 10 hodin.

Barbarella (1968)

Tak ujetý film jsem už dlouho neviděl. Tomuhle fakt říkám béčkové scifi a navíc říznuté se softcorem. Hodně jsem se tam nasmál a těch 98 minut uteklo jako voda. Prostředí nápadité, fantaskní a rozhodně ne reálná, ale ničemu to nevadí. Barbarella extrémně naivní, anděl neskutečně plochý a snad nejlepší postava je pan Duran Duran. Na Barbarellu se však rozhodně mnohem lépe kouká.

Wonder Woman 1984 (2020) odpad!

Wonder Woman je totální odpad s nesnesitelně dlouhou stopáží... Takovou slátaninu jsem už hodně dlouho neviděl a doufám, že ani neuvidím. Nemá hlavu ani patu. Netuším, kdo je to Steve. Děj tam nemá logiku. Lidi se volně přesouvají mezi lokacemi. Jako by mě někdo ohodil filmovými zvratky. Ani se nedivím, že s tímto emencipovaně genderově angažovaným odpadem nechtěli jít do kin. A ještě si tady tahle nedomrlá Xena hraje na Supermana a létá. Vidět znovu 84. světovou válku nepotřebuji, ani kdyby mě někdo za to platil.

Hříšné noci (1997)

Po první hodině jsem byl nadšen, po jeden a půl jen spokojený, po dvou jsem se už díval, kdy to skončí, protože film ztrácí drive a padá až do záporných čísel a taky končí jen v 80. letech. Zajímavé nakouknutí do světa porna, ale bez bližších podrobností. Všichni tam šňupou lajny koksu ve velkém.

Časové pásmo bylo změněno