• Pohádka

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

První řada: 3 hvězdy, druhá řada: 3 hvězdy, třetí a čtvrtá řada: teprv se uvidí, snažím se být optimistická. Tedy celkově zatím nic moc. Moc akční, málo psychologický nebo spíš málo tajemný... Kolikrát byl začátek nějakého dílu zajímavý, napínavý, člověk čeká, co se z toho vyvine... a bác! Zase střílečka! Tak to fakt ne, tím spíš, že současně s tímto seriálem dávají i Novou generaci a mám srovnání. Tam, kde to Picard řeší hlavou, tam to Archer řeší bitkou (ono to třeba ani jinak řešit - díky scénáristům - nejde, ale můj šálek kávy to není). Navíc některé díly dost prázdné a celkem o ničem, taková vata, občas vykrádačka starších Star treků. Fór se suchým zipem byl ovšem docela dobrý a kolikrát si při použití suchého zipu vzpomenu na T´polinu prababičku (nebo snad babičku, oni žijí proklatě dlouho). Herecké obsazení mě vůbec nenadchlo, snad až na kapitána a vulkánku. ----------------------------------------------------------------------- Po skončení celého seriálu: kdybych měla hodnotit stručně, tak by to bylo pouze "bída". A když podrobněji, tak asi takhle: ve třetí řadě se seriál, pravda, trochu rozjel. Dobře, byly to lepší 3 hvězdy, možná skoro 4, ale "parádní jízda" a zázrak se nekonal, triky pěkné. 4. řada mě vyloženě zklamala. A to tak, že velmi. U čtvrté řady už jsem se opravdu nudila a už mi bylo celkem jedno, jak všechno a všichni dopadnou. Na seriál lze nahlížet ze dvou hledisek. 1. jako (nějaký) sci-fi seriál nebo 2. jako jeden ze seriálů Star Treku. A právě to, že se Enterprise hlásí k fenoménu Star Trek, nějak nemohu překousnout. Je zde pošlapáno snad všechno, co dělá Star Trek Star Trekem. Gene Roddenberry se musí v hrobě obracet! S předchozími Star Treky tento seriál spojují snad jen Vulkánci, Klingoni a název vesmírné lodi. Blíž to má snad ke Stargate než ke Star Treku (viz vojáci na lodi, neustálé bitky...). Jasně, počátky dobývání dalekého vesmíru by nemusely být jednoduché, ale tohle (PRO MĚ!) není ST. Další ránu tomu dala úvodní znělka, kterou navíc, mám pocit, od 3. řady trochu, abych tak řekla, zcajdáčkovatěli. Ne, tohle fakt ne! Takže pro mě těžké zklamání a když k tomu přičtu nesympatické osazenstvo Enterprise, tak musím snížit celkové hodnocení, ačkoliv bych jinak, kdyby to nebyl jeden ze ST, možná tak přísná nebyla. Jsem docela ráda, že měl seriál jen 4 řady, protože takhle prznit legendu je prasárna. Chtěla jsem vidět Star Trek, ne jakýsi akčňák na pokračování, ale nejspíš se to bude líbit mladší generaci a těm, kterým předchozí Star Trek seriály nic neříkají.

Případ se štěnicí (2023) (TV film)

Nejhorší díl z celé série. Pachatel měl ty smažky oddělat všechny.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Bohužel jsem nedávno měla tu čest vidět toto dílo. První, co mě napadlo, když jsem si to pustila, bylo: "Co to je za příšernýho týpka? Chová se jak mentálně retardovaný hovado." Takže toto bylo moje první setkání se Simonem Peggem, o jehož existenci jsem dosud neměla ani tušení (sorry, jsem prostě out). Takhle nesympatickou hlavní postavu (a herce) už jsem dlouho neviděla. Ale třeba za to může scénář. Suma sumárum - trapný film s trapným hlavním hrdinou, kterého hraje opravdu nesympatický herec. Skutečně nechápu, jak někdo může napsat, že tato zoufalá slátanina s humorem čtvrté cenové (britský humor? aha...) je v podstatě to samé jako Ďábel nosí Pradu. Zkusím se na to ještě někdy podívat v jiném rozpoložení a třeba názor změním...

Star Trek (2009)

Co to jako mělo bejt? Akční sci-fi pro mládež? Za mě: děkuji, nechci. Fujtajxl. Budu to muset trochu strávit, než budu schopna napsat v komentáři víc. Picarde, vrať se!

Láska nebeská (2003)

To se fakt nedá (a snažila jsem se!). A tímhle nás televize budou kolem vánoc krmit každý rok. Achjo.

Česko na talíři (2011) (pořad)

Asi ten nejtrapnější pořad o vaření, který jsem kdy viděla. Jeden příklad za všechny - nesympatická Šinkorová s otylým Sapíkem byli kdesi na Moravě (snad Uherské Hradiště) a pod pódiem na vaření bylo asi 10 lidí, a několik jich přineslo svoje vlastní výpěstky nebo to měla být vlastnoručně uvařená jídla, nevím. Do finále se dostal košík jablek (nebo švestek? už nevím) a celer, z něhož ti dva na pódiu vybrali celer a toho, kdo ho donesl, ocenili nějakým dárkovým košem nebo čím. No trapnost nad trapnost. Jednu hvězdičku dávám jen proto, kdyby náhodou nějaká naše televize vytvořila ještě větší zhovadilost než je toto, abych měla rezervu.