Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Sory jako Lorelai bych za máti fakt nechtěl jak už tu někde zaznělo. Vlastně každý v tom seriálu je nějak pošahaný. Ale hlavně proto je to taková zábava. Jinak asi nejlépe napsané dialogy ze všech seriálů a že jich je!

Blade Runner 2049 (2017)

Audiovizuál absolutně hodný své předlohy. Že dnes vzniká takový film je jistě s podivem.

Sing Street (2016)

Je to hezky natočené, ale příběh je tak neuvěřitelně blbý... jo a písničky taky za moc nestály. Sorry jako.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Šlo by o tom napsat hodně... jako wtf? Omg? co to je? Ale já napíšu jen: "První SW film u kterého jsem se nudil". Zkrátka, tohle není SW, pouze průměrně natočený blockbuster který má vydělat (a vydělá) hodně peněz.

Vikingové (1999)

Trestuhodně nevyužitý potenciál slušného castu a geniální hudby, která je asi to nejlepší s Vikingskou tematikou co je. Když si pomyslím co skvělého mohlo na tomto legendárním dílku Jerryho Goldsmitha vzniknout... Neodpustím si poznámku, že předloha Crichtona stojí totálně zahouby. Tři hvězdy je maximum, které může film dostat a stojí to především na skvělé hudbě, několika výborně natočených scénách a atmosféře, kterou dokázal McTierman ještě vtisknout. Příběh celkově je totální paskvil a zmatek.

Duna (1984)

Geniální dílko, které ovšem vzniklo pouze pro ty, kdo Herbertovu předlohu četli a smýšlějí o ní určitým způsobem. Obecně si nemyslím, že je vůbec vhodné točit byť jeden díl Duny jako celovečerák. Je to zkrátka mimo mísu a vhodnější by byla spíše minisérie. Na filmu je to hodně znát, kdy po rozvláčném úvodu přichází poměrně zkratkovité shrnutí dalšího děje, které nemůže nikoho, kdo nečetl knihu, uspokojit. Možná to změní nějaký další celovečerní film, ale už to nebude ta pravá Duna, protože přijdou kompromisy a bude z toho blockbuster. Každopádně Lynch zaslouží metál za to, že dokázal určitým způsobem popřít svoje tvůrčí sklony na úkor toho aby udělal Dunu jinou. Zda takovou jakou by ji chtěl Herbert se můžeme dohadovat, ale já myslím že ano. Duna totiž vždy byla trochu zvláštní a strach přece zabíjí duši.

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Bral bych ještě více osmdesátek a méně moderního klišé. I tak ale super.

Městečko Twin Peaks - Návrat (2017) (série)

Ok. Pojďme to zhodnotit jako celek. V prvé řadě je nutno akceptovat, že toto není Twin Peaks jak ho známe, nebo jak bychom ho chtěli mít. Sám Lynch přiznává, že původní TP, především druhá série není to, co chtěl točit a tak nyní rozjíždí uplně jiné housle. Třetí řada je bezpochyby naprosto unikátní počin a to především díky faktu že nic podobného za posledních x let nevzniklo a nejspíše už ani nevznikne. Nikdo jiný si prostě nemohl a nemůže dovolit kašlat na zažité klišé, produkci, diváky, prostě všechno a natočit něco takového. Hodnocení tedy bude vždy subjektivní a pocitové tak jako celá třetí řada. Buď na vás fantaskní úlety snové reality z hlubin Lynchova podvědomí nějak působí, nebo ne a pak se nedivím negativním komentářům. Osobně se stotožňuji s názorem Kamila Fily. Je to čistý, krásný surrealismus. Ať se vám to líbí nebo ne.