Klaus (2019)

Je to celé hrozně osudové (což teď frčí) ale originální to není, spíše bych řekl, že pro hledání inspirace se nemusí chodit daleko. Se zařazením jako komedie nesouhlasím, u animáku se chci především bavit a to se mi tady nepodařilo. Zlé to není, ale jsou jistě hezčí a zábavnější pohádky.

Rambo: Poslední krev (2019)

Chápu, že na někoho, kdo koukal v poslední době jen na Marvelovky, je to málo akční. Někoho zase může pobuřovat správný starozákonní masakr. Já ale vystupuji z řady a říkám: "Toto je pravý Rambo". Vzpomeňme na jedničku, Sly chtěl být vždycky dramatický herec. Jestli se mu to dařilo je otázka, ale postavě Ramba ta smršť sebelítosti a takového amerického pofňukávání, že za plotem už to není co to bývalo, dává nenapodobitelný šmak.

Divoké kočky (2000)

jako mladej puboš jsem z toho byl odvázanej :-)

Ironie osudu aneb Rozhodně správná koupel (1975) (TV film)

Pro našince je to celé takové divné a těžko pochopitelné. Někdo, kdo nikdy nebyl v bani může být překvapený scénou ze sauny, kde se nalévají alkoholem. Jinak na nový rok je v Moskvě a Leningradě snad každý totálně našrot, kolem čehož se koneckonců celý film točí a ještě z toho vyždímá romantickou zápletku jak stehno.Je to celou dobu takové rusky roztomilé a člověk se od toho nemůže odtrhnout. Pominu to, že si v té době létají tam a sem, jak se jim zachce (asi byly letenky tak levné, nebo vydělávali tolik peněz) a naopak kvituji vtípek o stejných panelácích a stejně pojmenovaných ulicích. Jako takovou lehce bizardní zajímavost doporučuji, ale pokud je váš nejoblíbenější film Avengers, bude to na vás asi moc pomalé.

Mandalorian (2019) (seriál)

Je vážně lehčí točit seriál, než celovečerák. Stačí totiž na konec každého dílu hodit nějakou vějičku a zbytek může být průměrný. Bohužel přesně to Mando je. Průměrný. Většina dílů je bohužel dokonce podprůměrných. Zachraňují to vizuální efekty, nedotažený westerno-samurajský feeling a baby joda. Mrzí mě, že každý kdo se vyspal s někým z vedení studia, si může za odměnu splnit sen a režírovat jeden díl hvězdných válek. Asi tak.

#martyisdead (2019) (seriál)

Je to fakt bomba, ale tím, že se bavíme o díle jiného formátu, než ochotnické seriály, musíme již srovnat s plnohodnotnou světovou tvorbou a tam to na plný počet není. Přesto dávám pátou hvězdu za sociální přesah. Pokud mohu svůj názor, nastávající generace teenagerů už bude fígle pedofilů dobře znát a jen tak jim nenaletí. Budou ale daleko víc nebezpeční sami sobě a typická dětská krutost v tom hraje velkou roli. Myslím, že je fajn na to poukazovat a Pavlovi Soukupovi děkuji. Chtělo by to více propagace.

Zmlsané dějiny (2018) (pořad)

Forma mi fakt nevadí, přijde mi zábavná i když humor někdy lehce přes čáru. Na druhou stranu, je to přece jen komerční pořad, který má přitáhnout co nejvíce pozornosti a to se mu určitě daří na výbornou. Snad by jen zasloužil větší propagaci (viz počet hodnocení).

BlacKkKlansman (2018)

To poselství na konci s Trumpem je sice silné, ale celý film to nezachrání. Navíc by ani nemělo ovlivnit pohled na něj. Zůstává nevyužitý potenciál něčeho, co je napůl cesty mezi komedií a dramatem.