Pod tlakem (2016)

Něco jako krize středního věku jinak. Žádné dodržování termínů, slibů svým kamarádům, spolupracovníkům, přítelkyni... Žití života jako kdyby byl stále "studentem", žádné povinnosti a závazky vůči sobě a okolí. Takový je možná opravdu svět dnešních 30-40tníků. Lze ho ale žít takto stále?

Exil (2016)

Pokud se na film podíváte z hlediska děje, příběhu, tak tam vlastně asi nic neuvidíte. Historie této země je nám relativně vzdálená a tak nejspíše českému divákovi nic neřekne. Žádná akce, pouhé verše, myšlenky, občas opravdu nahodile řečené. Co se týče záběrů, střihu a jak je film provedený, tak bych řekla, že dokázal ukázat tolik věcí (myšlenek) z pouhého záběru na chýši, že aspoň na hvězdičku to má.

Dům těch druhých (2016)

V současnosti je to dost aktuální snímek, kdy vidíte jak rodina přichází do narychlo opuštěného domu jen s tím, co stačili s sebou vzít. Nacházejí tam osobní věci těch "druhých", napovrch vyplouvají jejich samotné vzpomínky na jejich vlastní dům a na to co se stalo.

Tělo jako nepřítel (2014) (TV film)

Spoiler: abych to pořádně pochopila, tedy zápletku na konci, tak bych se na to musela podívat znova, ale to se mi opravdu nechce. Anorektičky vypadají jinak, i když hubenost tam je daná, ale asi svým způsobem "bohužel" ne realisticky, pokud to mělo zapůsobit jako odpuzující "tuto nedělej!", tak to se nepovedlo.

Ani ve snu! (2016)

Bohužel parkour jde mimo mě, takže z tohoto filmu si nemám co odnést. Možná ty "snové" věci jsou aspoň o to zajímavější, i když postrádají nějakou logiku.

Lída Baarová (2016)

Ode mě to má jednu hvězdičku za Táňu Pauhofovou, jinak odpad.

Zkáza krásou (2016)

Já jí chápu... ona se nezajímala o dění, nepotřebovala to, měla ten svůj svět filmu a jeho okolí. Brala to prostě tak, že je to někdo vysoce postavený. Sama to říkala, že ani neví co říkal ve své řeči, ale že jí to uchvátilo, přesně to vystihuje. Ale je to její chyba a byla potrestána za ni.

Něco jako láska (2005)

Další happyendový film, který poukazuje na stálá náhodná setkání, vlastně i nenáhodná.

Staré pověsti české (1952)

Viděla jsem zrestaurovanou verzi a musim říci, že se povedla. Opravdu obraz je čistý a zvuk také. Doporučuji určitě vidět, ovšem není to moc pro děti.

Sněžný drak (2013) (TV film) odpad!

Kdo sakra vymyslel ty dialogy. České moderní pohádky jsou otřesné.