Rumový deník (2011)

Johnnyho Deppa mám rád, jeho filmy mě baví... ale najde se i vyjímka. Filmu chybí nějaká pořádná zápletka, možná akce. Pár světlých chvilek nebo plusů se ve filmu najde, třeba neskutečná kočka Amber Heard, ale to na vyšší hodnocení nestačí. Když by se mě někdo po filmu zeptal, o čem to bylo, nedokázal bych to ani ve stručnosti pořádně říct, nebo převyprávět, protože ani já sám nevím, co byla hlavní dějová linie a co ne :)

Nadějný rok (2011)

Objeví se tu v hlavních rolích hned tři hvězdy komedií - Jack Black, Steve Martin a Owen Wilson, jenže světe div se, zrovna dvakrát sem se nesmál. Příběh je o třech milovnících ptáků (těch okřídlených pochopitelně), kterým se protnou cesty za honbou vyhrát Velký rok, tj. cena za nejlepšího pozorovatele ptáků. Snad poprvý sem viděl, že Jack Black ze sebe nedělal debila :D Film bych opravdu doporučil spíš pro "fanoušky", resp. milovníky ptáků, ale jako rodinná komedie neurazí a hlavně nenudí. Na jedno shlédnutí to jde, ale víckrát to vidět už nemusím.

Dům snů (2011)

Námět, příběh... vynikající. Zpracování už trošku pokulhává. Film má "jenom" hodinu a půl a prvních 50 minut je to celkem nudný. V tom momentě ale nastane zlom, který mi totálně připomněl film Number 23 nebo Shutter Island. Inspirace tam byla zřejmá. Od té doby je film záhadnější víc, než se mohlo zdát a do konce už vás nepustí. Na samotném konci filmu je taky jedno nečekané zjištění. Dal bych mnohem vyšší hodnocení, ale zatímco sem se první půlku filmu takřka nudil, druhá půlka byla naopak vynikající. Zpracovat se to dalo určitě lépe, nápad byl ale výborný a přesně podle mého šálku čaje :)

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Na romantický a slaďácký filmy sem nikdy nebyl, dokonce sem se jim vyhýbal. Po doporučení kámoše sem si řekl, že teda jeden film zkusím, udělám vyjímku - a kupodivu to vyšlo. To, že má film skoro dvě hodiny si člověk ani nevšimne, protože se u něj nenudí. Nechybí zápletka, několik vtipných scén a třešničkou na dortu je velice povedený konec :) Gosling coby vycházející hvězda další dobrý výkon... a Carell ani tolik nezaostával.

Věc: Počátek (2011)

Jasně, jedničku to nepřekoná, ale bylo to prvnímu dílu dost podobný - takže bych byl sám proti sobě, kdybych dal nízký hodnocení. Kdo viděl originál, měl by se podívat i na "novější" verzi. Nejedná se však o remake, jak sem si zpočátku já sám myslel, ale o prequel, který se velice dobře vydařil. Spokojenost.

Den zrady (2011)

Na politický dramata sem nikdy nebyl, nevyhledával sem je a spíš sem se u nich nudil. Ale v každém žánru se dá najít vyjímka. Nebudu psát o tom, že měl fil skvělý děj atp., ale musim uznat, že i když se děj točil kolem chlápcích (a slečnách) v kvádrech, dala se na tom udělat i slušná zápletka. Stačilo přidat šmejda co hraje na dvě strany, blonďatou kočičku co se postará o zvraty a rázem se člověk nenudí.

Nákaza (2011)

Navzdory hvězdnému obsazení hned několika rolí (Damon, Fishburne, Paltrow, Law, Winslet) sem se kupodivu nudil. Film, dá se říct, nenabídl žádnou akci, napětí, snad ani to drama ne. Přišlo mi to spíš jako vyprávění některé fiktivní události, a tu hodinu a třičtvrtě sem doslova pronudil a čekal na konec, který byl tak nějak předvídatelný už od půlky filmu. Někomu se tenhle "žánr" může líbit, ale můj šálek kávy to není a u filmů, kde se takřka nic neděje se prostě a jednoduše nudím. Ve zkratce a bez spoilerů můžu příběh shrnout tím, že se jedná o popis šíření smrtelného a neznámého viru, následnou paniku a decimaci populace, dále o hledání léku a finální "rozuzlení" si asi dokáže představit každý sám :)

Nebojte se tmy (2010)

Očekával jsem mnohem víc... pro mně to bylo bohužel zklamání, začátek vypadal vcelku solidně s pochmurnou atmosférou, ale to co mělo představovat "temnotu" mi přišlo jak výstřižek z nějaký pohádky :D Tak jako vždy se v hororu nachází malé dítě, které je závislé na prášcích, rodina se stěhuje do nového domu, kde se (světe div se) stala vražda. Malá holčina mi chvílema lezla na nervy a nikdo jí ovšem jako vždy nevěří její setkání se zlem. Velice průměrný "horor" s velkým nádechem pohádky... pokud se chcete bát, tomuhle se raději vyhněte, protože název filmu je opravdu zavádějící.