• Pohádka

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Opravdu mě mrzí, že jsem HP 6 nestihla v kině, protože si myslím, že by to byl rozhodně ještě větší zážitek než stáhnutý z netu - ikdyž v té nejlepší možné kvalitě. Knihu jsem nečetla - to zatím jenom 4. díl - ale už se na to chystám. Film byl úžasný, absolutně mě strhl sebou, jako kdybych v Bradavicích byla. Kulisy jsou úžasné, kamera se povedla, herecké výkony i obsazení obstojné.. Nevím o věci, kterou bych mohla Harry Potterovi a Princi dvojí krve vytknout. Při scéně, kdy Snape zabije Brumbála a když na něj Harry v slzách křičí "On ti věřil!" jsem se dokonce rozbrečela a slzy mi tekly ještě celou jejich rozmluvu. Což mě ještě víc utvrzuje v tom, že si tu knížku opravdu musím přečíst.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Jeden z mých oblíbených Harry Potterů. Taky jsem na něm nebyla v kině, což je mi docela líto, ale viděla jsem ho na netu v originále s titulkama. Fakt se mi to líbilo, a teď čtu i knihu (která je mimochodem vynikajicí). Dotkla se mě scéna, kde umírá Sirius. Všichni obsazení herci a herečky zahráli ve filmu dobře, je to fakt třída. Dan Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson se vypracovali a už umí hrát opravdu dobře (ale i v prvním díle se jim to povedlo - každopádně zlepšili se). Takže film na jedničku, jen tak dál!

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

V prvním ročníku náboženství jsme měli úžasného učitele, který nám pouštěl pořád filmy. Jeden den nám pustil právě Mrtvou nevěstu s tím, že se nás pak zeptá, jestli manželství bylo platné, nebo ne. No, abych řekla pravdu, nejdřív jsem si myslela, že to bude nuda, ale nakonec mě to milo překvapilo. Je to na mě trochu moc tmavé, ale tak to má být, výborně to zapadá do filmu. Příběh je nápaditý a zajímavý, zpracování snad ještě lepší.

Časové pásmo bylo změněno