• Pohádka

Box (2009)

Docela psycho. Zvlášť ten konec.

Farma zvířat (1954)

Teď nejspíš urazím největší klasiky. Tento film se pouštěl u nás ve škole když bylo dvacet let od revoluce. Myslela jsem, že se zblázním. Farma zvířat mně ani trochu nebavila (no, možná maličko) a navíc mě dohánělo k šílenství, jak to zlý prase říkalo "soudruzi". Brrr! Jediné, co se mi líbilo, byl ten konec. Zvířata jsou si rovná, některá však rovnější.

Ratatouille (2007)

V době, kdy byl film v kině, jsem o něm všechny slyšela mluvit. Bohužel, nešla jsem na něj, nikdy by mě nenapadlo, že by mohl být opravdu tak dobrý, takže jsem ho viděla snad až o dva roky později na DVD. I tak je to podle mně asi nejlepší animák, jaký jsem kdy viděla. Super postavy, hudba, animace.. a hlavně Paříž! Tu miluju, a opravdu bych chtěla vidět naživo ten úžasný výjev noční Eiffelovky..

Válka nevěst (2009)

Co se týče Války nevěst, mám docela smíšené pocity. Příběh je prakticky o ničem, ale kamera se opravdu povedla - ty záběry jsou super. Navíc tady hraje Anne Hathaway a Kate Hudson, což trochu zvyšuje kvalitu filmu. Očekávala jsem od toho trochu víc, ale nakonec se nic extra nekonalo. Rozhodně by mě ale nezabilo, kdybych tento film viděla znovu.

Alenka v říši divů (2010)

Měla jsem v plánu jít na The Box nebo Na Sv. Valentýna, ale nakonec to nevyšlo. "Náhradní volba" tedy padla na Alenku v říši divů. Slyšela jsem od přátel, že je to skvělý film, ale moc jsem tomu nevěřila. Tím jsem se ale dost mýlila, protože se mi to opravdu líbilo. Musím přiznat, že při pohledu na Johnnyho Deppa jako Klouboučníka jsem se rozesmála a jeho hláška "Alenko, ty zlobidlo!" mě dostala. Nevím čím to je, ale Johnny umí zahrát jakoukoli roli fantasticky, a i teď se mu to vydařilo. Miu Wasikowskou jsem viděla hrát poprvé a nikdy jsem o ní ještě neslyšela - každopádně roli zahrála dobře a věrohodně. Anne Hathaway mám ráda, ikdyž její pózy jsou v Alence docela vtipné, ale taková má asi Bílá Královna být, a ta se jí herecky povedla. Helenu Bonham Carter jsem vůbec nepoznala, ale zdá se mi už taková proslulá zlými mrchami, takže i zde je její výkon obstojný. Když to shrnu, tak prostě musím dát 5 hvězdiček.

Venkovský učitel (2008)

Opravdu nechápu, co je na tomhle filmu tak úžasného, že mu někdo může dát 5 hvězdiček. Ta jedna hvězdička je za Terezu Voříškovou a Vojtu Kotka. Příběh mi přijde nezajímavý. Už nikdy více.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

S českými seriály to jde z kopce.