• Pohádka

Upíří deníky (2009) (seriál)

Na The Vampire Diaries jsem začala koukat jenom díky kamarádce, která mi seriál doporučila. Už po prvním dílu jsem se naprosto zamilovala; líbí se mi, že v každém dílu se stane něco zajímavého, žádný není zbytečný a nemohl by se ze seriálu vynechat, jak by se mohlo u jiných. Štvou mě názory lidí, kteří říkají, že akorát těží z úspěchu Twilight a je to úplně to stejný. Protože to není. Knížky TVD byly napsaný už v roce 1991, a s Twilight mají společného jenom to, že tam jsou upíři, ikdyž v obojím úplně jiní. The Vampire Diaries se mi hodně líbily první dvě série a ta třetí taky vypadá nadějně.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

V podstatě je to hrozná blbost, ale některý scény jsou super, a dokonce mě to přinutilo mít trošku ráda Amandu Seyfried, kterou jsem předtím nemohla vystát.Taky má film super soundtrack. Ale zabili mi Johnnyho, no...

Alenka v říši divů (2010)

Měla jsem v plánu jít na The Box nebo Na Sv. Valentýna, ale nakonec to nevyšlo. "Náhradní volba" tedy padla na Alenku v říši divů. Slyšela jsem od přátel, že je to skvělý film, ale moc jsem tomu nevěřila. Tím jsem se ale dost mýlila, protože se mi to opravdu líbilo. Musím přiznat, že při pohledu na Johnnyho Deppa jako Klouboučníka jsem se rozesmála a jeho hláška "Alenko, ty zlobidlo!" mě dostala. Nevím čím to je, ale Johnny umí zahrát jakoukoli roli fantasticky, a i teď se mu to vydařilo. Miu Wasikowskou jsem viděla hrát poprvé a nikdy jsem o ní ještě neslyšela - každopádně roli zahrála dobře a věrohodně. Anne Hathaway mám ráda, ikdyž její pózy jsou v Alence docela vtipné, ale taková má asi Bílá Královna být, a ta se jí herecky povedla. Helenu Bonham Carter jsem vůbec nepoznala, ale zdá se mi už taková proslulá zlými mrchami, takže i zde je její výkon obstojný. Když to shrnu, tak prostě musím dát 5 hvězdiček.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

V prvním ročníku náboženství jsme měli úžasného učitele, který nám pouštěl pořád filmy. Jeden den nám pustil právě Mrtvou nevěstu s tím, že se nás pak zeptá, jestli manželství bylo platné, nebo ne. No, abych řekla pravdu, nejdřív jsem si myslela, že to bude nuda, ale nakonec mě to milo překvapilo. Je to na mě trochu moc tmavé, ale tak to má být, výborně to zapadá do filmu. Příběh je nápaditý a zajímavý, zpracování snad ještě lepší.

Naboř a ujeď (2012)

Ikdyž jsem od tohoto filmu vůbec nic neočekávala, nakonec jsem byla velmi příjemně překvapená, protože se mi to fakt líbilo. Hudba byla naprosto skvělá, děj možná nebyl úplně nejoriginálnější, ale přece jenom byl zajímavý, takže jsem se bavila po celou dobu sledování filmu a občas jsem se dokonce zasmála a některé scény mě vážně pobavily - třeba ty v hotelu s důchodcema. Bradley Cooper vypadal skvěle a Dax Shepard, jak už jsem se přesvědčila podruhé, má neuvěřitelné charisma. Každopádně, klidně bych se na tenhle film podívala ještě znovu a to ráda.

Hon na myš (1997)

Teď dávám tři hvězdy, ale musím přiznat, že když jsem byla malá, tak to byl asi můj nejoblíbenější film a viděla jsem ho asi tak milionkrát.

Micimutr (2011)

Nejlepší tam byl jednoznačně Vojta Dyk, který si roli určitě užil. Ve filmu byly některý vtipný hlášky (hlavně ta s lednicí), ale jinak normální pohádka, která je podle mě v porovnání s těmi, který se poslední roky točí, lehký nadprůměr.

Box (2009)

Docela psycho. Zvlášť ten konec.