Četa (1986)

jablko nepadá ďaleko od stromu a rodina Sheenových si zahrala v dvoch podobných a vynikajúcich vojnových drámach...Otec Martin svoje prežil v Apokalypse a synček Charlie zase machruje v Čate...V podstate Čatu radím presne tam kde aj Apokalypsu...Je to vynikajúci filmu od vynikajúceho režiséra ktorý to natočil podľa svojich deprimujúcich spomienok...Má to dej a napätie sa dá krájať...Hlavne v scéne keď je Charlie na stráži! Úžasna scéna...Na konci filmu mate pocit akoby by ste vyšli z posilky...Dve hodiny budete napnutý ako struna na bendžu!

Apokalypsa (1979)

Skvelý bomba, od skvelého rejžu, so skvelým Sheenom a Brandom! Doorsik na začiatku je skvelou predpoveďou všetkého čo nás v tomto filme čaká...Hypnoticke, netradičné, premakané! Jeden z najlepších filmov vôbec! Veľká klasika ktorá si nezaslúži 4 hviezdičky! Celý film preživame s hlavným hrdinom ktorého hraje Martin Sheen...Je to pekna psychologicka dráma ktorá navzdory tomu že je to vojnový film neťaži s vojenskej kinematografie až tak okato ako iné filmy...

Poslední dny (2005)

Budem asi jediny čo tak vysoko ohodnotil ten film ale mne sa to páči. Chápem ak to niekto nemohol stráviť. DIvák ktorý nechápe hlavného hrdinu nechápe ani film. Ako Cobainov fanúšik by som síce film o ňom natočil úplne ináč ako Gus Van Sant. Dal by som do toho všetky prvky spojene s Cobainovym životom. Drogy, koncerty, ťažke detstvo. Avšak páči sa mi aj tento štýl. Van Sant tu rozpytváva vnútro legendárneho lídra kapely Nirvana. Ako samotný Cobain aj film je tak trochu cákly a psycho...Skvelá kamera ktorá nám nedovoluje naplno si vychutnať hercovu tvár navodzuje pocit akoby by tam bol skutočný Cobain. Hlavne v scéne keď si pripravuje raňajky s cigou v ústach. Hudba navodzuje stiesnene pocity a kostolné zvony ohlasujú blížiaci sa koniec hlavného hrdinu. Blake je temny ako jeho meno a nikto nevie kym chcel byť a kým ešte mohol byť. Snaží sa nam to povedať zo záhrobia ale nikto ho nepočúva. Je tu film ktorý bojuje proti zmodernizovanému filmovému svetu. Aj keď neuspešne ale v mojom srdci je víťaz. A skvelý záver filmu vas naozaj nenechá kľudnými...Tak to naozaj bolo onoho apriľového rána keď si Kurt Cobain rozflákal lebku na kašu...Majte úctu...Táto legenda stojí za to...Odporúčam pre vytrvalých filmových fajnšmekrov...

Batman (1989)

Pre mňa najlepší Batman! A jeden z dvoch najlepších filmov podľa comicsu! Ten prvý je Vrána. Nový Batman Begins sa mi páčil a je dobré že hodnotia lepšie ako tento diel ale pre mňa je nový Batman až veľmi nový. Batman je film bez chybičky. Príjemná atmosféra, najlepší Batmanovský zloduch a perfektný vizuálne comicsový nádych!

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

NAJLEPŠI AKČNAK VŠETKYCH ČIAS! Najlepšie pokračovanie všetkých čias! Najlepši Arnold všetkých čias! Najlepši Cameron všetkých čias! Film ktorý ovplyvnil mnohé dalšie filmy vo svojom odbore...čierne brýle, čierne kvádro, ťažka municia a hrdina je vyvolený! tak tak, aj "originalny" matrix je len film. Cameron mal kričať že je kráľ už v 91prvom!

Terminátor (1984)

Prvý významný film od Jamesa Camerona unikol asi len málokomu. Terminátor je legenda a to právom! Prvá časť sa na rozdiel od druhej nesie v trochu pochmurnejšom tóne. Schwarzeneggerova nehybná mimika tentokrát naozaj naháňa hrozu a Michael Biehn chrlí informácie o súdnom dni akoby naozaj išlo o život! Pre mnohých je dvojka lepšia, pre mňa však prvý Terminátor nie je len lepším než druhý, ale je aj najlepším filmom vôbec! Pološialený génius James Cameron dostal príležitosť, ktorú ani lepšie využiť nemohol!

Dr. Dolittle 2 (2001)

Asi som fakt nenáročný divák ale mne sa to páčilo! Medveď ktorý nadáva. Goooood! Tak o.k. Pozrite si to v origináli. Čestina tam nepasuje. A Slovenčina je strašnáááá!

Znamení (2002)

Mám rád ten film aj keď neznášam jeho koniec. Aj tak si podľa mňa zaslúži plné hodnotenie. Pripomína to starého dobrého Hitchocka! Atmosféra je hustá a nervy vám budú pracovať naplno! Veľmi príjemne a desivé! Druhý najlepší film od Shyamalana! Jednotkou je stále šiesty zmysel.

Šestý smysl (1999)

Konečne je to tu! Prvý krát v tomto desaťročí kedy som sa naozaj bál! Neodporúčam obliekať si tesne nohavice lebo vam prasknú! Tak dosť bolo srandičiek. Teraz vážne. Fakt to stojí za to! A Bruce tu podáva jeden zo svojich dvoch najlepších výkonov! Ten prvý podal už v 12tich opiciach. Najväčšou hviezdou je však Shyamalan! Je to jeho najlepši film! Diabolska režia! Diabolska kamera! Diabolsky dej! A Joel Osment keď bol ešte sympatický.

Umučení Krista (2004)

Najdrsnejšia výpoveď o najväčšom príbehu! Posledné hodiny Krista precítite naživo! Skvelý film po všetkých stránkach! Emociami nabité od začiatku do konca...Dostala ma scéna bičovania...Spútaný Kristus podlieha surovemu bičovaniu a Mária sa ľutostivo prizerá...To všetko podfarbené dojemnou hudbou! Tento film sa vám zaryje pod kožu! AMEN...