Zlo mezi námi (2003)

Toto je moja srdcovka. A teraz že prečo: pol druhej v noci a ja si vyberám film na dobrú noc (inak neviem zaspať). Do užšieho kola sa dostalo pár filmov a vyhral Ondskan. Švédština je super, dobre sa počúva a titulky čítať aj tak netreba. Výsledok? Bola som hore do štvrtej s otvorenými očami dokorán, lebo ma to tak pohltilo a chcela som za každú cenu vedieť, ako to celé dopadne. Zozačiatku nesympatický Ponti sa vyfarbil ako charakter vďaka slubu svojej manke. Pri niektorých scénach sa mi otváral nožík vo vrecku, inde som fandila, bruško sa mi chvelo atď. Tlieskam!!

Zmizelá (2014)

Oproti Installaterovi (aka Sklamanie roka) je Gone Girl tzv. Prekvapenie roka. Ešte si vravím, ako sa teším na vesmírny výlet a Ben hrá určite v dákej chobotine a ono je to naopak... Skvele napísané aj zahrané, toľko zvratov a prešpekulovanosti som už dávno nezažila. Fincher sa vyhral s každým detailom deja a drámu obrátil v parádnu detektívku. Mindfuck na ďalšie dva dni, toto tu už dávne nebolo. Chválim, tlieskam, klaniam sa a skladám klobúk. Sedem hviezd a 150%!!!

Zmizení (2013)

Keď si človek uvedomí, že akokoľvek sa Keller snažil, aj tak prd pomohol detektívovi pri vyšetrovačke. V podstate sú to dve nezávislé pátračky spojené paralelne do jedného filmu. Hm, niečo nové, to sa mi páči. Po hodine kolegyňa vedľa mňa aj tak prišla na to, kto to bol. Ďalšiu hodinu na to vyplávali na povrch nové skutočnosti (chlapík s bludiskami a hadmi), čo mňa osobne teda zmiatlo. Neobvyklé takto sa pohrávať s divákom, to sa mi páči ešte viac. Loki všeobecne bude odteraz asi moja obľúbená postava (a nielen filmová), lebo kdekoľvek sa objaví, je to zážitok. Raz budem vedieť šoférovať ako on-s krvavým okom, v daždi a v premávke.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

To je taká strašná kravina!! Nezvyknem holdovať podobným slaboduchým filmom, ale dám tomu pať, lebo po veľmi dlhej dobe to bola asi prvá komédia, kde som sa smiala od začiatku do konca (za prvé dva týždne som to videla asi 4krát, ani sama neviem prečo;))... Veľa od toho nečakajte, ale ako oddychovka super:) --- A nakoniec otázka za 49 bodov: Koľko druhov využití má humus?

Zrodila se hvězda (2018)

Hudobny balast s jednou dobrou pesnickou, ktora sa hra teraz vsade. Ostatne za vela nestali, taky sedy prujem. Zaciatok celkom fajn, s pribudajuco minutazou to bolo cim dalej plytsie a afektovanejsie. Kladne hodnotim Cooperov alkovykon a chemiu medzi tymi dvoma. Celkovo overrated, 50%.

Železná srdce (2014)

Nebolo to zlé, ale ani kdejak preborné. Hold, my tu zo starého kontinentu to vieme natočiť o WW2 lepšie. 70%

Želvy Ninja (2014)

Mne sa to páčilo, aj keď to bolo miestami pritiahnuté za vlasy a začiatok bol trochu rozpačitý. Asi za to môže nostalgia, lebo naposledy som Mindža Koriťnačky videla animované keď som bola ešte táákýýýý malý štupel. Michelangelov (odmietam skracovat mená renesančných umelcov tak ako to spravili vo filme) humor a hlášky na nezaplatenie ("Look how calm I am!!"). 75%

Žena v kleci (2013)

Skrátiť o polhodinu a predhodiť ako scenár Komisárovi Rexovi. Neviem, čo ma prinútilo si myslieť, že všetky severské filmy od začiatku éry s potetovanou nesvojprávnou punkáčkou budú uber-super. Toto malo prirýchly spád, takmer žiadne napätie, veľmi jednoduchú a divnú zápletku. Potom Carl a Assad-nevedela som sa rozhodnúť, či sa mi tí dvaja páčia alebo nie. Hlavne teda Carl. Ale je to sympaťák. A usmial sa! Na konci filmu, ale usmial! :D Takže dám tri hviezdy, tá severská atmosféra vylepší čokoľvek.

Ženy sobě (2011)

Za posledný polrok najlepšia komédia, čo som videla. Síce príliš cukrové a mierne afektované, ale páčilo sa mi to..... ááááá, králom a královnou maturitného plesu sa stáááááva.... Rhodes a Megan!! :D --- Dala by som štyri, ale tou poslednou "sexi" scénou Megan s agentom jednu hviezdu strhávam.