Crystal Fairy (2013)

"Filmy mě poslední dobou nudí. Z 90 % vždycky z kina odejdu, protože mě ten film nedokáže uspokojit jako komplexní celek, není prostě dostatečně vyrovnaný, propracovaný. Nedokážu prostě říct: 'Alespoň její herecký výkon byl super, když nic jiného.' Musí tam fungovat všechno, nebo nic." - Sebastián Silva

Zmizení (2013)

"Některé části Zmizení jsou klišé a k nim se můžete postavit dvěma způsoby - buď budete dělat, že to klišé není a nakonec do nich spadnete po krk, anebo ta klišé konfrontujete a pokusíte se v nich najít autenticitu a způsob, jak je odlišně vyjádřit před kamerou." - Denis Villeneuve

Budoucnost nejistá (2013)

Jen tři výtky - za 1) armáda, která vlastní atomovku, nemůže vypadat jako parta chlápků, co jezdí o víkendu na paintball, za 2) on byl její bratranec, ale vyspali se spolu? a za 3) už druhá romantika tenhle rok, ve který má Šarša pomatenej vnitřní hlas.

Miley: The Movement (2013) (TV film) odpad!

Miley chodí po rádiích a fňuká, že má singl na dvojce a ne na jedničce. A proto jste tady vy, oddaní fanoušci, kteří si podle nashvillského práva musíte do konce života kupovat alba interpreta, kterýho jste slyšeli jako prvního, a to bez ohledu na to, jestli líže kladivo nebo ne. No to abych se začal poohlížet po nových elpíčkách Dády. Čekal jsem alespoň koncertní dokument ve stylu Biebera, One D nebo Katy Perry, kde s dcerkama roztomile trsají jejich tátové, bohužel je to jen hodinová propagace novýho cédéčka, kde se polonahá Schmiley diví, proč má kašel. Kar-wai Wong točí lepší reklamy.

Rivalové (2013)

"Niki Lauda je hodně upřímný člověk, který se nevyhýbá konfliktům a všechno vám řekne rovnou do očí, což je věc, která vás občas vyvede z míry, ale kterou mu hodně závidím. Když mi poprvé volal, řekl mi: 'Vypadá, to tedy, že se budeme muset sejít osobně. Přijeď tedy do Vídně, ale vezmi si jen malé zavazadlo pro případ, že bychom si nesedli a já tě poslal obratem do prdele." - Daniel Brühl

Gravitace (2013)

"Byla to výborná zkušenost i přes všechny nepřízně osudu, kterým jsme čelili, ale v žádném případě bych už nikdy nic podobného neudělal. Natočím teď jakýkoliv film, ve kterém lidi jen chodí, sedí nebo leží. Je mi to fuk." - Alfonso Cuarón

Zdravím, dámy! (2013) (seriál)

"Randění v LA je těžký. Nedávno jsem chtěl zajít do jednoho klubu a vyhazovač se na mě jen podíval a říká: "My tady chceme lidi, který nám uvnitř zajistí stylovost, ne technickou podporu." - Stephen Merchant

U Konce světa (2013)

Wright udělá víc stíraček než holka, co je v létě na brigádě u benzínky.

Králové léta (2013)

"Šlo mi o to natočit takový film o dospívání, jaký jste ještě neviděli. Někdo mi to nedávno popsal jako mix Super Nintenda a Terrence Malicka. To se mi líbí. - Jordan Vogt-Roberts