Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (1 130)

Yellowstone (2018) (seriál)

Američtí kovbojové současnosti. Neuvěřitelné drama, které táhnou svými výkony zejména Kevin Costner, Kelly Reilly, Cole Hauser a také perfekní scénář. Seriálový masterpiece!

Duna (2021)

V minulosti mě zaujala Lynchova verze i televizní minisérie, ale tohle je ještě o třídu jinde! Úžasná režie, výborný casting a fenomenální hudba Hanse Zimmera dělají z tohoto díla filmový zážitek nejvyšší kvality. Denis Villeneuve znovu dokazuje, že umí natočit filmové události! Dávám šest hvězd! Neuvěřitelně moc se těším na pokračování!

Reminiscence (2021)

Minority report v romantickém hávu. Za mě 5 hvězdičková spokojenost zejména díky úžasné ústřední dvojici, výrazné hudbě a uvěřitelné budoucnosti:-).

Není čas zemřít (2021)

Nejemocionálnější bondovka :o)). Titulní song: Billie Eilish - No Time To Die (Billie Eilish, Finneas O´Connell).

Krvavý prachy (2004)

Snímek je velice průměrné krimi-drama. Námět sice není špatný, ale celkové pojetí scénáře i režie je opravdu nezáživné. Trochu to alespoň zachraňuje finále filmu. Hlavní herec mi zrovna moc nesedl, neboť na takovouto roli nemá charisma. Doporučuji se raději podívat na remake! Guy Ritchie s tímto námětem udělal opravdu divy!

Rozhněvaný muž (2021)

Hněv by se v tomhle filmu dal krájet! Stále nemohu uvěřit, že takhle to natočil Guy Ritchie:-)! Ukázka toho, že i někdy má remake smysl. Pětihvězdičková palba!

Rytíři spravedlnosti (2020)

Správně trhlý snímek, který pobaví i emocionálně dojme. Perfektní scénář a úžasná herecká sestava kralují filmu. Dánsko znovu dokazuje, že fakt umí! Rytíři spravedlnosti určitě patří mezi nejlepší filmy roku 2020!

Mortal Kombat (2021)

Andersonův Mortal Kombat z roku 1995 mám hodně rád. Je to prostě moje guilty pleasure :-o)). Přesto jsem se na novou krvavou verzi hodně těšil. Od začínajícího režiséra i scénáristy jsem toho ale raději moc neočekával. Příběh nikdy nebyl u bojovky Mortal Kombat to hlavní; především jde o mytologii postav a souboje. Akčních scén je opravdu hodně, ale zvláště podařené jsou pouze dvě bitky (první a poslední). Co mi však nesedlo je hudební doprovod, a to zejména v soubojích. Herecky je to teda hodně slabé (to je fakt razantní rozdíl oproti původnímu filmu). Škoda že Hirojuki Sanada měl jen malou roli, alespoň všem mohl ukázat, co je to herectví :-). Celkem tedy snímek hodnotím jen za lepší tři hvězdy. Animovaný film Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge z roku 2020 byl povedenější. Musím přiznat, že se mi i více líbily kratší snímky Rebith a Legacy. Kevin Tancharoen nakonec bohužel nedostal šanci natočil svoji filmovou verzi. Dodatek:Johnny Cage hrozně chyběl. Naštěstí se objeví v případném pokračování :-).

Zprávy ze světa (2020)

Zprávy ze světa nejsou klasickým westernem, ale mají jejich atmosféru. Ta atmosféra mě právě nejvíce oslovila, neboť vykreslený rok 1870 byl přesný. Jak se často říká, tak se jedná o malý dramatický film, ale s velkým duchem, neboť příběh tohoto snímku v sobě ukrývá mnoho témat, které jsou zejména v Americe stále aktuální. Pomalé (civilní) zpracování nesedne jistě každému. Pro mě však nejlepší spolupráce Hanks/Greengrass. Slabších 5 hvězd. Milé překvapení na Netflixu:-). Moc pěkný komentář: Marigold.

Píseň moře (2014)

Píseň moře je velice krásná pohádka, která těží především z úžasné animace, dobrého příběhu využívajícího keltské báje a krásného hudebního doprovodu. 5 hvězd! Škoda toho Oscara...