Hledám Amy (1997)

Můj druhej pokus s Kevinem Smithem, první byl fiasko (Clerks). Tohle bylo docela zábavný, místy i dojemný, možná že by se to i mohlo stát:) Taky jsem poprvé viděla Bena Afflecka hrát, asi to i kdysi uměl. Škoda, že hlavní hrdinka mluví jako Gedžitka na heliu.

Království - Série 2 (1997) (série)

Osobně nevidim důvod série oddělovat. Sledovala jsem je jako jednu a porovnávat je mě ani nenapadlo. Navíc nemám pocit, že by se kvalitou nějak zásadně lišily, podělaná strachy jsem byla u obou stejně. K Trierovi mám ambivalentní vztah. Někdy ho miluju (Království, Tanec v temnotách), někdy mu nemůžu přijít na jméno (Antikrist, Melancholia). Tenhle seriál mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho - je to ujetá úchylárna, na který člověk velmi snadno získá závislost (aniž si to vlastně uvědomí). Tak bizarní děj a postavy, v kombinaci s černym humorem, to se jen tak nevidí. A ruku na srdce, když TO sledujete před spanim, jste zralí na dva rohypnoly. Dost mě mrzí, že nedošlo k vzniku třetí série, protože otevřený konce špatně snášim. I když by asi bylo bláhový dělat si iluze, že by kdy Trier něco uspokojivě vyvětlil. Tady bych mu to ale odpustila.

Muž, který věděl příliš málo (1997)

Skvělá a neprávem nedoceněná komedie, jejíž hlavní hrdina nejen že věděl málo - on věděl úplný prd a ještě se u toho náramně bavil. A já taky. Bill Murray je králem komiků a jeho nešikovnej hrdina mě vlastně rozesmál víc, než Sellersův Clouseau. Je ale třeba dodat, že tahle komedie nestojí jen na talentu Murrayho, celej ansámbl odvedl více než dobrou práci a v celym filmu se v podstatě nenajde slabší místečko.

Vrtěti psem (1997)

Tak tohle jsem rozhodně nepobrala napoprvé, jako Pája. Teda ne že by mě to téma nějak extra zajímalo, ale protože se tehdy jednalo o návštěvu kina v rámci prvního rande (nebo tak něco), chtěla jsem udělat intelektuální dojem. A tak se dost jednoduše provalilo, že místo intelektu se jedná o lehký reset a z druhýho rande už nebylo nic. No ale napodruhý, o pár let později, jsem zauzlení, zamotání, kombinace a všechny další finesy pochopila a tak můžu napsat hodnocení: jooo, bylo to fakt dobrý. A je dost blbý, jestli to takhle fakt funguje. Ale nedivila bych se.

Cela smrti (1996)

Oldschoolovějším filmům mám tendence odpouštět a bejt míň kritická, páč mám ničim neodůvodněnej pocit, že to řemeslo eště nebylo na současný úrovni. Což je samozřejmě kravina a v tomhle kontextu se dá uvažovat tak maximálně o úrovni triků. A to se zas netýká tohohle filmu. Takže teď spravedlivá budu, nudila jsem se a nedodívala to.

Dealer (1996)

Pravdivost nebo pravděpodobná reálnost příběhu z něj pro mě paradoxně udělala slabý místo. Možná by mě to jako dokument v podobě sondy do běžnýho tejdne jedný zoufalý, vychcaný fetky bavilo víc. Mads jako vždy nepřekonatelnej.

Hitlerovi muži (1996) (seriál)

Nejsem si úplně jistá, jestli kvalitu dokumentu lze potvrdit tim, že se vám u něj zvedá kufr. To se prostě nedá, to je takový peklo, když si uvědomíte, čeho všeho je člověk schopen. Ale je dobrý si to občas připomenout.

Mikrokosmos (1996)

Dovedu si představit, že v době svýho vzniku byl Mikrokosmos bomba. Ale je fakt, že od tý doby uplynulo drahně let, a v tomhle mezidobí, jelikož jsem velkej fanda přírody i filmů o ní, jsem měla možnost vidět hromadu jinejch, krásnejch dokumentů o zviřátkách. Sečteno a podtrženo je Mikrosmos spíš bombička než bomba, je tu prostor pro nudu a ňákej ten komentář v průběhu by neuškodil. Jinak je to ale určitě moc hezkej a milej kousek a souhlas, hovnivál rulez.

Proutníci (1996)

Já chci víc! Víc takovejch záležitostí, u kterejch jako by se kamera vyskytla jen náhodou. Bravo.

Ptačí klec (1996)

I přes pár zásadních nelogičností v chování dvou mladejch budoucích novomanželů je to rozhodně jedna z nejvtipnějších komedií, jaký jsem kdy viděla a zůstane mi v šuplíku na horší časy. Nathan Lane je totiž king. Smála jsem se pokaždý, když se objevil, takže skoro celej film.