• Fantasy
  • Romantický

Divoké historky (2014)

První dojem-Bože, to je šílenost, ale dobře, dokoukám to. Chtělo se mi spíš brečet, než se smát, ale jak příběhy postupují, smějete se. A jak. A fandíte jim. A poslední příběh vás rozseká. Tomu říkám pomsta. Zapálit loď a tančit na hořící palubě :-D

Make Your Move (2013)

Pokud budete hledat chyby (jako já), protože filmů na stejné téma už je mraky, najdete je (jako já), ale i tak to stojí za vidění. hlavní dvojici budete držet palce a hudební scény jsou perfektní. Pokud se necháte unést a budete v myšlenkách juchat pod lampióny spolu s herci, bude se vám to líbit :-).

Teorie všeho (2014)

Film u kterého zapomenete, že se díváte na plátno. Je na co koukat, retro atmosféra, nádherná hudba. Příběh, který rozbrečí a manželka, které budete držet palce. A humor, ten byl taky výborný. Velmi povedený film, určitě stojí za shlédnutí. Možná ty jeho teorie mi tam tolik neseděly, ale třeba jsem jen byla myšlenkami jinde :).

Drákula: Neznámá legenda (2014)

nechápu co na tom kdo máte. já jsem seděla celý film jak na trní a držela všechny palce co mám, a to nejsem fanoušek krváků. Ale tohle mělo nádhernou myšlenku. Když je vám ubližováno, je to strašné, ale co teprve asi cítí ten, kdo je tím viníkem? v jakém šílenství musí žít člověk, který ublížil a přitom si to uvědomil. nepředstavitelné. nádherná pohádka a Vlad Dracula jak ho neznáte. a pikantní konec :-).

Zůstaň se mnou (2014)

názor se tvoří těžko a i když se o něj podělíte, je pouze váš vlastní. tedy ryze neobjektivní věc. Takže zde je můj neobjektivní posudek: Film, navíc v americké produkci, který je o něčem tak neprobádaném jako je kóma kdy "vidíte sami sebe", je konečně tady a utvrzuje mě v tom, že věci se dávají konečně opravdu do pohybu a to i v zemi kde vládne materialismus. neříkám, že je to pecka, že vám to změní život, nebo že tomu není co vytknout. Je. Ale i přes to všechno stojí zato tenhle film vidět. Konečně film, kde se holka nehádá s neschopnými rodiči, ale naopak s nimi má krásný vřelý vztah. Konečně někdo, kdo nezapadá a přitom není outsider, jen je jiný. Je pravda, že jsem čekala, že ze zápletky vytěží filmaři víc, ale možná to ani víc nechce. koukněte se na film s krásnou hudbou, bezvadnými charaktery a skrytým humorem. promyslete si, jestli někde není někdo, komu by jste chtěli říct, že ho máte rádi dřív, než ho ztratíte. A ještě něco. Takovéto situace nelze natočit pokaždé skvěle a naprosto věrohodně a nikdy to nepřehnat, protože, ruku na srdce, dokážeme si takovou hrůzu vůbec doopravdy plně představit?

Nejvyšší nabídka (2013)

Asi je to známka mé inteligenční pokleslosti, ale na konci filmu jsem měla okno, nedokázala jsem si všechny ty momenty srovnat do logického celku ze kterého by mi vypadl závěr. zbláznil se a vše se mu zdálo? nebo to měli kamarádi vymyšlené? jak do toho zapadají filmaři? chvilku jsem byla donucena se opravdu zamyslet a vše si uspořádat a musím říct, že po prvním rozčarování mě to začalo bavit a čím víc o tom přemýšlím, tím víc skrytých významů nacházím. a to musím řádně ocenit. už dlouho se mi nestalo, aby mi filmaři vše nepředložili naservírované a já se musela zamyslet. pěkné :). dalo by se tedy říci, že za tím vším stál ten konstruktér a v podstatě jeho kamarádíček, který mu kupoval obrazy. přičemž se ti dva domluvili, vymysleli jak z něj obrazy dostat (jak jinak než přes ženskou) a už mi to dává smysl :). film je samozřejmě vizuálně nádherný a hlavně na začátku jsem hltala každý záběr a větu, napnutá co bude pak. ale jak jsem četla i zde, chyběla chemie mezi hlavní dvojicí, to souhlasím. navíc mi bylo záhadnou, že se tak rychle zotavila ze své choroby a přitom mě ani nenapadlo za tím hledat něco víc. vše co jsem na konci filmu cítila byl smutek, smutek z jednoho chytrého muže, kterého přelstili kvůli penězům. a to prostě nepotěší. filmu dávám o hvězdičku méně, protože mi tam něco chybělo. ale obdivuji nápad příběhu, prostředí, kde se děj odehrává a Geoffreyho samozřejmě, na něm stojí a padá celý film, bez něj by film nestál za nic.

Modigliani (2004)

Uf. Někdy by měl někdo napsat filosofické zamyšlení nad tím, jestli musí všichni nejlepší umělci takhle žít. Chlastat, drogy, šílená rychlost života. Je to strašné a zabíjí. Jenže otázka je-byla by ta jejich díla tak nádherná, kdyby byli jiní? Spořádaní, klidní, srovnaní, střízlivý? Nakolik takový umělec potřebuje být „mimo“? v transu, mimo tenhle svět v e své vlastní hlavě a fantasii? Malovali by takhle mistři minulých dob, kdyby měli stejné podmínky? To co malovali, vycházelo z jejich nejhlubšího nitra, z toho co zažili, viděli a z toho co cítili. Četli, slyšeli, vnímali. Žili by déle, malovali více. Ale bylo by to takové jaké to známe dnes? Čeřilo by to vody našeho myšlení? Film nádherný. Hudba Sasha Lazard bere dech, i díky tomu mělo vše takovou síli. Škoda že se neví víc o jeho dceři Jeanne. A milenka Jeanne? Cos to holka provedla, jaks mohla? Vždyť jsi mohla jedou o Modiglianim své dceři vyprávět, jaký byl, co chtěl, znalas ho jako nikdo. Škoda. Ale chápu, že nemůžu pochopit, cos tehdy cítila. To se asi popsat nedá… Najdu si jeho díla, najdu si i Henriho Matisse a najdu si co o něm řekl Renoir a Picasso. dávám plný počet, protože mě film přivedl k zamyšlení nad umělci a životem a lidmi, byla jsem nadšena ukázkou doby a okouzlena hudbou.

Snídaňový klub (1985)

Tyhle "děti" mají také svůj názor a mnohdy je méně zkreslený, než se může zdát. Nebouří se proti všem jen tak z principu, oni chtějí jen žít lepší život. mít rodiče, kteří je milují a chtějí aby byli šťastní. chtějí uznání od vrstevníků. podporu a porozumění od učitelů. potřebují čas a vzory pro nalezení sami sebe a ne výhružky. bití a posměch. kdo z dospělých by nepotřeboval vlastně totéž? p.s. tolik vychvalované hudby jsem si vůbec nevšimla. I přes vážné téma jsem se kolikrát svíjela smíchy ad dialogy a Judd Nelson je tu naprosto k sežrání :)

Nicolas Le Floch (2008) (seriál)

Výprava je povedená, očividně se toho ujal někdo, kdo ví, o čem doba byla. Krásná chytlavá hudba, kterou si pořád prozpěvuju. Krásný sympatický hlavní herec :-). Prostředí salónů, zápletky, skvělí malí klučíci jako špehové :-). A hlavně - celý týden se těším jako malá na další díl a jsem u něj jako na trní jak to dopadne, to mi jako důkaz o povedeném seriálu stačí :-).

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

"Můžeš to těm zvířátkům nežrat?!" :-D Úžasné. Skvělé. Dokonalé. Češi ještě umí natočit film kdy se svíjíte smíchy a který je chytrý a nápaditý. Skvělá Chýlková, pak hlavně Sokol, Bydžovská a kupodivu i Kotek. Klaním se tomu, kdo má na svědomí scénář!