Sadisticum (2008)

Explicitně natočený snímek o vzniku sadistických choutek i v těch nejobyčejnějších lidech. Hlavní hrdina asi ve 20 letech znásilní a poté i rozřeže tělo dívky. Po několika letech praxe se jeho sadistické chování znásobuje a nabízí podobně zaměřeným lidem jakousi show, při které oběť mučí a zabije (většinou rozseká nebo rozřeže). Mezi přihlížejícími je však i jeden policista... Tento film mi připomněl snímek Angst a pokud máte rádi sérii Saw a čekali jste na ještě vyhrocenější scény, nenechte si Sadisticum ujít. Bohužel jsem film viděl v původním znění v němčině, které nerozumím tolik jako angličtině, tak mi zřejmě uniklo několik motivů a závěrů.

Sadománia (1981)

Dvě a půl. Film připomínal Simandlovu tvorbu s hloupými dialogy, nesmyslnými situacemi a jejich řešením. Leč všechno zachraňují bezpočet polonahých otrokyň, mezi kterými se najde poměrně dost krasavic z Playboye. Imitace krokodýla pobaví a střih Jesusa Franca i s jeho hudbou barvitě podkreslují kolorit Francových filmů z této doby.

Satanico Pandemonium: La Sexorcista (1975)

Takový mexický instruktážní náborový film pro mladé novicky, s čím vším se mohou potýkat za zdmi kláštera. Boj se svou touhou a se svými přirozenými sklony se dá vyhrát dvěma způsoby. Buď zatvrzele se silnou vůlí plnit Slovo Pána nebo bojovat se Satanem, ať už vnějším nebo vnitřním. Zde nadějná adeptka bojuje proti svému vnitřnímu démonu a zdařile podléhá. Jak vše dopadne, se můžete dozvědět po shlédnutí tohoto díla. Takový velmi slabý odvar filmu Ďáblové (1971) Kena Russella.

Satan's Slave (1976)

Režisér Norman J. Warren je podle mého názoru žabař a Troška. Shlédl jsem jeho dva filmy (+ Bloody New Year, 1987), které mě vůbec nenadchly. Režírovat to Jesus Franco, tak bych měl alespoň zájem. Neslané, nemastné, plytké, psychedelické náčrty něčeho, co si má divák představit ve své fantazii a buď se dokáže ztotožnit s režisérovou představou nebo nikoliv. U mne však ani omylem. Nedivím se tedy ani, že zemřel neznámo kde.

Scrapbook (2000)

Scrapbook, podobně jako Srpski film, nedokážu ohodnotit. Tento nezávislý horror šokuje mučením, ponižováním, explicitními sexuálními scénami. Film je amatérsky natočený, jedná se o první snímek tohoto produkčního týmu v čele se svou ústřední herečkou. Přečtěte si rozhovor s ní http://www.obscurehorror.com/emilyhaackinterview.html.. U těchto filmů a jemu podobných se ptám, jestli budou mít hlavní protagonisté připravenou korektní odpověď pro své potomky a nejbližší okolí. Film je natočen podle skutečných událostí. Scrapbook balancuje na hranici brutálního SM porna.

Secrets of Sex (1970)

Obzvláště dobré to není. Pokud se vám, jako mě, líbí vintage pin-up girls se 70.let, tak to bude lepší. Na celém epizodním večeru jsou nejlepší děvčata. Nejlepší epizoda byla nepochybně o tajné agentce. Jedna z epizod vypráví také o jednom páru, kterému se místo dítěte narodí monstrum (tady se jenom mluví). Zahajovací ceremoniál vyprávění a hlavně jeho finální část je na filmu to nejlepší. Jedna kapitola se také věnuje homosexuálnímu vztahu. Moc nedoporučuju, protože německé majstrštyky s jejich reportážemi mi přijdou krapet lepší.

Shao Lin zhen ying xio (1979)

Jeden z prvních (pokud se to tak dá říci) filmů klasika žánru Godfreye Ho s ikonou šaolinských kung-fu filmů Gordonem Liu, který ztvárnil hlavní roli v nezapomenutelné klasice 36 komnat Šaolinu. Bizardní ztvárnění, přehnané zvukové efekty, ale dobré souboje a choreografie. Mniši v elastickém prádle pořádající choreo bojůvky stejně tak na závěr soubor osmnácti "bronzových" mnichů, skoky, salta, přemety a styly draka, orla a dokonce opilého orla a Ju Te (podle dobového překladu) si to zase hodí v kuchyni. Pokud jde o zápletku filmu, podle mého není moc důležitá - výměna synů, jejich výcvik, zrada a pomsta, tajná příručka šaolinských technik, happy end. Dokonce se ve filmu objevila žena a to v celkovém počtu jedna a až ve druhé polovině filmu. Před třiceti lety by se mi film líbil více, ale dnes už taková paráda to není.

S hlavou v pytli (1984)

Také jsem si krásně zavzpomínal na tuto komediální perlu. Na hlavní dějovou linii jsem z dětství už zapomněl, ale ty gagy a hlášky si pamatuju dodnes, proto tak vysoké hodnocení. Ač jde o průměrnou bláznivou komedii, tak musím napsat, že zase budu na ní rád vzpomínat.

Silnější než oheň (2007)

Ve srovnání s předchozím snímkem ANI KROK ZPĚT horší film. Soudruh poručík Suchanov už není poručík, ale kapitán a i když je milý, odvážný a čestný, tak mu ta letní romance nesluší. Marina je však pohledná, což kapitánovi brání ukázat více hrdinské akce. Jeho hrdinství se přesto dočkáme v podobě rozkrytí šmelinářského kontrabandu a na závěr i vojenské akce proti Němcům, kde už je to on, jak ho známe. Bohužel v tu dobu film končí. Jaké překvapení, že nalézá i svou novomanželku Marinu na frontě. To asi ten německý důstojník neumí střílet ... (všimněte si, že při popravě se opravdu nestřílí).