Sex ve městě 2 (2010)

Ach ano.. prvotní obavy, že.. Carrie bude mít dítě.. že Samantha se usadí.. že všechno bude mít ten sladký americký happyend.. a tím dojde na to klasické klišé se.. díky bohu nenaplnily! Nebyly by to ony, pokud by se vše netočilo kolem módy, přepychu a sexu.. to vše zde samozřejmě zůstává.. k tomu to prostě patří.. Správný výběr hudby krásně podtrhuje jednotlivé scény a nádherně nás vede houpavým rytmem sledu událostí a dynamikou příběhu. Kdo čeká veliké zvraty.. ať nedoufá.. kdo se chce opět vmísit mezi dlouholeté přítelkyně, zažít exotiku, zamyslet se nad vztahy.. ať neváhá..

Mamas & Papas (2010)

Bez okolků a zakrývání realisticky podaný příběh umožňující nahlédnutí do světa (před)rodičovských zátěží. Chtít či nechtít dítě, mít či nemít potomka, zvládnout či nezvládnout chtíč, tlak, ztrátu, zoufalství.. Krásně vykreslený, emotivně silný film, směřující především k velkému zamyšlení.. O jednu hvězdičku tento film v mých očích okrádá Zuzana Bydžovská, která ve své roli působí nepřirozeně, vyjadřovacími způsoby až "buransky".. Alici Nellis připisuji velké plus za výběr tématu a následně jeho, byť pro někoho možná drsné, zpracování.. skvělé způsoby pojetí jednotlivých i proplétajících se scén, zajímavé vykreslení detailů, vhodné zachycení emocí.. Silný film o důležitých věcech, který doporučuji všem -cetiletým..

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Ačkoliv jsem jedničku nepovažovala za takový zázrak o jakém se pořád v mém okolí mluvilo, příběh lásky upíra s lidskou dívkou mě natolik upoutal, že jsem se rozhodla, byť trochu skepticky, podívat na jeho pokračování. Přestože nemám ráda "přehnané" proměny lidí v monstra, skákací či dokonce létací scény, musím uznat, že v tomto pokračování je těchto efektů sice dost, ale jsou velmi hezky podané. Jako největší kouzlo na mou pozornost působí láska plná bolesti, kterou hlavní hrdince opravdu věřím. Film pro mě byl oproti jedničce mnohem poutavější, napínavější a líp herecky, dialogově i hudebně zpracovaný. Druhé pokračování dokonce zapříčinilo, že se těším na třetí díl této ságy.

Velká ryba (2003)

Ach ano, přiznávám a nejsem na to pyšná, že jako fanynka Tima Burtona, jsem viděla tento film až dnes.. Myslím, že jeho shlédnutí však přišlo v pravou chvíli.. Úžasné zpracování životního příběhu, kdy tápeme a ztrácíme se v minulosti prolínající se přítomností, spousta herců v malých rolích, které ovšem utvářejí děj s pro mě až nečekaně úžasnou pointou.. Nádherné klasicky Burtonovské přechody ze smutných až strašidelných míst do překrásně pozitivně barevných scén s až neuvěřitelně jedinečnými postavami, udržuje naši pozornost a přináší očekávání dalšího příběhu.. Kdo z nás by nechtěl prožít svůj život jinak, snadněji, lehčeji, veseleji.. proč i v dospělosti nemít tu kouzelnou moc dětské fantazie, která pomáhá utíkat od problémů běžného života.. Příběh "velké ryby" ve mě zanechal hluboký, velmi příjemný dojem..

Zloděj životů (2004)

Předem upozorňuji, že mám ráda psychologické thrillery.. a Angelinu Jolie.. už proto by mělo být toto hodnocení zřejmé.. chci ho však trochu objasnit.. Od začátku do konce se jedná o napínavý, velice proměnlivý film.. každou chvíli si myslíte, že už víte, kdo je vrah nebo dokonce jak to dopadne.. přesto čekáte, aby jste se v tom utvrdili.. Náhle přijde opět zvrat, který vás zmate a musíte si utvořit svůj nový závěr.. v situacích, kde jste připraveni na úlek nic nepřichází, když se uklidníte, přijde šok.. líbí se mi tajemné skrývání detailů a postav, propracovaný děj s malou, a přesto důležitou, milostnou zápletkou, působivá hudba a překvapivý, leč trochu melodramatický závěr, který pro mě znamená o jednu hvězdičku méně než bych původně byla ochotná dát..

Medvídek (2007)

Původně 4 hvězdičky dnes po znovushlédnutí filmu měním na 5.. Věci nejsou vždy takové, jaké se zdají.. Zpočátku idylická tři manželství se najednou prostřednictvím zabřednutí do postav otevírají a zcela mění.. Pro mě naprosto úžasné obsazení dodává filmu kouzlo.. Přestože nedochází k žádným vyhroceným scénám, děj má spád a nečekaně se po každé scéně obrací.. Přes zlomy, které ukazují ženy v trochu chudinkovských ublížených pózách, dochází k jejich lehce emancipovanému vzrůstu a vše se v dobré obrací.. Asi i proto hodnotím film tak vysoko..

Alenka v říši divů (2010)

Přiznávám, že mě do kina přitáhl hlavně Tim Burton a Johny Depp.. Jako malá jsem Alenku nikdy nemusela.. ten tajemný svět plný neuvěřitelných věcí na mě byl až moc zmatený.. Překvapivě na mě tento svět nyní funguje mnohem víc, což jsem také do 3 hvězdiček zahrnula především.. krásné barevné zpracování, propracování vtipných detailů, úžasně namaskované postavičky.. Celý film jsem viděla ve 3D provedení a musím se zklamáním dodat, že to bylo naprosto zbytečné.. málo 3D efektů, které by měly možnost vyniknout.. a možná celkově jsem právě od Burtona čekala trochu víc.. Velký dojem ve mě nechala samotná Alenka, které jsem vše upřímně věřila, a postava srdcové královny (H.B.Carter), která si mě během děje skoro získala na svou, byť zápornou, stranu..