• Pohádka

Případy 1. oddělení - Flaška (2022) (epizoda)

Tak to byla bomba.... Filip Blažek a Oldřich Navrátil... v tom klidném konečném rozhovoru to byla neskutečná pecka. To bylo tak napínavé a to s jakým klidem ho Filip usadil.... moc dobře napsané i zahrané :-)

Malá mořská víla (1976)

Podmořský svět...jak úžasně jej stvořili. Kostýmy přímo nadčasové. příběh je smutně tesklivý tak hodně podobný životním osudům po věky věků. Psychologie formou pohádky a o tom ten život je. Od mala jsem tu pohádku měla i neměla ráda. Trošku mě děsila... utopenými námořníky, vílou, která nemluví, divnými kostýmy.a nadzvedávala mě ta nespravedlnost..... ONA JE TA PRAVÁ TY HLOUPÝ PRINCI, ONA TĚ ZACHRÁNILA, ale zároveň jsem cítila, že ta druhá princezna je hodná a o nějaké zamilované mořské víle a její oběti nemá ani páru. Trnula jsem, aby, když měla prince bodnout dýkou do srdce a trnula jsem, že sama umře, když to neudělá ....  No už v dětství se ve mně všechno u té pohádky pralo. A to je účel některých moudrých pohádek- pere se to v nás. Jako dospělá v ní vidím neskutečný půvab, krásu a moudrost....A tak to má asi být. I Panna a netvor.... si musela počkat na správnou chvíli. Je v tom úplně stejná. Našly si v mé mysli a duši své místo :-)

Štíty království českého (2008) (seriál)

Nádherný počin pro nás, kteří si lámali hlavu jak se to vlastně stavělo a jak se v tom bydlelo a že to nebylo tak romantické jak bývají historické romance :-) Moc hezké povídání od úžasného pana Durdíka a mladého Jardy Plesla :-)

Skryté skvosty (2022) (seriál)

Jarda Plesl se jako průvodce opravdu hodí. Úžasným počinem byl seriál Štíty království českého, kde provází s profesorem Tomášem Durdíkem jakožto opravdu osvíceným a uznávaným historikem. Za ty roky Jarda stále tím svým klidným vystupováním s nádhernou rétorikou provází kusem historie a díky tomu se nikdy nezapomene na tu nádheru, kterou už nikdy nikdo nepostaví... :-)

Krásno (2014)

Za mě povedená černá komedie. Neskutečně jsem se bavila drobnými gagy. Jak s Ninou Divíškovou a Janem Kačerem při havárii , s tím jak celé město šedý a za nimi chodí jedna holka barevnější než druhá. Scéna trumfování na večírku se zpěvačkou na pódiu. Dracéna cestující po schodišti hotelu a vychutnala jsem si přitom Davida Matáska při jeho mimických reakcích :-). Policie v kině svět a slovní i reálná přestřelka. Pohřební ústav s ženou která vypadá, že si prohlíží ponožky a jde na přistýlku v hotelu, to jsem myslela, že padnu smíchy. A konečná scéna s Rodenem , Janou Krausovou a Malým  byla namakaná.... Moc se mi to líbilo. :-) Jo a písnička z plesu je úžasná!!!!!

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Nádhera a moje dětská duše plesala. Kutululu bum bum šplouch. Znovu se to nádherně povedlo... ty trefné postřehy Aničky, Karaba kouzelně zamilovaný a příjemně milá královna Julie :-) Ferenc a Lorenc jako názorná ukázka toho jak se lidé umí polepšit, :-) :-) :-) :-) Za náši rodinu děkujeme, protože to bylo pohlazení po duši :-)

Devadesátky (2022) (seriál)

Pecka. Jedním slovem, jedním dechem. Vidět práci vyšetřovatelů, jak kousek po kousku z ničeho skládají ze střípků ten monstr případ... to nemělo chybu. Nebudu jmenovat herce...ti byli skvělí všichni, musela bych je všechny do jednoho vyjmenovat jak byli úžasní. Teď je vezmu jako charaktery postav. Plíšek v první řadě... frajer, kterému to pálí a nepustí myšlenku dokud ji ze všech stran neprověří, nerozpitvá a to několikrát. Neskutečná trpělivost a smysl pro dotažení všeho. Tůma, parťák na kterého se dá spolehnout za všech okolností. I tu mafii vzal jen proto, aby neumírali lidé a strčil hlavu do oprátky. Pak už se z toho špatně couvalo.. chápu, že možná jeho postava propojí další pokračování třeba s Mrázkem a Bělou, možná LTO. Přesto se nám doma jeho postava dostala pod kůži a trnuli jsme ať se z toho dostane. Mladý Kozák...no skromnost by mu trošku slušela, ale asi v té jeho postavě je vidět taky ten buldočí skus. Případ chytnu a nepustím. Za nás 100% palce nahoru. To že to není dokument plně chápeme. Nejsme malí a reálie si umíme najít a spojit. Proto Štočka, Douchu, Markoviče, Havloviče chceme poklepat po ramenou a poděkovat jim za jejich práci a nebojte se... to že neumíte řídit pane Štočku.. opravdu bereme jen jako součást filmu, která jen pobavila a Vaší postavě přidala na zvláštní lidskosti :-) :-) je nesmysl se naštvávat...jistě řídíte velmi dobře. :-)

K zemi hleď! (2021)

To byla facka celému našemu současnému žití.....přesná. Povrchnost je TOP a jako ve starém Římě rozežírá lidstvo jako koroze. Leonardo úžasná scéna jeho nervozity i výbuchu a smíření. Totéž Jennifer v jiném pořadí: výbuch, nervozita, smíření. :-) :-) Jen mám takový dojem, že spousta diváků ten film vůbec, ale vůbec nepochopila, čemuž se nedivím v dnešním světě :-)

Stíny v mlze - 243 (2022) (epizoda)

Byl to lom v Řece? :-) Jinak jo....není to špatné :-)

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Ten balzám na duši, ta pohoda, ta láska, ten humor, ten smích, ti úžasní herci a na vrcholu tvorby Ta Madam Marie Poledňáková, která dokázala zázrak, ke kterému se vracíme u nás doma každý rok a ta láska....a pohoda plyne k nám domů :-)