Španělská královna (2016)

Nechcem byť zlý, ale tento snímok je podobne zbytočný, akým bol ten spred 18-tich rokov, v ktorom sa prakticky nič zásadné nedeje, akurát si tvorcovia sem-tam vystrelia napríklad aj sami zo seba. Otázka je, či na to bol vôbec niekto v kine a ak áno, aké boli pohnútky, lebo takéto snímky podľa mňa dokážu plnohodnotne zaplniť televíznu tvorbu. 50 %

Znovu u Spejbla a Hurvínka (1974) (seriál)

Táto Hurvínkovská miniséria je asi najznámejšia aj z našich končín v podobe večerníčka. Vždy ma ako malého tieto rozprávky bavili a dobre sa mi po nich zaspávalo. Trefné hlášky, poučenie pre deti a vtipné konverzácie tomu dali svoj punc. Dnes už to také terno samozrejme nie je, ale z nostalgie musím dať štyri hviezdy. 75 %

Dívka tvých snů (1998)

Pri niektorých snímkoch sa človeku ťažko hľadajú slová a tento film je toho dôkazom. Ono niežeby to dejovo nebolo vcelku zaujímavé a miestami aj vtipné, ale nedostavila sa ku mne v podstate žiadna emócia. Príliš strojený a ťažkopádny film, ktorého námet sa podľa mňa dal spracovať o dosť lepšie. Penelope Cruz krásny bonus, ale to jednoducho nestačí. 50 %

Křižáček (2017)

Tak tento snímok šiel úplne mimo mňa. Chápem, že šlo o akú takú filmovú poetiku v pravom význame, ale asi som ešte nedorástol na podobný typ filmu. Sledovať hodinu a pol, ako otec ukazuje fotku syna, ktorého úpenlivo hľadá a v zásade postavy prehodia pár viet, tak to na mňa skutočne nezabralo. Nezachránila to ani táká hviezda, akou Roden jednoznačne je. 25 %

Amityville 2: Posedlost (1982)

Toto je presne ten prípad, keď sa aj vzhľadom na námet tešíte na pokračovanie, a dostanete len bezduchý vývar trápnych scénok s ešte horšími maskami doplnené o nie veľmi podarenú hororovú atmosféru. Chcel som vidieť, čo predchádzalo udalostiam v prvom dieli, ale nečakal som, že Damiani si zvolí takúto skôr thrillerovú, miestami až smiešnu, formu hororu. Škoda, lebo tu bol jednoznačne premrhaný potenciál jednotky. 45 %

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Trilógia završená v úžasnom štýle. Musím dať 5 hviezd už len z princípu, lebo tento animák je jedným z najkrajších, aké som doteraz videl. A hlavne ten badateľný posun v animáciách od prvej časti až k tomuto dielu, kde tvorcovia piplali každý jeden detail a miestami má človek pocit, že pozerá na hraný film. Scenáristicky síce jednoduchší záver série, avšak o to krajší a zmysluplnejší. Ja som spokojný a určite odporúčam, ale len v prípade, že ste videli predošlé diely. 85 %

Jak vycvičit draky: Závod na hřeben (2015) (seriál)

Tento seriál je v podstate len voľným pokračovaním pôvodného seriálu z roku 2012, ktorý ale zásadnejšie ukazuje boj obyvateľov Berku s lovcami drakov a v zásade udáva tón a vytvorí akýsi podklad pre veľkolepé finále na filmovom plátne. Určite o niečo lepšie ako pôvodný seriál, ale stále je to len tieňom pôvodného filmu, hlavne čo sa týka kvality animácií. 60 %

Hráči se smrtí (2017)

Tento Flatliners remake bol spočiatku na ťažké dve hviezdy aj s prižmúrením oka, zhruba v polke sa to ale prelomilo a stal sa z toho celkom slušný duchársky horor, ktorý zahviezdil pár slušne ľakavými scénami s prudko stiesňujúcou atmosférou. Záverom to už ale opäť šlo dole kopcom s vyústením do tupého finále. Keď k tomu prirátame nie príliš zaujímavé herecké obsadenie a aj suchopádny námet už z pôvodného filmu, vyjde mi to na taký jemne lepší priemer. 60 %

Hráči se smrtí (1990)

Flatliners je jeden z tých filmov, o ktorých ste v podstate vôbec nepočuli, ale premlela sa tam slušná kopa v tom čase síce neznámych, ale neskôr o to celebritnejších postavičiek. Schumacher natočil vskutku zaujímavú sondu do "posmrtného" života a s istou dávkou fantázie, čo sa mu nedá uprieť. Hororové to ale určite nebolo, skôr tak jemne mrazivý thriller, ktorý vás síce neposadí na zadok, ale za to vám ponúkne unikátny filmový zážitok a návrat k začiatkom veľkých hereckých hviezd. 60 %

Horor v Amityville (1979)

Možno si to tento snímok až tak nezaslúži, ale musím dať štyri hviezdy už len z nostalgie, nakoľko Amityville je jednoducho hororová klasika, ktorá v podstate postavila v minulosti základy súčasnych duchárskych hororov a myslím, že aj majster Wan si z tohto snímku čo to čerpá. Efektovo to nebolo samozrejme až tak úchvatné, ale atmosfericky to diváka jednoducho musí zaujať, aj keď v konečnom dôsledku ten dej nebol až také terno, podotýkam ale, že na súčasnú dobu. 75 %