Sexmise (1983)

první polovina u mě má jasných5*, smršť vtipu, kultovních hlášek a jednoduché filosofie je neodolatelná. V druhé polovině se bohužel nástupem akce tempo velmi nelogicky spíš zpomalí a nedokonalosti socialistického filmování vyplouvají na povrch. naštěstí jsou tu i humorné scény a ty rozhodují o 4*. P.S.: Nezapomeňte tajné heslo: Kůrváááá!!!

Lolita (1997)

Herecké výkony mě opravdu uchvátily, příběh a téma mě přibily k obrazovce. Nebylo mi vůbec jasné proč má film tak nízké hodnocení. Zarazila mě i chvála v komentářích při hodnocení 3*, jediné vysvětlení nabízí to, že se vlastně jedná o remake. Napoprvé 5* alemusím teprve zhlédnout kubrickovu verzi, možná přijde i kniha a pak se uvidí.

Hlídač č. 47 (2008)

Takový český mdlý film, mdlý od začátku až do konce. Ani scény z války nepůsobí nijak hrozivě. Co se týče koncertu Rodena myslím, že spíš jen výrazně vyčnívá nad podprůměrem ostatních.

Pro hrst dolarů (1964)

Ne nejlepší, ale zásadní western. Tenhle příběh o dvou klanech si vypůjčilo víc dalších filmů a k hudbě, jaká zde hraje se chce přiblížit asi každý skladatel.

VALL-I (2008)

Celý film jsem měl pochyby a připravoval se na kritiku. Roboti měly city, wall-eho emoce se zdály přehnané, animace lidí byla oproti dokonalosti krajiny a robotů ubohá, ale nakonec vše do sebe zapadlo a začalo dávat smysl. Wall-E se na začátku chová jako takový puberťák a bodejť by ne, eve je rozhodně první robotka, kterou potkal. S příchodem lidí na scénu tu máme úplně nové téma, ať mi nikdo netvrdí, že to byla hloupá eko agitačka, on se odpad na Zemi hromadí a ne že ne, a lidé z lodi přesně vystihují dnešní línou populaci. No a nakonec tu máme už jen pár honiček a happy end, tohle sice zrovna nemusim ale tady se mi to líbilo.

Lola běží o život (1998)

Lola nám nabízí mnoho neobvyklých zážitků. Výborně vygradovanou akci s prvky nadpřirozena v prostředí průměrného německého města, akci s animovanými pasážemi, které kupodivu přidávají na tempu, fotografické vsuvky o nevýznamných postavách, velmi neobvyklou hrdinku a elektronický soundtrack jaký se nevidí (neslyší) často. Titulky padající od shora mě utvrdily v tom, že tenhle film je jiný a originálí. Na druhou stranu mě absence nějakého většího příběhu a poněkud kostrbatá část kdy vše zařídí dvě výhry na číslo rulety a svezení se sanitkou s pacientem přesvědčily o pouhých 4*.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Komedie vskutku výborná avšak jaksi postrádá příběh. Chápu, že trochu dělnických "reálií" bylo nutné zařadit, ale ty také filmu trochu škodí.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Dvě věže se mi hodnotily velmi špatně. Je tu mnoho pro a proti, ale nakonec jsem se rozhodl pro 5*. Děj je roztrhaný, zrovna jako v knize, ale paradoxně považuji za dobrý tah Jacksona, že ho roztrhal ještě víc, když jsme průběžně sledovali i Froda. Poněkud mě sklamalo jak moc je do děje přidáno oproti knize, často se mi zdálo, že především kvůli větší líbivosti. Na druhou stranu je to opět dechberou cí podívaná a způsob jakým je vykreslen úpadek celé středozemě, ta beznaděj v boji proti zlu to je opravdu majstrštyk. A nakonec rozvláční entové kterých se zmocní vztek a zaútočí na Železný pas musím opět za 5*.

Road Trip (2000)

Jedna z mála tzv. teenagerských komedií, u které jsem se i zasmál, a to opravdu dost. Obsahuje spoustu hlášek, které nemohu zapomenout a samozřejmě je tu i dostatek lechtivějších scén pro potěchu "nedospělé" části osobnosti každého z nás. Ideální pokud chcete vypnout mysl a odreagovat se bez zbytečného přemáhání.