Tajemství Noemovy archy (2011) (TV film)

Pokud od toho nic nečekáte, myslím si, že na večerní pokoukání to stačí. Děj sice viděný už milionkrát jinde, ale i tak se to dalo. Němcům se podařilo strafit se do mého vkusu, což se o některých amerických filmech říci nedá.

Tři mušketýři (2011)

2 hvězdy za film, ta třetí je za soundtrack, který si sice půjčuje motivy od jinud, ale Haslingerovi se velmi povedl.

Válka Bohů (2011)

Ještě si vpomínám na to, jak moc se mi nelíbila nová verze Souboje titánů, která byla jednou velkou přehlídkou triků, ale co se týká příběhu byla to NUDA. Toto je bohužel stejný případ. Většinu filmu se mluví, pár bojových scén silně připomíná 300 a všichni mužští hrdinové povinně před natáčením filmu navštěvovali posilovnu. Všichni jsou zde jaksi mladí a krásní, až si říkám, že to jaksi není možné, že takhle všichni v tom Řecku vypydali. Toto se týká i představitelů bohů, navíc se zde přestaví jen asi pětice bohů a z toho jedna bohyně s podobou Isabel Lucas. Díry ve scénáři jsou znát a některé dějové linie jsem příliž nepochopila. Pohled na Henryho Cavilla sice potěšil, ale negativa z filmu bohužel převažují. I ten závěr byl jakýsi nemastný neslaný.

Vánoce na zámku (2011) (TV film)

Ale proč ne, když máme ty Vánoce, tohle je totiž vánoční romanťárna jak vyšitá. Hrozně bych si přála mít také někde takto zašitého nějakého bohatého příbuzného.

Věc: Počátek (2011)

Vyloženě blbost to nebyla, ale na Carpenterovu Věc to samozřejmě nemá ani náhodou. Film se bohužel neobešel bez zbytečných klišé a někdy není docela logický. Také mě docela překvapilo, že se na stanici objeví jedna Američanka a celý norský tým, až na jednu vyjímku, nemá problém mluvit po celou dobu anglicky, a to i mezi sebou navzájem. I přes veškeré výhrady, ale oceňuji nápad tvůrců nám přiblížit, co se to vlastně přihodilo nebohým norským polárníkům, na které narazil původní tým vedený neohroženým Kurtem Rusellem a potěší i navázání na původní Carpenterovu Věc včetně Morriconeho motivu. Bohužel se mi ale potvrdila jedna věc, a to, že dneska je to docela kumšt natočit fakticky dobrý horor, a to bez zbytečného používání počítačových triků a oblíbených lekacích scén.

Zátah: Vykoupení (2011)

Zrovna nedávno jsem si při psaní recenze na film "S ledovým klidem" posteskla, že Američanům dělá v dnešní době problém natočit docela ucházející akční film. Pak jsem zkoukla Bournův odkaz a ten sice měl pár dobrých akčních scén, ale pro změnu byl proložen spoustou nezáživných pasáží. Cha, tak teprve s touto indonéskou mega rubačkou přichází ta správná akční nálada. Páni z Ameriky ať si laskavě vezmou příklad, jak se dá udělat dobrý akčňák, kterému nepředchází dlouhý úvod a všelikjaké to vysvětlování děje či dlouhé poznávání hlavních postav. Tady si totiž na začátku nikdo není jistý, kdo z toho šílenýho baráku plný po zuby ozbrojených magorů vyleze po svých.

Zdrojový kód (2011)

Výborný film, který byl napínavý od začátku až do konce.

Zelený sršeň (2011)

Příjemné překvapení, velmi vtipné a s dobrým spádem, velká škoda jen tomu průměrnému prostředku. Jay Chou je borec co zvládá všechno - kopat, vyrobit super bourák i uvařit kafe.

83. Annual Academy Awards (2011) (pořad)

Show nebyla až tak špatná, že by mě to vyloženě štvalo a nudilo. Je sice fakt, že James i Anne zatím neumí bavit tak, jak to dělával Crystal, ale dívatelné to bylo. Potěšil mě výstup Zacharyho Leviho, kterého znám jen jako Chucka ze seriálu a on kupodivu umí i dobře zpívat, stejně tak i překvapila Gwyneth Paltrow v roli zpěvačky. Ohledně cen to dopadlo tak, jak byly rozdány Zlaté Glóby. Trochu mě mrzelo, že Oskara za nejlepší soundtrack nevyhrál John Powell, protože jeho hudbu k Jak vycvičit draka mám moc ráda.