Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Film prakticky o ničem, nic důležitého se v něm nestane. Už, když jsem si přečetla záměr rozdělit poslední díl na dvě části, mi bylo jasné, že se tak jedná jen o to, aby se od zvědavých diváků vytřískalo co nejvíce peněz. Bohužel to odnese nejvíce divák, který čeká něco ve stylu druhého dílu a dostane dvě hodiny dramatu, ve kterém pořád jen sleduje hlavní hrdinku a její dilema mezi dvěma muži (už to sakra začíná být docela ohraná písnička, raději ať už někdo vymyslí něco nového, protože to začíná být jaksi otravné) a její boj s prezidentem prvního kraje, který se prakticky celý odehrává jen přes obrazovku televize. Samozřejmě, že to musí skončit v té nejzajímavější části, na druhý díl si pak musí chudák divák počkat celý jeden rok, aby zjistil jak to celé dopadne. Producenti si mnou ruce, když vidí kolik lidí nalákali prakticky na nic a divák ten si pak jen může říct: škoda vyhozených peněz. Herecky to zahrané není zase tak špatně, vše ale bohužel padá s nudným scénářem.

Já, Frankenstein (2014)

Celkem koukatelná blbinka, která nabízí pár zajímavých momentů a trošku překombinované finále.

John Wick (2014)

Čistokrevný akčňáček, ve kterém se protivníci kosí ve velkém a k tomu hraje docela bezva soundtrack. Já jsem byla spokojená, dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Keanu se konečně po delší době dostal k akčnímu filmu, který mu sedl, netvářil se u toho znuděně, ale naštvaně, což mu svědčí o dost víc, než jeho herecký projev v 47 Roninech. Takže za mě spokojenost, doufám, že tito dva pánové ještě spolu něco natočí.

Krajina smrti (2014)

Po dlouhé době dost dobrý akční filmeček odehrávající se na Novém Zélandě a kompletně v maorštině. Je vidět, že i u protinořců se dá udělat slušný akčňák (amerika by si měla vzít příklad, že to jde udělat i takto jednoduše a nenudí to). Vyzdvihla bych i dobrý soundtrack, který film dobře podtrhuje i samotné maorské bojové umění, které je velmi zajímavé a postavy.

Krvavý Bangkok (2014)

Dobrý akční film s Dolphem a Tonym v hlavních rolích. Toto netradiční spojenectví mezi věkově rozdílnými hrdiny dobře funguje a filmu tak přidává na originalitě (i když scénář viděný desetkrát jinde, ale díky přesunutí do Thajska přece jenom zajímavý). Je hezké vidět, že Doplh se i v takovém věku klidně může pohybovat v akčních filmech a je na něho příjemný pohled, no a Tony a ty jeho krkolomné bojové umění je neuvěřitelné a hrozně dobře se na to kouká. Prosím více takových filmů a budu spokojená.

Nightwing: The Series (2014) (seriál)

Na to, že se jedná o web seriál (najdete ho volně dostupný na youtube), tak dobrý. Jsou tu docela dobré bojové choreografie a i příběhová kostra není úplně špatná. Třeba z toho jednou bude dobrej seriál, jako Arrow či The Flash (až dojdou nápady) a Danny má i určité charisma jakožto Nightwing.

Sejmi prezidenta (2014)

Hm, další kravina, která při troše námaze při psaní scénáře nemusela být kravinou. Nápad poměrně dobrý, mohla z toho být solidní akční jízda, tak to sice místy akční je, ale nudí to, hlášky mezi klukem a prezidentem nefungují. Samuel není jakožto prezident špatný a navíc je i dobrý hláškař, když má dobrý scénář, tady v tandemu s klukem, který mi byl místy i nesympatický, toho nemá co nabídnout. Hlavní padouši jsou neúčinní a nudní až to bolí. Škoda, celý film jen tak vyšumí do zapomění a vy na druhý den ani nevíte, co že jste to viděli.

Strážci Galaxie (2014)

Jak už tady kdosi napsal, film se velmi povedl, ale takový druhý díl kapitána Amariky mě bavil více.

V oku tornáda (2014)

Mírně nadprůměrný, pohodový film, který se sice nevyhne některým klišé, ale jako prázdninová zábava funguje dobře. Potěšili mě jak vesměs sympatičtí herci, dobrý soundtrack od Briana Tylera, výborné efekty, tak i zvuková stránka. Příjemně mě překvapila i komická stránka filmu. Takže ano, já doporučuji.

300: Vzestup říše (2014)

Co dodat, snad jen to, že od filmu nic nečekejte a dostanete přesně to, co čekáte a třeba se vám to i bude líbit. Líbilo se mi, že je tento příběh pěkně provázaný s tím předchozím, ale ty hektolitry umělé krve si mohli laskavě odpustit. Co se týká herců, tak tam jednoznačně vládnou ženy - hlavně Eva. Tam klobouk dolů, protože její drsná sexy psychopatka hravě schová všechny chlapy do kapsy. Sullivan předvádí přesně to, to co v Strike back, akorát místo střílení ze zbrání se tu ohání mečem. Nebyl to špatný filmový výlet, ale bohužel aby povýšil na něco více, než jen na pouhopouhou do druhého dne zapomenuvši konzumní zábavu, tomu něco chybělo.