Zkrat (2011)

Tak tohle mě nudilo už od začátku a to mám špionážní filmy ráda. Nejde tak ani o děj, který měl stokrát ohranou zápletku o podvedeném špionovi, který se mstí, ale celkově mi film přišel o ničem. Je pravda, že režisér vytvořil naturalistické scény a vytvořil naprostý odstup diváka od postav, ale tím skončil a nic víc filmu nedodal. Naprosto zbytečný snímek.

Miláček (2012)

Vynikající ztvárnění Miláčka nenechává na pochybách ani o hereckých talentech, kterým zde byl dán prostor, ani o evropském zachování prostředí staré krásné Paříže a kostýmů. Opravdu málo historických filmů zůstává natolik věrno své předloze a v podobě Guy de Maupassantova Miláčka, dle mého názoru, je snímek víc než zdařilý. Pravdou zůstává, že se mohl autor více věnovat nemožnosti hlavní postavy napsat vůbec nějaký článek do novin a jeho spoléhání na ženské pokolení, ale vzhledem k procítěnému herectví Roberta Pattinsona, to bylo víc než vynahrazeno jeho výkonem a tak mě opravdu přesvědčil o svých hereckých schopnostech.

Červená Karkulka (2011) odpad!

Tak tohle si myslím, že musel být špatný vtip anebo autoři červenou karkulku nečetli ani nikdy neviděli nafilmovanou. Nechápu, jak někdo může z takového příběhu, který pospsal Jung jako základ archetypů, předávaných z generace na generaci, vzít veškeré kouzlo, udělat z toho brak, který nemá žádný nápad, i když se tu spousta nabízí. Bezduchá fantasy s herci, kteří vypadají jako, že se jim nepovedlo uspět v castingu na Twilight a tak vzali z nouze tohle, děj nic moc a závěr udělaný tak, aby se neřeklo, že je tam málo sexu. Nečekala jsem něco převratného, nečekala jsem opravdu nic moc, ale tohle je opravdu trapárna pro herce, co si potřebují vydělat na nájem.

Jasná hvězda (2009)

Je škoda, že tak velký potenciál nebyl u tohoto filmu naplněn. Nevím jestli je to způsobeno výběrem herců, kde snad ani jediný mi nepřišel, že by do své role seděl, anebo tím, že jsem ději nevěřila. Chápu, že v té době se jednalo o introvertního citlivého básníka a velice zamilovanou mladou dívku, ale přesto mi připadá velice nepravděpodobné, že by svůj vztah až takto prožívali. V době, kdy ve 30-ti letech byl člověk v podstatě na odpis a oni se chovají tak nevyzrále. Těžko uvěřit. Každopádně jsem čekala nějaký, alespoň malý zvrat, který se nekonal a proto mi přijde celý snímek jen jako nějaké dlouhé hezké vyprávění, které rychle zapomenu.

Brazil (1985)

Brazil jsem poprvé viděla v kině a velice mě pobavil svým inteligentním, satirickým humorem. Myslím si, že tato alegorie na byrokratický systém řízení, který se střetně s odbojem v podobě hlavních hrdinů, kteří se do sebe zamilují, je opravdu důmyslná. Nakonec mě vždy opravdu zamrazí, když to vypadá, že hlavní hrdina je jen napojený na počítač a vše se mu zdá. Řekla bych, že se jedná o Matrix, ale takový, který nabízí mnohem víc zamyšlení;-)

Černá labuť (2010)

Tak tedy, čekala jsem víc, a proto dávám nižší hodnocení. Všechno tak nějak je v tomto filmu zajímavé - temná atmosféra, dřoucí baletka, nadržený učitel, ale jakoby se režisér nemohl rozhodnout, jestli to bude psychologické drama, thriller, horor nebo sonda do duše zničené baletky. To je důvod, proč film vcelku vyznívá roztříštěně a nějak tak chaoticky. Právě proto je mi strašně líto, že netvoří tento Aranofského počin celek a všechno tak nějak do sebe nezapadá.

Královna Viktorie (2009)

Tak tohle životopisné drama o mladičké královně Viktorii je skutečně průměrné. Záleží kdo se na něj dívá, protože si umím představit, jak znalci historie se chytají za hlavu, jak že se to královna Viktorie s princem Albertem chovají mezi sebou moderně a že to vůbec neodpovídá dané době. Upřímně řečeno, i já jsem čekala od tohohle životopisu trochu víc ohledu k historii, už jen proto, že byl natočen napůl s Brity. Abych to shrnula, první polovina filmu je skvělá, ta druhá, kdy se královna provdá, klesla na úroveň amerického klišé.

Malý kousek nebe (2011)

Tak tohle komediální drama vypadalo hodně nadějně, bohužel se nevyrovná ani romantickému Podzimu v New Yorku, ani realistickému vyrovnání se se smrtelnou chorobou v Mexické jízdě. Je to hodně slabá komedie, kýčovitá romance a táhlé drama, kde se snaží z diváka vytlačit nějaký ten smutek nad hlavní postavou a celé to vyznívá do prázdna. O Whoopi Goldberg ani nemluvím, protože ta je tam spíš nadbytečná a uměle daná, člověk ani neví proč. Takže Kate Hudson nezklamala, neboť se jedná o další z podprůměrných komedií, kde hrála, a ani nepřekvapila, neboť se jedná u ní o standartní herecký výkon.

Marie Antoinetta (2006)

Mě se Sofiina Marie Antoinetta velice líbí pro náladu, kterou dokáže vykouzlit ve svých filmech - takovou nostalgii, která chytá za srdce a člověk si ji pamatuje ještě dlouho potom, co film skončí;-) Nádherné kostýmy, které odpovídají dané době a poukazují na to, jak byl královský dvůr rozhazovačný. Hudba slouží k navození atmosféry, ale občas se mi zdá, že její výběr nebyl zrovna nejšťastnější- občas mi do děje nezapadala moderní hudba. Kirsten Dunst se role zhostila na výbornou, stejně jako ostatní herci. Problém je v tom, že nápad natočit historický film v moderním stylu, tak aby byl bližší teenagerům je úžasný, ale jakoby nebyl rozvíjen dál, hlavně co se hloubky postav týče, myšlenky se ztrácejí v záplavě přepychu a snímek jede po povrchu. Je to velká škoda, protože jinak by film dosáhl opravdu vysoké úrovně;-)

Lolita (1997)

Nerada srovnávám film s knihou, protože z toho většinou vyjde film o mnoho hůř, ale v tomto případě tomu tak není. Takhle nějak jsem si představovala Nabokovu Lolitu a Humbert mi přišel ve ztvárnění Jeremy Ironse až moc charismatický;-) Lyne si pohrává s atmosférou, která působí na diváka, tak jak má a napětí se chvilkama dá opravdu krájet. Určitě vynikající ztvárnění Lolity, kdy na první pohled není tak jasné, kdo je oběť téhle šílené jízdy...