tuberatanka

tuberatanka

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 5.2.2018  19:03

Dokumentárno-experimentálny film dvojice Ján Bošanský-Lukáš Perný, prevedený do-it-yourself spôsobom, ktorý podčiarkuje úprimnosť, s ktorou toto dielo vznikalo. Ide o hudobný album za sprievodu videa, čím sa autor odkazuje na podobne koncipované výtvory súčasnej svetovej psychedelickej scény, akým je napríklad ODDSAC od Animal Collective. Lukáš Perný ako strihač v tomto diele ukazuje svoj cit pre psychedéliu, oproti tej zo 60tych rokov ale v zbesilom tempe modernej doby, s presahom k známemu dokumentárnemu filmu Naquoyqatsi. Zostrih filmu kongeniálne ladí s úprimnou kutilskou estetikou kameramana Jána Bošanského, ktorý disponuje štyrmi kvalitami: smartfón, veľa času, osobitý cit pre detaily a široký tématický záber. striedajúc zábery vtáctva (rozličných druhov), hmyzu, húseníc, posunovania vlakových súprav, kebabov a inej stravy, ľudí prechádzajúcich cez most, alebo Mesiaca v splne, slúžiace ako dekórum k záberom zobrazujúcim binárne opozície súčasného sveta prostredníctvom paralelného zobrazovania žobrákov a smotánky, čím človeka prinúti zamyslieť sa nad svetom žobrákov a smotánky. Kamera citlivo sleduje ladné krivky polonahých žien na módnej prehliadke. Film sa valí dopredu neúprosne a rýchlo rovnako ako zvuková stopa tvorená sólovým hraním na bicie nástroje trvajúcim 44 minút, vďaka čomu sa mu dĺžkou jeho bubeníckeho sóla podarilo prekonať aj legendárneho mága na bicie Johna Bonhama z Led Zeppelin. Slabšou stránkou je angažmán Ota Zaťka, ktorého prednes nedosahuje rovnakého zápalu a sugescie, aký poznáme z jeho videí na YouTube, silnejšou sú náznaky experimentálnej elektroniky a plunderfónie na niektorých miestach, čím sa autor pravdepodobne snaží zacieliť film aj na publikum bratislavských klubov Fuga a A4-Nultý priestor. Hodnotiť film hviezdičkami sa zdráham, jednorozmerná škála nedokáže podchytiť mnohostrannosť tohoto výtvoru.

• 11.8.2017  15:52

Dobrá inotaj na absurdity socializmu a tuho hierarchickej spoločnosti, kde sa každý každému pchá do zadku, krásna estetika a prepracované vizuály celého filmu (kto robil plagáty na koncert? nádhera. aj tie neosobné dystopické priestory úradov, veľké plus komukoľvek kto to má na svedomí), fajn orchestrálna hudba v celom filme. Nerátajúc vizuálne stvárnenie scén, je tam trochu málo trianglu, ten absurdný nápad s trianglistom ktorý sa kafre do orchestra a všade chce mať svoj part, by šlo doviesť aj ďalej. Kompozícia pre sólo triangel a orchester je veľkolepá, šúľal som sa od smiechu, škoda že jej premiéra bola vo filme odbavená tak narýchlo. Skvelý Kemr v hlavnej roli nesmelo decentného pracovitého chlapíka, ktorému neskôr moc stúpla do hlavy. "Smetana mal veľký cit pre triangel". Na Slovensko dobré, asi...

• 20.9.2015  22:21
    Varúj...! (1946)

Do zastrčených slovenských dolín dorazila supermoderná filmová technológia, a hľa, už v roku 1946 malo Slovensko svoj prvý film! Takže poďme na to. Zápletka otrepaná už od čias antickej drámy, kulisy a prostredie zase prevarené slovenským romantizmom. Je to presne to, čo čakáte od slovenského filmu: ľúbezné horské prostredie, ovečky, drevené ploty, košiare, učupené dediny, Slovač chlastá a vyspevuje veselé ľudovky, junák v nočnom súboji akčne skolí medveďa, ktorý kradol ovce. Zemepáni sú ale prasce a vyciciavajú svoje poddanstvo, takže hlavný hrdina musí túto idylku opustiť a odísť do ďalekej rušnej priemyselnej Ameriky, aby si zarábal peniaze. Jeho doma ostanuvší syn zatiaľ statočne rebeluje, odmieta sa modliť otčenáš po maďarsky a dostane za to vyfackané (takže Ján Slota si nevymýšľal), po prvej svetovej vojne sa ale Uhorsko rozpadne, a sledujeme zábery víťazného pálenia maďarských nápisov a tabúľ. Film šlape celkom rýchlo, myšlienky honiace sa hlavou postavám sledujeme skrz zbesilé prelínačky a dvojexpozície čo má občas mierne psychedelický presah, do toho buráca stará dobrá slovenská hrdinská opera a ľudovky. Hlavný hrdina dostane v Amerike amnéziu a zabudne sa vrátiť na Slovensko, avšak moment uvedomenia sa je veľkolepý: junák si zarába ako chodiaci maskot v tvare veľkého párku, a v momente ako si spomenie na svoju domovinu, perforuje párok ktorý ho väzní, vyslobodí sa z neho, zvyšky odhodí preč a na plné hrdlo vykríkne: JA ŽIJEM! Slovenskí herci hovoriaci v amerických scénach po anglicky neodolateľnou slovgličtinou stoja tiež za pozornosť. Práve koncentrácia takýchto detailov nakoniec rozhodla - film má svojho ducha a pozoruhodné momenty, napriek prevarenému námetu to nie je sériová pásovka, a natočený je nečakane svižne a dynamicky. Takže okej.

• 27.7.2015  21:46
    Kristína: Jabĺčko (hudební videoklip) (2012)

Balkánsky turbofolk v kombinácií s digitálnymi efektami ako z ruských svadobných videií dávajú tušiť, že sa bude jednať o nevšedný umelecký zážitok. Bohužiaľ, privolaní statoční slovenskí mládenci sa báli sedieť na ozajstných stromoch, preto sú na konároch stromov iba digitálne pricapení za pomoci najmodernejšej počítačovej technológie dostupnej v slovenských filmových štúdiách, a vôbec to nerozpoznáte! Pre umocnenie dojmu lacných drog všade okolo poletujú lacné umelohmotné farebné digitálne motýliky a Kristína občas šliape po vo vzduchu sa vznášajúcej kvetene ktorá sa tam zjavila z 3D počítačovej hry naprogramovanej niekedy v roku 1995. Všetko to je prirodzene sofistikovaný umelecký zámer, pretože to kongeniálne pasuje k hudbe, ktorá svoju trashovosť ničím nezakrýva a hrdo sa hlási ku kultúrnemu dedičstvu slovenského piko-danceflooru a balkánskeho turbofolku, ktoré určite ostávajú aktuálne aj v roku 2012 ako večná a nemenná kultúrna konštanta až natoľko, že niektorí poslucháči či kritici to označujú za "folklórne vplyvy". Kombinácia týchto faktorov nakoniec zabrala, a video dostáva jednotku s hviezdičkou! Teda dobre, po jednom pozretí to už nudí, tak ostanem iba pri tej hviezdičke.

• 23.7.2015  15:16
    Mickeyho klubík (TV seriál) (2006)

solídny bizarný neoprimitivistický trash. odporúčam sledovať na drogách, posilní to dojem. je možné že keby som chcel zhliadnuť priveľa dielov naraz, vystrelí mi to mozog. ak chcete väčšie a bizarnejšie umčo, skúste duck tv, toto je príliš pop, ale rozhodne to má svoju dávku WTF momentov, ktoré vás prinútia prehodnotiť váš postoj k realite a fungovaniu sveta. keď už raz zistíte, že na pripojenie vagóna k vlakovej súprave je najlepšia stužka, život začne byť gombička. viete ako. roztomilo blbučký český dabing je čerešnička na torte a robí značnú časť dojmu. 3D vole.

• 30.6.2015  17:00
    Eine murul (1987)

Estónsko bola krajina okupovaná Sovietskym zväzom, avšak západné štáty okupáciu neuznali, naďalej uznávali Estónsko ako samostatnú krajinu. Vďaka tomu mal tento štát zvláštny štatút medzi sovietskymi republikami, a možno aj vďaka tomu tam mohli vznikať filmy ako je tento. Surreálne rozprávkové výplachy obvyklé u Priita Pärna sa tu tentokrát nečakane striedajú aj s trochu civilnejším, ale podobne hravo impresionistickým (a zvláštne smutným) pohľadom na scény z každodenného života, a na svoju dobu odvážnou a bizarnou spoločenskou kritikou včítane zopár pomerne otvorených ironických či parodických obrazov zo života v Sovietskom zväze.To všetko dopĺňa zvláštne psychedelická bigbítová hudba, ktorá akoby vznikla v 60tych rokoch. Mnohovrstevnatá vec, ktorá môže spočiatku pôsobiť ako chaos (zo začiatku som sa v tom aj trochu stratil), ale dokopy výborne sedí do seba. (ako aj pri zvyšných jeho filmoch, aj pri tomto viacnásobné zhliadnutie odkryje kopu nových vecí).

• 1.6.2015  01:57
    Kung Fury (2015)

parodický skeč z dnešnej hyperaktívnej doby (post)internetovej, ktorú pripomína zbesilý nahustený strih, miešanie čo najviac čo najnesúrodejších prvkov dohromady, a štýl humoru, v ktorom často netreba hľadať žiaden zmysel. lenže ono sa tvorcovia rozhodli v tomto štýle natočiť paródiu na estetiku 80tych rokov - čo je asi rovnako beznádejný pokus ako urobiť paródiu na Ivana Gašparoviča, vždy to totiž stroskotá na nedosažiteľnosti originálu (a v tomto prípade hlavne na tom, že v dajme tomu Robot Chicken to už urobili lepšie, keďže sa tam viac sústredili na parodovanie priblblých scenárov namiesto na formálne ozdôbky typu namixovanie zrnenia starej VHS pásky a lacnej 80's synth hudby všade kde ťa napadne). viac tento film funguje ako obraz dnešnej doby, postpostpostvšetko pomiešanina hocičoho čo vám napadne postrihaná do podoby uletene akčného parodického youtube klipu. v tomto smere to nie je ani prvé, ani najlepšie, ale je to urobené solídne a poteší.

• 22.3.2015  22:51
    Svatá hora (1973)

Duchovno meets postmoderna vo forme hyperaktívneho kreatívneho nášupu, ktorý pravdepodobne bude pripomínať máločo, čo ste doteraz videli /*doplňte si k tomu tie klišé typu "autor musel byť sfetovaný, lebo tí triezvi sa venujú iba generickým sociálnym drámam, ktoré majú rovnaký dej ako tie čo sa písali pred 3000 rokmi"'a "dáva to trochu menej logiky a je v tom moc predstavivosti, takéto hyperkomplikované koncepty presahujú možnosti môjho myslenia, čiže to asi bude somarina" atď*/. Tempo rozprávania je ale tak rýchle, že možno nebudete stíhať. V pohode, vždy sa to dá pozrieť viackrát.

• 18.3.2015  01:06
    Čas na dobrodružství (TV seriál) (2010)

Medzi animovanými rozprávkami som videl aj ďaleko väčšie psychiatrie, ale budiž, toto jedno celkom baví. V najsilnejších miestach je to psychedelický úlet plný nepredvídateľných bizarných nápadov, v slabších je to stále dobrá kreslená rozprávka zasadená do čudného sveta plného personifikovaných sladkostí s vysoko polymorfným psom. po viacerých dieloch sa to môže opozerať, ale to nevadí.

• 14.2.2015  19:18

Trochu krotsie a menej svihnute na jeho pomery, skor tradicna rozpravka s obcas dost bizarnou animaciou, ale stale dobra kratkometrazna zabavka.

• 22.1.2015  05:10

Braňo Jobus je bezpochyby nadaný rozprávkar a kreatívny hudobník rozličnými spôsobmi miešajúci alternatívne hudobné smery s estetikou pokleslých vidieckych zábav. Mám ale podozrenie, že v tomto filme zasahoval trochu priveľa na úkor režiséra (ktorého pôvodnou ambíciou bolo zrejme zblízka zdokumentovať dianie na festivale Vrbovské Vetry), a značne veľká (najzaujímavejšia?) časť natočeného materiálu musela ísť stranou. Keďže som sa zúčastnil oboch festivalov, často som videl filmový štáb ako pobieha a s úspechom vyhľadáva najzaujímavejšie či najkurióznejšie situácie ktoré sa na tomto festivale priam núkajú; film je však z veľkej časti poňatý ako sebaprezentácia Braňa Jobusa a jeho tvorby, a použitý materiál bol tomu podriadený. Film je teda určený skôr ako nejaký základný prehľad pre ľudí, ktorí ešte neprišli do styku s bohatým svetom a tvorbou tohto človeka - fanúšikovia už väčšinu vecí v tomto filme spomenutých určite dôverne poznajú, aj keď sa na nich radi pozrú znovu. Pre tých budú asi najzaujímavejšie nanovo priamo v dielni natočené hudobné ukážky Vrbovských Víťazov.

• 22.1.2015  04:55

Dobre natočená, trochu (celkom?) preafektovaná americká dráma typu "sám proti všem" v štýle rozprávočky pre dospelých. Nič čo by som ešte nevidel, ale dalo sa na to pozerať a občas to pobavilo. 3,5*.

• 1.12.2014  04:15

dobrý soundtrack s nepravidelnými rytmami naviazaný na obraz a pekné surreálne scény so zbesilým striedaním sa detského a dospelého života

• 1.12.2014  04:13

rozbehne sa to až v druhej polovičke, ale potom solídna besnota neustále sa premieňajúca na niečo iné

• 12.9.2014  01:48

Poctivé béčko, ktoré sa na nič nehrá - tá pokleslá sebairónia, nadhľad a ničím nemaskovaný amatérsky (ale v rámci toho remeselne poctivý) prístup tu totálne fungujú. Ani stopa po typickej kŕčovitosti slovenského hraného filmu - výkony nehercov sú občas kostrbaté, čo ale často vedome využívajú ku komickému efektu (esenbáci v aute: "do piči, strieľajú po nás guľometom!"), a žiaden afekt tu nehľadajte - prirodzene tu znejú dokonca i nadávky či použitie slangu alebo prízvuku (čo sa v slovenskom filme nedeje tak často). Film má spád od začiatku do konca, prázdnych momentov tam nie je až tak veľa, zombíkovské scény sú poctivo nechutné (aj keď mohli byť ešte viac a mohlo ich byť ešte viac), k slovu prídu guľomety, samopaly, sekery, nože, či reťazová píla sovietskej výroby, vnútorností trochu málo, zato krvi dostatok. A nechápem, odkiaľ tvorcovia pozhŕňali toľko autentických dobových rekvizít... Chcelo by sa možno napísať, že svojim okato uletene kostrbatým scenárom film občas pôsobí až priblblo nereálne, ale ono to aj vďaka celej tej ničím nemaskovanej trashovosti naopak v kontexte slovenského filmu nakoniec pôsobí až nečakane duchaplne... A hlavne, po filmoch ktoré sa často rozpačito snažia vyrovnávať sa s dobou socializmu, táto nekompromisná paródia je presne to čo tu chýbalo. "Neboj sa, to je iba Lenin". Nabudúce trochu kratšie a trochu ešte viac odvážnejšie, ináč krása.

• 9.9.2014  03:16

Trošičku šibnutá rozprávka stvárnená psychedelicko-divadelným spôsobom, bizarné kostýmčeky, prepackané pestrofarebné kulisy a lysohlávky rastúce v temnom lese. Kameraman si občas celkom ulietava na záberoch s kvetinami a rastlinstvom. Takže takto vyzerali tie roky 60te v Sovietskom zväze - furt lepšie ako nič.

• 11.6.2014  16:15

Zaujímavý pohľad do života pank-folkáča na svojpomocne zorganizovanom turné. Koncerty, premiestňovanie sa medzi mestami, miestni ľudia. Točenie prebiehalo trochu krátko a domovského publika či prostredia bolo primálo na to, aby sa zozbieralo väčšie množstvo nejakého naozaj nečakaného materiálu, nejakú cestopisnú hodnotu tu nehľadajte, ale kto je fanúšikom DFF, ten si príde na svoje, a tých 50 minút uplynie celkom rýchlo.

• 24.4.2014  03:20
    Máša a medvěd (TV seriál) (2009)

Tak dobre, nekonečne hyperaktívna, zo všetkého vytešujúca sa, charizmaticky zanimovaná (a vskutku otravná:) Máša s veľmi chytľavým hlasovým prejavom vs. totálne flegmaticky starý medveď (neustále nazývaný "Míška"), zbesilá 3D animácia, humor nie nepodobný "nopočkajzajacovi", ale o čosi pútavejší a rozpustilejší, na zabitie času celkom v pohode záležitosť, aj s iba úplne základnými znalosťami ruštiny nie je problém pochopiť čo sa deje (vo väčšine dielov nezaznie dokopy viac ako päť viet), celkom v pohode rozprávka.

• 1.4.2014  01:16
    Decoder (1984)

Film, ktorý začína ako zbesilo postrihaný poloabstraktný videoklipovitý výplach s výborným soundtrackom a útržkovitým dejom, ktorý naberie zreteľnejšie kontúry až u koncu filmu. Vizuálne trochu podobné niektorým japonským cyberpunkovým úchylnostiam, avšak namiesto robotov a počítačov sa film točí hlavne okolo magnetofónových pások, domáceho analógového zvukového laboratória a odviazanej extrémnej elektronickej hudby v protiklade s fastfoodovými reťazcami zosobňujúcimi v tomto filme uniformitu a dril (celkom k veci v prípade filmu odohrávajúceho sa v meste, ktoré dalo meno hamburgeru:). Ultimátny útok extrémnej experimentálnej elektronickej hudby proti konzumnej lacnej hudbe púšťanej ako podmaz vo fastfoodoch sa vydaril, všetky fastfoodové reťazce v Hamburgu sú v troskách, haldy protestujúcich ľudí na uliciach sa mlátia s políciou. Tomu sa hovorí terorizmus!

• 1.4.2014  00:59

Generický filmový príbeh vzniknutý zostrihaním krátkych fragmentov z obrovského množstva iných filmov. Efektívna prehliadka tých najotrepanejších filmových klišé a najotrepanejších filmových postupov, v obrovskej koncentrácií na krátkej časovej ploche. Zábery z úplne odlišných filmov na seba nadväzujú vskutku plynule, avšak skôr než na prekvapivosť či iróniu (ktoré preblesknú iba občas) je tu dôraz hlavne na vzájomnú podobnosť záberov, čo dokopy dáva krásne panoptikum všetkých otrepaných filmových klišé, archetypov a stereotypov, navyše pravdepodobne na rovnakej časovej ploche obsažnejšie a pútavejšie než väčšina filmov, z ktorých to bolo zostrihané.

• 15.1.2014  21:37

Dobrá rozprávka s uletenou zápletkou - červotoče a termity sa vŕtajú v Noemovej arche a loď sa potápa, popritom sa zvyšné zvieratá na lodi neustále podozrievajú. Škoda, že zvyšné veci na filme už natoľko uletené nie sú, ide skôr o bežný, priemerný, dobre spracovaný animák. Poteší realisticko-parodické poňatie biblického príbehu, aj keď tá parodičnosť je pomerne decentná, a tým pádom vtipná iba miestami. Pre deti určite fajn rozprávka, pre dospelých mierne bizarný pohľad na biblickú legendu, viac od toho nečakajte a budete spokojní. Odporúčam pozerať v českom dabingu - Noeho dabuje Vlastimil Bedrna, čiže Homer Simpson, a úplne mu to sadne:)

• 30.12.2013  00:45

Na rozdiel od Pána prsteňov, tu máme film, ktorý sa snaží jednu krátku rozprávkovú knihu rozviesť do troch filmov, oplývajúcich vskutku štedrou metrážou. Pôvodná predloha bola písaná sympaticky naivným rozprávkovým spôsobom, toto je ale snaha o nadupaný a vážny veľkofilm v štýle Pána prsteňov. V tomto prípade ale z toho vznikla nehorázne rozťahaná, a sterilne digitálne vyleštená prázdnota v štýle "čím dlhšie, tým lepšie", ktorá sa snaží hrať na efekt, ale obsah tu chýba.

• 30.12.2013  00:26
    Kameny (2010)

Jednoduchá, a vskutku čiernobiela rozprávka/muzikál "krehká žienka vs. hromada drsňákov". Než človeka stihnú pochytiť rozpaky z miestami dosť polopatistického príbehu o žienke utopenej v drsnom mužskom svete a hľadajúcej lásku tam kde jej niet, celkom účinne ich prebije krásny temnodepresívny a poctivo industriálny vizuál, veľmi dobrá hudba a hlavne jej prepojenie s filmom (najlepšie sú duety žienky a baníckeho kolektívu), a vcelku pútavé spracovanie tohto ináč jednoduchého príbehu, vďaka ktorému nakoniec tá polhodina vôbec nepripadá ako dlhá. Na rozprávku priveľmi dospelé, na temný film to občas preháňa s patetickosťou. Ale rozhodne to stojí za zhliadnutie.

• 30.12.2013  00:06
    Pandy (studentský film) (2012)

Vtipný hyperaktívny výplach s drsným humorom, vysoká frekvencia nápadov na minútu. Konečne nejaký vydarený slovenský pokus o southparkovský/simpsonovský humor. Chcem viac!

• 2.11.2013  22:56
    Hudební masakry (TV pořad) (2013)

Niektoré veci sú tým lepšie, čím sú jednoduchšie. Hudební masakry boli skvelé ako hudobná freakshow tých najväčších bizarností tunajšej scény. Komentáre k dotyčným dielam vo forme blogov boli k veci, ale napísané priemerne, občas zdĺhavé a neprinášali žiadne nové či objavné myšlienky. Videoblogy sú na tom podobne ako blogy, len sú ešte o niečo zdĺhavejšie a o trochu menej k veci. Takže v skratke: hudobná freakshow je na tomto celom značne zaujímavejšia, než vklad autora programu.

• 20.9.2013  09:27
    Robot Chicken (TV seriál) (2005)

Seriál, kde každá epizóda je poskladaná z navzájom nesúvisiaceho nespočetného množstva drobných epizódiek, skečov a mikrogagov, niektoré sú dlhé iba päť sekúnd, a väčšina z nich nie je dlhšia než je potrebné. Väčšinou (ale zďaleka nie vždy) ide o nehorázne, drsné a nápadité paródie na americkú popkultúru, kde pochopenie humoru nezriedka závisí od znalosti kontextu; avšak priemerný tunajší televízny divák zistí, že väčšina z toho na čo sa díva, je mu minimálne povedomá. Pokiaľ už niečo začne nudiť, s istotou to aj tak po chvíli skončí. Nápady sa valia takou rýchlosťou, že človek to občas nestíha sledovať, bábková animácia je rovnakou mierou odfláknuto šmatlavá a zároveň invenčne zbesilá.

• 4.8.2013  16:14
    Wild Zero (1999)

Absurdná béčková paródia na zombie horory, kde rozkošné lacné efekty (rokenrolový muzikant katanou rozpáre gigantické ufo práve letiace nad ním) strieda záplava bizarných gagov a silne uletený dej. Hlavné postavy: neuveriteľne roztržitý mladý fanúšik gitarovej hudby, ktorý balí mladú slečnu ručným mlátením zombíkov, neporaziteľný rocker Guitar Wolf s nemenej drsnou kapelou (zabíja zombíkov aj elektrickými trsátkami), nadmieru ukecaný a rozhádaný manželský párik, a samozrejme zombíci prilietavajúci na Zem na lietajúcich tanieroch. To všetko sprevádza nadupaný punkrock s pojaponštenými anglickými textami.

• 3.7.2013  14:35
    Pokoj (2003)

Film je asi podobne priblblý ako argentínske telenovely, ale zato značne vtipnejší. "Mám-úplne-totálne-v-paži" herecký výkon režiséra a scenáristu Tommy Wiseaua stojí sám o sebe za to, bizarné repliky a dialógy sú už iba čerešnička na torte. Pozoruhodné sú aj nehorázne repetetívne erotické sekvencie postrihané z tých istých záberov tým istým spôsobom. Medzi "bad movies" som jednoznačne videl aj vtipnejšie, bizarnejšie či priblblejšie kúsky (viď Birdemic či The Man Who Saves The Earth), ale ani tento jeden rozhodne nenudí.

• 13.6.2013  13:31
    Tetsuo (1989)

Mierne nechutná romantická cyberpunková hororová rozprávka s hlavnou úlohou s človekom ktorý sa mení na androida, narastie mu ozrutný vrtákovitý rotujúci penis a nezriedka je znásilňovaný iným androidom-úchylákom, po čom sa jeho premena na androida ešte urýchľuje, až kým sa z neho nestane krásna a obrovská (a hrdzavá) hromada kovu a káblov. Dej je nelineárny, rozprávanie je rozbíjané zbesilými vsuvkami a skoro švankmajerovským použitím stop-motion animácií. Prvá polovica filmu bol trochu úchylnejší, dobre natočený japonský sci-fi horor, druhá polovica už bola značne väčší a ťažko zaraditeľný výplach. Kto má rád sci-fi a kyberpunk vo forme psychiatrického úchylného hororu, príde si na svoje, slabším povahám neodporúčam pozerať pred spaním:)

• 12.6.2013  13:34

Mytologický príbeh v duchu kyberpunku a elektropunku, v ktorom proti sebe tentokrát za pomoci výbojov vysokého napätia bojujú dve ľudské bytosti nadupané elektrinou: elektrický Drak (zástupca gitarovej hudby) a hromový Buddha (zástupca elektroniky), príbeh je spracovaný mnohovrstevnato, kolážovito, vizuálne skvele, pričom film je celý točený bez farby. Film pritom nie je iba ledabolou zbierkou sekvencií, ale prepracovaný viacvrstvový príbeh, z ktorého sa môže byť trochu ťažšie vymotať a dostať sa mu pod kožu.

<< předchozí 1 2 3 4 5