Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (27)

plakát

Špičák (2009) 

Skvělé! Doposud jsem nic podobného neviděla. Poslední dobou (vlastně skoro pořád) se ve filmu setkávám s tématy, která se aspoň z části něčím opakují. Kynodontas byl pro mě absolutně něco nového. Po celou dobu promítání jsem nedokázala spustit oči z plátna. Film byl pro mě stejně tak vtipný jako šokující (ano, třeba zde již zmíněná scéna, ve které vystupují v hlavní roli mladý muž, zahradnické nůžky a kočka). Celý příběh navíc působil nesmírně uvěřitelně, až se sama divím, že jsem si do něj nerýpla žádnou pochybností. Pro mě nejlepší zážitek MFFKV 2011.

plakát

Láska v bílém pekle (2004) (seriál) 

BBC mě snad v těchto svých minisériích ani nemůže zklamat. Po přečtění obsahu jsem vůbec nepočítala s tím, jaká mě čeká NÁDHERA - a také nad ní mé srdce zaplesalo.. Skoro v každém filmu mi nesedne některý z herců, ale zde - a můžu to říct s čistým svědomím - bylo herecké osazenstvo vybráno dokonale. Přiznám se, že i mně učaroval Richard Armitage jako John Thorton (ale nejsem zas tak daleko, abych psala do BBC :). Daniela Denby-Ashe je více než sympatická herečka, ale mou pozornost více upoutala úžasná Sinéad Cusack. Takové přemilé překvapení bych si nechala líbit častěji.

plakát

Všechno je jak má být (1995) 

Další ze silných filmových zážitků, který by mě nebýt náhody snadno obešel. Vztah žák-učitelka je vděčným tématem, které se ale nevyskytuje nijak často. Co se mi na příběhu hodně líbilo, byla změna, kterou prošli Stig i Viola. Na počátku byl Stig pubertální mladík myslící jen na své uspokojení. Viola byla zase naopak konzervativní vdaná třicátnice. Jejich vztah je dokázal úplně změnit. Stig mi přímo dospěl před očima, zato z Violy se stala "puberťačka". Jako by si navzájem vyměnili své role.. Přesně to mě fascinuje.. Navíc už tak krásný film doplňuje nádherná hudba..

plakát

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál) 

Hrabě Monte Cristo je jeden z mých nejoblíbenějších příběhů a tato jeho verze je podle mě vůbec ta NEJÚŽASNĚJŠÍ. I po několikátém zhlédnutí jsem ani na vteřinku neodtrhla pohled z obrazovky. Je super, když se můžete na to samé koukat znovu a znovu a přitom vás stejně překvapí něčím novým :) Pomsta je sladká!

plakát

Austrálie (2008) 

Dlouho jsem tenhle film odkládala.. Už ani nevím proč.. Asi jsem se bála, že mě zklame. O to víc jsem teď nadšená! Spousta lidí v tomto filmu vidí slaďák nebo nesnesitelnou nudu - jistě, svými třemi hodinami trvání nepatří zrovna mezi ty nejkratší - ale mně to ani tak dlouhé nepřišlo, naopak jsem se celou dobu dobře bavila. Dosud jsem snad ještě neviděla film, který by divákovi mohl nabídnout tolik zajímavých témat - život na farmě v australské pustině, postavení domorodých Aboriginců, druhá světová válka v této části světa.. Austrálii lze rozkouskovaně popsat jako drama, komedii, historický, válečný, romantický.. film. Podle mě si v Austrálii může většina lidí najít "něco svého" a už jenom díky tomu stojí tento snímek za zhlédnutí! Možná to bude mým zvláštním smyslem pro humor, ale u několika scén jsem se vážně pobavila - důležitou roli jistě hrálo to, že tyto scény nebyly vůbec samoúčelné a působily jednoznačně nenuceně. Již před dokončením snímku se avizovalo, že by film měl opět obrátit pozornost světa k/ propagovat ve světě Austrálii, které od dob populárního Krokodýla Dundeeho vlastně žádný film reklamu neudělal.. Nevím jak vy, ale podle mě Luhrmannův film toto předsevzetí splnil stoprocentně :)

plakát

Poslední neděle (2009) 

Tak na tenhle film jsem se dlouho těšila. Hlavním důvodem bylo slibné herecké obsazení - Christopher Plummer, Helen Mirren, James McAvoy.. Oproti tomu téma, řekněme si to narovinu, věnující se poslední fázi života L. Tolstého, moc lidí asi nenadchne. Možná proto nebyl film vpuštěn do české distribuce (jestli se pletu, tak se omlouvám :) Lákadlem asi také nebude to, že je film o ruském velikánovi v ruském protředí natočen v angličtině (tady se nabízí srovnání s propadákem Kněžna Libuše).. Ale teď popořádku: herci nezklamali. Christopher Plummer je svým výkonem neuvěřitelně přesvědčivý - a to jak podobou s Tolstým, tak i svým výkonem. Helen Mirren mě zde utvrdila v tom názoru, že je jednou z nejlepších hereček současnosti, ba i historie vůbec. A James McAvoy? Tenhle britský herec má v sobě ohromný potenciál a zde opět nezklamal :) Jak už jsem zmínila, konec života spisovatele, který je dosti oceňován, ale jehož dílo dokázal přečíst málokdo, nikoho asi nenadchne. Ale co vlastně o Tolstém obyčejný člověk ví?? Já můžu říct, že k rozšíření znalostí se film hodí. A angličtina? Na začátku to přijde asi každému divné, ale později už to nevnímáte. Podle mě se tím nic nepokazilo - narozdíl od zmiňované Libuše :D Film můžu doporučit i proto, že nám nabízí jiný pohled na Rusko - je to samozřejmě prostředí vyšších kruhů, ale nečejte tu stav "sto let za opicema". V každém filmu je ohromně důležitá hudba - ta je zde v symbióze s obrazem. Naprosto jsem se u The Last Station nadchla i pro kostýmy :) Možná film moc vychvaluji, ale píšu jen to, co si osobně myslím.. Film 100% splnil má očekávání. Proto si zkuste udělat čas, a na The Last Station se podívejte. Stojí to za to :)

plakát

Murder Files (2013) (seriál) 

Bezva dokumentarni porad o (tedy alespon pro me) malo znamych krimi pripadech. Jsem zvykla na US/CAN porady, takze koukat na (z vetsiny) britsky porad je fajn zmena. Videno na Netflixu. 1. dil - "The Haircut Killer" 2. dil - "The Schoolboy Assassin" 3. dil - "The Sketchbook Killer" 4. dil - "Killer on the Run"

plakát

Hon (2012) 

Celou dobu jsem opravdu hodně přemýšlela nad tím, zda mám ohodnotit 4* nebo 5*. Ale nedalo mi to. Jagten je určitě silné a skvěle zahrané drama, ale co nadělám s tím, když mi absolutně nesedí chování hlavního představitele? Ne, že by mi byla Madsova postava nesympatická, spíš naopak, ale zkrátka mě rozčilovalo to jeho chování, které bych popsala jako přílišnou hrdost. SPOILER Představte si, že tu máte nevinného člověka nespravedlivě obviněného ze zneužití dítěte: jak by se podle vás měl chovat? Podle mě by se měl bránit a využít pomoci právníků! Když ho sakra napadnou všichni přítomní v obchoďáku (kopání, pěsti, házení konzerv do hlavy..), nebo když mu hodí obří kámen do okna a potom mu zabijí milovaného psa, co by měl udělat? Nevím, ale snad volám záchranku, policii.. whatever, abych měl důkaz, že mi okolí dělá z života peklo. Ale ne, Mads si v klídku psa zakope na zahradě.. To jsou věci, které mi na tom filmu fakt vadily. Na druhou stranu jsem ale byla unešena ze skvělé scény v kostele a ze všech hereckých výkonů. Stejně ale nemůžu dát maximální hodnocení..

plakát

Sága rodu Forsytů (1967) (seriál) 

Galsworthyho Ságu rodu Forsytů miluju. Jako první její adaptaci jsem viděla tu z roku 2002-03 a až poté tuto její předchůdkyni z let šedesátých. Vím, že by se na každý filmový počin mělo dívat zvlášť, ale porovnání se stejně nevyhnete.. Při sledování této starší verze jsem ze začátku měla problém s 1) převažujícími interiérovými scénami, kde je na většině pokojích patrné, že se jedná o pouhé kulisy, které působí převelice křehce (až tak, že Soamesovi opravdu nevěříte, že se o daný dřevěný sloup může opřít, protože se mu kinklá v rukou..). Problém č. 2) jsem pak měla s vizáží jednotlivých postav - ze začátku vypadají osoby relativně mladého věku na čtyřicet a na konci série jsou zase o poznání mladší (zde mám na mysli zejména Irene, která má v šedesáti tvář bez jediné vrásky). Ani nemluvím o make-upu vystupujících dam - ve viktoriánské Anglii se určitě nepoužívaly umělé řasy a černé oční linky - no jo, holt 60. léta.. Na druhou stranu musím vyzdvihnout skvělé herecké výkony, úžasné zpracování příběhu (Irene je zde opravdu nadmíru krásná a hlavně blond! žena) a ke všemu se mi opravdu moc líbilo občasné použití dobových záběrů (pohřeb královny Viktorie, generální stávka, dostihy..). Na konec musím dodat, že moje srce úplně zaplesalo nad tím, že se seriál nedržel děje jen Ságy rodu Forsytů, ale věnoval se i jejímu pokračování - Moderní komedii :)   PS: Fleur asi bude navždy patřit mezi mé nejneoblíbenější postavy vůbec.

plakát

Rango (2011) 

Narovinu se přiznám, že na Ranga jsem šla bez jakýchkoliv očekávání. Tím větší potom bylo mé nadšení! A teď bez legrace. Jako že nejsem zrovna velký příznivec animáků, Rango mě uchvátil. A proč? Nechybělo napětí a vtip (u bezpočtu bizarních scén se hodně nasmějete), po vizuální stránce nelze filmu nic vytknout (tvůrci si museli tvorbu vzhledu jednotlivých postav opravdu užívat - třeba chřestýš Jake, jehož tělo je jeden velký zásobník na náboje, které vystřeluje ze svého chřestidla :)) a nakonec skvělá hudba (třeba akční scéna doplněná Straussovou hudbou byla dokonalá). Nutno dodat, že film byl viděn v původním znění, což mé hodnocení ještě zvyšuje.