Zhoubná vášeň (1992)

Spíše dvě hvězdičky, ale Stowe je skvělá...

Nuda v Brně (2003)

První polovina filmu je dobrá, pak mě to přestalo bavit. Vůbec mě nebavilo tápání dvou "mentálů". Naopak to zašlo za hranici mého vkusu (a ten je hodně natahovací). To se mi zdálo hloupé. Že by scénář byl chytrý, to tedy ne, maximálně tak střih a Liška. Spousta věcí mi zněla lacině a zbytečně.

Sicilský klan (1969)

Herecké obsazení snů. Přesto si herci neporadili s naprosto unikátně schizofrením scénářem. Chápu, že ve své době musel být film filmem dechberoucím, ale v našich časech už snímek působí značně vyčpěle. Šílené díry ve scénáři, scénaristické klišé (Venturova odvykací snaha) a totálně vymršený konec sebral z hodhocení většinu.

Úkryt (2002)

Ne průměrný, ale dobrý film. Nicméně nic překvapivého. Nejlepším je Forest Whitaker, Jodie nevybočuje, konec konců ani nemůže. Jinak že by byl scénář skvostný to asi těžko. Je takové slátané, už hlavní myšlenka je příliš překombinovaná a závěr, kdy nevím co se stalo s Forestem, mě také nenadchnul.

Husar na střeše (1995)

Nerozumím proč tenhle film stojí na okraji zájmu, je to jeden z nejlepších historických dobrodružných filmů. Četl jsem knihu (Giono, aneb ten kdo napsal "muž, který sázel stromy") a na film jsem se těšil a nezklamalo mě to. Naopak. A ještě k tomu všemu Binoche!!!

Wild Wild West (1999)

Nebylo to tak strašné, mohlo to dopadnout mnohem hůře. Třeba kdyby tam nebyl pes s gramofonem......

Posel budoucnosti (1997)

Tohle je patetická filmová tragédie pana Costnera. Ten film neměl nikdy překročit atlantik a přo jistotu ani pacifik. Nerozumím tomu.

Na křídlech vážky (2002)

To už tu bylo. Tajemno hrané Costnerem je k smíchu, než k napětí. Je to hloupýfilm.

Ostrovní zprávy (2001)

Docela velké zklamání. Asi se dalo z tohoto námětu vytěžit mnohem více. Ale scénář je takový zkopytnělý, jedno přes druhé a zdá se mi, že režisér měl potíže udržet kontinuitu. Na to, jak to mohlo být dobré, je to poloviční.

Tenkrát na Západě (1968)

Tisíckrát jsem viděl závěrečný souboj a budu se na těšit po tisícáté první. Fonda a Bronson udělali jeden z nejlepších filmů všech dob víceméně mlčením, tvrdými pohledy nebo v případě Bronsona lehkou ironií. Třeba: to má cenu tisíce tisíců. Tomu se říká miliony... Vynikající je i český dabing. Hudba, má vůbec cenu o tomhle filmu psát. Těžko.