Opičí muž (2024)

Byl jsem rád, že už mu konečně dal tečku.... v poslední době samé násilí a pomsta

Sisu (2022)

Neskutečně ztřeštěný a přehnaný krvák, ale bavil jsem se... takové filmy alespoň vzbuzují pocit hrdosti na nezdolnou povahu národa, když už na nějakou tu krev okolo už je divák zvyklý. Pro drsňáky dobrá zábava

Duna: Část druhá (2024)

Tu jednu hvězdu za audiovizuální porno. Absolutně chápu potřebu majitelů Warner Bross a Hollywoodu točit v této předválečné době absolutně válečné filmy, ve kterých dvě třetiny tříhodinové stopáže probíhá pouze vraždění. Co ale Absolutně nechápu je potřeba lidí takové filmy spotřebovávat a hodnotit 92%. Holt kdo chce kam... Ještě jen poznámka pro probuzené... alegorií na současnou světovládu snímek obsahuje dostatek, taktéž inspirací ze židovské mystiky, zejména HaZohar - "The Leap of the Way" (Rabbi Shimon bar-Yohai) a dalších zde není zrovna málo.

Heavy Trip (2018)

Dost kvalitní severský úlet, který navíc v průběhu slušně graduje. Tento žánr miluji a fekální vsuvky v tom nesehrají zásadní roli

Nech svět světem (2023)

Jeleni, mladý ucha a apokalyptický psycho... všechno oukej, jen tím záběrem na vybuchující NY to zazdili, bez toho bych dal čtyřhvězdu

Potomci lidí (2006)

Už dlouho jsem zde neviděl novou recenzi... proč ? To se tak bojíte na ten film znovu podívat ?

Vědma (2023) (seriál)

Kdo nepochopí tuhle zřejmou alegorii, ať se příště vrátí na "chytřejší" seriály. Tady nešlo o kameru, zvuk, střih, rozpočet a podobné jiné hlouposti, šlo o sdělení spícím, nebo částečně probuzeným od těch nemnoha již vědoucích, nebo alespoň tušících. Mimochodem Dáša celkem příjemně překvapila... koneckonců Václav v posledních týdnech života taky, ten bohužel dost pozdě...

Dimenze (2022)

Jeden z nejlepších filmových počinů, který jsem měl možnost vidět a díky návštěvy autora energeticky prožít. Každý nemá možnost během života spatřit realitu z druhé strany, proto vítám každý pokus o osvětu. Duchovní svět nám totiž mizí před očima, což si mnozí navíc ani neuvědomují, v čem spočívá opravdový smysl života....

Úsvit (2023)

Účelová kinematografie, ovšem s perfektní hlavní rolí... Bez ní bych dal odpad (účelový)

Tajemství a smysl života (2023)

Na žádný nový film jsem se dlouho tolik netěšil. Možná to byla chyba a zbytečně jsem očekával moc. Snímek je vskutku ojedinělý a málokoho nechá chladným. Poselství autora promítnuté do ne příliš komplikovaného příběhu je vyplněný vizuálním pornem, při kterém citlivější povahy mého typu zavírají oči, či odvrací zrak. Vypravěč a průvodce příběhu je počítačově animovaný starý čmelák a přestože říká spoustu modrostí, téměř jako by přikazoval, co máme dělat, co si myslet, jak máme žít. Viz konec s významnou chvilkou ticha k zamyšlení. Ten je tam prostě navíc. Dle mého názoru člověk, který hledá a chce vidět tento film, potřebuje spíše malý časoprostor pro zamyšlení nad jednotlivými sděleními esoterických myslitelů. Tam ta potřebná chvilinka prostě chybí. Sype se to na diváka jak z běžícího pásu. Mno, jak to citlivě shrnout. Pan autor je určitě na dobré cestě k poznání smyslu a tajemství života, ale trochu bych ho touto cestou varoval od ustrnutí a pýchou. Vize je sice pohádkově krásná a velmi pravděpodobná, ale stvořiteli ani provozovateli tohoto světa pod ruku určitě neviděl a vše bude nepochybně mnohem a mnohem komplikovanější. Vůbec nezmiňuje technickou stránku provozu naší existence - biologické a chemické mechanismy, kterým rovněž doposud nerozumíme zcela, ale které nás (kromě lásky a myšlenek) definují. Zkrátka od filmu bych čekal méně poučování a více nezávazné nápovědy, kudy se vydat při svém celoživotním bádání. Snímek pro mě byl hezkým opakováním a zejména pasáže o lži, velkorysosti a odpuštění mi přišly znovu vhod. Budu se těšit, že film lidem otevře další cesty k sebepoznání a zlepšení života na této zemi. Vesmír nezmiňuji, do toho bohužel ho osobně nevidím a těžko se vyjadřovat k jeho dvourozměrnému povrchu... Divákům přeji (těm, kteří to ještě neudělali), aby si našli kromě českých herců zejména osoby pronášející jednotlivá poučná sdělení, prošli si jejich tvorbu a nosné myšlenky. Jejich výběr bych doplnil o mnohé další, ale chápu, že do jednoho filmu se prostě nevejde vše. Snad další, ještě lepší snímek autora nebude trvat dalších deset let. Méně je někdy více a nutkání k překotnému mluvení při předpremiéře bylo spíše rušivé. Mnohem více bych byl rád slyšel více o příbězích dětí, příběhu přítomné Andrejky... (autor toho už namluvil prostě moc). Dávám čtyři hvězdy a přeji filmu úspěch, za tu houževnatost a vytrvalost si ho zaslouží.... A někdy na něj ještě půjdu, abych zachytil všechny ty koncentrované myšlenky