Batman začíná (2005)

Vyrostl jsem na starých Batmanech - Burtonův specifický svět mě jako malého fascinoval a mohl jsem se na to koukat několikrát za sebou, jenže pak přišel Schumacher a vše šlo do kytek... pak jsem náhodou narazil na tento skvost od mého dnes už nejoblíbenějšího režiséra a musel jsem chrochtat blahem!! Batman zde není vykreslen jako někdo nadpozemský, ale jako obyčejný člověk, který trpí stejnými problémy jako všichni okolo. Film je tak přiblížen realitě i město Gotham je daleko uvěřitelnější. Otázka je kde by byl Batman bez fantastické hudby Hanse Zimmera nebo charakteru Christiana Balea či režisérské ruky Christophera Nolana - asi by se potácel někde na okraji filmového žánru. Mi tedy nezbývá než poděkovat této trojce velikánů za nové nastartování filmů o Batmanovi - třetí nejlepší film o netopýrovi, můžete jen hádat které dva ho předstihnou!

Looper: Nájemný zabiják (2012)

O jeje, neskutečně jsem se těšil na výbornou "nízkorozpočtovou" sci-fi, ale po zhlédnutí filmu jsem nedokázal potlačit to zklamání. Jednoznačně nejslabšími články filmu byl 1) Scénář a 2) Bruce... Nevím proč, ale správňák Bruce mi do role protřelého padoucha, který se nakonec napraví, ale pak ze zoufalství zase spadne do bezcitného vraždění mi prostě neseděl. To na co byla skutečně radost se dívat by opět skvělý Joseph Gordon-Levitt, který zraje jako víno a velmi se těším na jeho další film, ale bohužel jako celek Looper hodně ztrácí. Samozřejmě potěšila role Jeffa "Blbý a blbější" Danielse, díky které jsem zavzpomínal na svá mladá léta, ale ani díky této nostalgické chvilce nemohu dát víc než 3*

Divoši (2012)

Podařený akční film, u kterého se nebudete nudit ani minutu! No možná minutu jo, ale tu naprosto vynahrazuje famózní Benicio Del Toro! PS: Že ten Benicio vypadá jako Brad Pitt?

Sinister (2012)

no tfuj! velebnosti jdu blejt. Jak horory nemám rád na tohle jsem šel a od prvního záběru jsem toho nepřestal litovat! Už od toho prvního záběru je vám jasné, že strachu, který bude vlezle sedět někde na vašem zátylku se ještě dlouho nezbavíte, že vás bude dlouho strašit ve vašich snech... Mistrně vytvořená atmosféra, kterou neskutečně umocňuje zvuková stopa Christophera Younga vám skutečně nedá spát! Hodně lidí zde psalo, že se jedná o horor roku 2012, pro mě horor posledního desetiletí, vždyť tady měla zakryté oči víc než polovina sálu (tedy nejen já a slečny, ale i pár vzrostlých mužů!!!) Pět hvězd prostě nedám, protože nemám horory rád :)

A-Team: Poslední mise (2010)

Čistokrevná akční jízda, u které jsem kolikrát vyprskl smíchy! Film je skutečně nostalgickou vzpomínkou na akční béčka osmdesátých let a pokud ho tak budete brát a přijmete skutečnost, že to není vážný film užijete si parádní akční blockbuster, který je sice o něco slabší v závěru, ale celé to zachraňuje ústřední čtveřice! Obzváště Sharlto Copley, jehož Murdock je naprosto fantastický! Nemůžu jinak než čtyři hvězdy - jedna mínus za zmatený konec.

Štěstí na dosah (2006)

Velmi dobře zvládnutý film, Will Smith je zde naprosto uvěřitelný, to co mi vadilo celou dobu byl neuvěřitelně neuvěřitelný český dabing, nevím proč prostě mi k tomu neseděl, snad to někdy uvidím i v originále. Na druhou stranu i přes to jsem tak nějak zarytě doufal, že film skončí dobře! Velmi dobré 4 hvězdy!

Signál (2012)

Dvě hodiny, na české poměry, nadstandardní filmařské práce, film odsýpá a je radost se na to dívat, jednotlivé postavičky, které se ve filmu vyskytnou vynikají zejména na konci filmu a je skutečně radost se na to dívat, ale bohužel pořád je to český film a tudíž nelze očekávat dechberoucí podívanou na jejímž konci by člověk civěl s otevřenou hubou... ale jako oddechovka velmi povedený film, doufejme, že Tomáš Řehořek ještě režisérsky vyzraje.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Po několikanásobném zhlédnutí musím zvýšit na plný počet! Rambo má sice svoje mouchy, přece jenom ten scénář zase není bestseller o tisíci stránkách, ale o to v téhle sérii nikdy nešlo, ve filmech o Rambovi šlo hlavně o RAMBA!!! Sly je v tomhle návratu naprosto famózní a pokud si uvědomíme kolik tomu chlapíkovi je, nejde nedat plný počet hvězd! Chtěl bych mít takového dědečka!

Vyměřený čas (2011)

Geniální myšlenka, bohužel mi po zhlédnutí filmu pořád něco vrtalo v hlavě... Proč to bylo tak nedotažené? Čekal jsem víc. První polovina byla jasně na plný počet hvězd, jenže pak se to nějak zastaví a jen tak plácá jako ryba na suchu. Není to velkolepá sci-fi ani si to na ni nehraje, je to přesně můj šálek čaje, jen by to chtělo možná trochu lepší scénář...

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

moc pěkně, od srdce jsem se smál... Pepík Hnátek v podání Miroslava Krobota si zaslouží vyzdvihnout do nebeských výšin! Nedotčen seriálovou předlohou jsem se královsky bavil, zvlášť epizoda s přejezdem mě pekelně pobavila, nejen mě, celý sál - a tohle že je český film?