Tmavomodrý svět (2001)

Český PŘEDCHŮDCE Pearl Harboru, který je oproti tomuhle jen pouhá vykrádačka námětů. Češi prostě umí točit filmy podle kuchařky, která nezklame: Vezměte časové období třeba po druhé světové válce, můžete i během ní. Přidejte trochu nezdaru s komunismem, nějaké hrdiny, kteří se snaží odolávat, ale nedaří se jim to, neurčitý závěr a celé to jemně posypte českým cynismem. A stejně se toho nepřejím.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Kam se hrabe Bytner to se nedá srovnat! Nejlepší dílo, které kupodivu není tolikrát zmiňováno. Při projíždění všech divadelních záznamů mě však mile překvapilo.Asi to bylo tím, že mi nikdo neřekl co se v tomhle díle nachází, vtipy nejsou ohrané jako u Severního pólu, který znají všichni, a který mi byl trochu ohrán díky maturitě.

Americká krása (1999)

Tohle byl tak geniálně natočenej film, že i teenager jako já si připadal, jak kdyby se najednou ocitl v těle muže ve středním věku a snažil se užívat si všechno co on... Buď je něco špatně se mnou nebo je to prostě dokonalé. Děj ubíhal a u celého filmu jsem se bavil, kdyby neřekli na začátku, že umře, možná by to bylo zajímavější. Na druhou stranu byste tím přišli o to přemýšlení kdo ho to vlastně zabije a místo toho byste měli plnou hlavu toho jestli umře, či ne. Výtečný Kevin Spacey a Annette Bening. Dějová linie ohledně mladých mě kupodivu vůbec nebrala. Film mi udělal jasno.. jednou si taky koupím sporťáka veterána, ošahám 20ku, zhulím se a k tomu si budu poštět hity svýho mládí. Sečteno potrženo 5!

Robot Chicken: Star Wars Episode III (2010) (TV film)

Nejlepší parodie na star wars jakou jsem viděl (ano lepší než family guy). Nezapomenutelné momenty, u kterých se s kámošem válíme pod stolem ještě teď po několikátém shlédnutí. Pro fanoušky sw povinnost, pro ostatní nepochopitelný díl robot chicken. Píšu sem komentář za všechny tři, ale trojka je nejlepší, víc času tomu rozhodně neuškodilo.

Ajťáci (2006) (seriál)

Perfektní! U tohoto seriálu miluji hlavně ten anglický přízvuk všech herců. Zakázal bych dabing. Vyšperkovaný britský humor, z prostředí mě blízkému, možná v některých dílech trochu uvadá, ale není to tak znatelné. Pěkně zakončené posledním dvojdílem, o kterém málokdo ví. Nejlepší díl: " A Gay musical, abou gay, that's quite gay." :)

Hra o trůny (2011) (seriál)

HBO tyhle výpravné seriály prostě umí! Zvlášť když mají podklady od perfektní knižní série, která jen čeká na dopsání. První série vás upoutá díl po díle, kdy prostě nemůžete vydržet a už si pouštíte další díl, abyste věděli jak to celé dopadne a díl za dílem si naivně říkáte "Teď už se určitě bude dařit těm hodným!" V tomhle seriále je tomu naopak a právě to nás asi všechny baví. (viz. Spartakus, Řím) Jen tak dál!

Griffinovi (1999) (seriál)

Parádní kreslená komedie, která se před ničím nezastaví (ani před několikanásobným stažením z programu televize fox). Chápu, že tento typ humoru nemusí přijít každému vtipný, občas je to až přehnané, ale stejně je to pro mě mnohem lepší než slavná Simpsonovic rodinka. Perfektně vykresluje běžnou americkou rodinu a znát všechny americké herce, tak je tento seriál vtipnější o to víc. Česká televize by měla zvážit něco v tomto stylu na parodii našich herců, jen se bojím, že by to stejně zkonili.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Musím napsat komentář teď nebo mě producenti donutí jednu strhnout. První tři, čtyři série jsou bezkonkurenční. Mohu se na ně dívat znovu a znovu. Geniální Jim Parsons (samozřejmě v angličtině!!!) dělá pro roli první poslední. Ale čím více se postavy vyvíjejí v následujících sériích, tím tento seriál ztrácí své kouzlo, které měl ze začátku. Banda geeků je zkrátka už moc normální a vtipy se začínají tvořit často, až když se nějaká postava opije. Myslím, že by to měli utnout v "nejlepším".

Přátelé (1994) (seriál)

Kultovní seriál, který se mi neokoukal ani po sedmém shlédnutí všech sérií. Nejlepší jsou samozřejmě první série, ale i ty pozdější jsou pořád plné vtipných scének, jen ty vztahy už nevěděli jak zamotat...

Honnold 3.0 (2012)

Honnold je prostě blázen. Nejdříve překvapil svět se svými sólovým výstupem v Yosemitech a teď se vrací už jako hvězda zpátky a chce zdolat tři obrovské stěny za 24 hodin. Film jsem viděl na expediční kameře a řadím ho mezi nejlepší kousky. Nejlepší moment filmu je kupodivu při lezení boulderu, kdy vám tuhne krev v žilách a ty tři stěny už jen tak "vyhopká". Alex celému filmu dodává na komičnosti. "Yes, I have a girlfriend now! " Už aby se pustil do dalšího projektu.