Rychle a zběsile (2001)

Nejlepší z celé série, nehraje si na nic jiného. Nenáročný odpočinkový film plný vytuněnejch autíček, pěknejch prcin a drsných výrazů za volantem.

LEGO® příběh (2014)

Je tam všechno, možná až moc všeho, ale "everything is awesome!" Místy to sice bylo až moc zběsilé Toy lego story, ale kdy vaše budování nebylo.. Musím zase někdy vytahat všechny kostičky a něco postavit! Chápu horší hodnocení, ale ve mě to probudilo dítě posedlé legem. Myslím, že je tu i potenciál na další díly, jen do toho!

Black Books (2000) (seriál)

Jsem pořád v rozpacích jestli 4 nebo 5. Seriál už jsem viděl několikrát, ale pořád tam jsou díly, které jsou prostě mnohokrát horší než ostatní. Nicméně se jedná o originální anglickou komedii, která rozhodně ví jak pobavit. "Jam, Jam Jam!" :)

Father Ted (1995) (seriál)

Možná se po druhém shlédnutí vytáhne na 5 hvězdiček, zatím však zůstanu na 4, protože tam byly hluchá místa a scény s otcem Jackem a paní Doylovou jsem moc nemusel. Nicméně Ted a Dougal jsou správná dvojka, která mě nemálo-krát rozesmála, ikdyž na Mosse a Roye nemají. (Pravděpodobně proto že IT je mi blíže než církev).

Probudím se včera (2012)

Po dlouhé době jsem narazil na komedii a ještě k tomu na českou komedii, která mě pobavila a nenudila. Našly se tady sice trapnější momenty, ale celkově se mi nápad na film i zápletky líbily (možná proto že na třeťák na gymplu vzpomínám nejradši). Jediné, co se mi nelíbilo byl konec, jak je u mě zvykem... Když se nad ním zamyslíte, tak on sice dostal holku svých snů (neočekávaně) , ale nepamatoval si s ní ty nejlepší životní momenty a začínal až ve 40.. Nicméně za 4 i přes nesouvislosti s "cestováním v čase" :)

Autana (2012)

Je zde vidět jiný pohled na výstup a tím si mě film zpočátku získal. Brodění džunglí, výstup plný bláta a vzpomínky na snový drogový výlet u pana Šamana vás nenechají dlouho čekat na překrásné výhledy ze stolové hory, nad kterým se tají dech. Pobavila mě scéna s přiděláváním skob a následným poraněním lezce. Asi má opravdu nějakou duši a jsem rád, že lezci už po této zkušenosti nic dále nezatloukali, i když by jim to velice usnadnilo výstup.

Down the Line (2013)

Kaňoning je u nás neznámým sportem, asi proto, že tu žádné kaňony nemáme. Tahle parta se nicméně vydává kamsi do Kanady, kde jsou nějaké zcela neprozkoumané. Z pohledu laika mě zarazilo, že si s sebou vzali jen jedno dlouhé lano, když celý film mluví o tom, jak se jim nesmí nikde zaseknout, jinak bude problém a ejhle, ono se zaseklo a byl problém! Naštěstí ze všeho vyvázli a v posledních minutách nás odměnili za přečkání místy nudných slanění přes vodopády krásným seskokem do čiré vody a natočením posledního kousku kaňonu.

The Empty Quarter (2013)

Alastair Humphreys je velký cestovatel, který si nedokáže dát na chvíli pauzu. Sotva se zchladí na Grónském ledovci, tak už se spěchá ohřát na poušť a to ve stylu dávného anglického cestovatele jen se svým vozejčkem. Vozítko si sestavili sami a to byl první problém. Opravdu nejsou žádní inženýři a hned po přijezdu musí s místními mechaniky vozítko trochu "vytunit" a pak už to šlape přes celou poušť. Pěkné záběry slabých chvilek, Alastair jednou dokonce brečí! A krásně vykreslena nekonečná poušť.

Pot a krev (2013)

Film mě zpočátku moc nelákal. První scéna o posilování mě už pomalu zvedala ze židle, ale s každou další scénou se vše rychle měnilo a dílo tak nabíralo na obrátkách. Zpočátku komediálně ztvárněné nezdary vystřídaly už kriminálem zavánějícími zločiny. Bohužel pro ně, s každou další minutou měli větší a větší smůlu, a když už přestáváte věřit že je to PODLE SKUTEČNÝCH UDÁLOSTÍ, tak vás na to ve filmu ještě upozorní. Překvapil mě konec, ale za to co všechno provedli byl tento trest odpovídající. Moje antipatie k upoceným svaloušům vyhrála a vybraní herci jakoby místy hráli sami sebe. Hodnotím toto (na Baye málo výbušné) dílo za 4.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Po rozvaze jsem se rozhodl dát filmu 4 hvězdičky, že se k němu ještě vrátím, protože je na první shlédnutí moc komplikovaný, ale prošpikovaný bezvadnými hláškami a scénami, jakými se nemůže chlubit lecjaká komedie. Věřím že při druhé projekci mi vše zapadne dohromady a já se pak budu moci kochat skvělým hereckým výkonem R. Downeyho.