Sketchy Andy (2011)

Co všechno se dá na lajně dělat a ještě mnohem víc! Tento průkopník už teď taky patří mezi odrostlejší, ale následuje ho horda mladých a dychtivých nadšenců, kteří se bojí ještě o trochu míň a dovolují si na lajně ještě o trochu víc. O nich však až poději. V tomto krátkém díle máme možnost spatřit Andyho hlavně na highlinech, kde zkouší svoje salta, chůzi bez jištění či bez jištění ale s padákem na zádech. Nejvíce mě pobavil záběr, kdy přechází nahatý.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Nemastné neslané nudné dílo plné politického tlachání, které střídají záběry z Pákistánu, teda Afgánistánu a pěkné kočičky obskakující Hankse, který v tomto filmu nijak nezáří. Na můj vkus přecpané americkým nacionalismem a jejich penězi přecpanou politikou. Ještě jednou NUDA , nechápu tolik kladných hodnocení...

Stranger Things (2016) (seriál)

Skvělá atmosféra, konečně zase něco z osmdesátek! Chybí jen kousek k dokonalosti. Moc klišé scén, které vykrádají staré známé sci-fi filmy.

Strážci - Watchmen (2009)

Dvě hvězdičky za to, že jsem vydržel nešťastnou náhodou Ultimate cut. 3,5 (slovy třiapůl!!!) hodiny nicneříkajícího tlachání, hrozných kostýmů, příšerných postav, nekonečných flashbacků přecházejících do dalších nekonečných flashbacků a modrý superhrdina s čouhajícím dindonem. Komiksová vložka, kterou jsem bohužel nepochopil, mi celý film naznačovala, že tohle opravdu není pro mě.

Suri (2015)

Pěkná výprava za kmenem pygmejů, padron suri. Film jako okopírovaný přes Pygmejové - děti džungle, kde mi ještě tolik nevadilo násilné "musíme to změnit". Pokud chce Palo něco změnit, tak toč anglicky! Možná si pak těhle problémů někdo všimne.

Špinavý trik (2013)

Na film jsem se strašně těšil, možná až moc a pak mě pomalu začaly nahlodávat recenze. Možná to nebude až taková sláva, říkal jsem si, ale přece mi oblíbení herci nezkazí film s jednou z mých nejoblíbenějších tématik...Ale opak je pravdou... Musím se přiznat, že tohle je můj první film který jsem dokoukal kvůli výkonu herečky, resp. hereček. Kočky Amy a Jennifer filmu zajistily alespoň malý spád a trochu mi to připadalo jako dramatická linka vytržená z Fightera. Bylo jasné jak celý film dopadne, ale oni vás musí potrestat tím, jak dlouho se k finále dostávají. Výsledkem všeho je užvaněné, příliš dlouhé dílo, kam mi tlustý žid Bale a až příliš modrooký B. Cooper vůbec nesedli. 2 Hvězdy dávám za zmíněné herečky a hudbu, která navozovala dojem 50. let v Americe a málem bych zapomněl na "Elvise", nečekal jsem jak se scéna u něj v bytě vybarví a díky ní dávám 3. hvězdu.

Tatry bez limitov (2012)

Nevím jestli to má cenu dál rozepisovat, jak už zmínili ostatní. Reklama na adidas. Sjíždění kopců v kajaku? Pardon, ale se svými boby jsem sjel horší kopce, bez značkového vybavení a nikomu jsem to necpal. Boulder byla pěkná výzva, bohužel nezdolaná a Hvězdičky dávám jen za skok na lyžích zakončený seskokem s padákem a konečné koupání v horském plesu.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Musím napsat komentář teď nebo mě producenti donutí jednu strhnout. První tři, čtyři série jsou bezkonkurenční. Mohu se na ně dívat znovu a znovu. Geniální Jim Parsons (samozřejmě v angličtině!!!) dělá pro roli první poslední. Ale čím více se postavy vyvíjejí v následujících sériích, tím tento seriál ztrácí své kouzlo, které měl ze začátku. Banda geeků je zkrátka už moc normální a vtipy se začínají tvořit často, až když se nějaká postava opije. Myslím, že by to měli utnout v "nejlepším".

The Empty Quarter (2013)

Alastair Humphreys je velký cestovatel, který si nedokáže dát na chvíli pauzu. Sotva se zchladí na Grónském ledovci, tak už se spěchá ohřát na poušť a to ve stylu dávného anglického cestovatele jen se svým vozejčkem. Vozítko si sestavili sami a to byl první problém. Opravdu nejsou žádní inženýři a hned po přijezdu musí s místními mechaniky vozítko trochu "vytunit" a pak už to šlape přes celou poušť. Pěkné záběry slabých chvilek, Alastair jednou dokonce brečí! A krásně vykreslena nekonečná poušť.