• Krátkometrážní

Kit Kittredge: Odvážná novinářka (2008)

Průměrný víkendový filmík do chvíle, kdy se z toho stala detektivka vhodná jen pro dětské publikum. Moc hezky ztvárněné retro, které vtáhne určitě každého mladšího diváka do děje. Pro mě ale byla druhá polovina skoro nekoukatelná. :)

Báječná sedmička (2005) (TV film)

Krásný a upřímný snímek s báječnou Helenou Bonham Carter. Nemám co dodat. Snad jen díky za ten milý konec.

Alenka v říši divů (2010)

Nechci být přísná, ale máme tu další zbytečný film ve světě kinematografie. Obrazově pěkný, hudbu musím vypíchnout, ta je báječná. Ale kam se to hrabe na "hallmarkovou" Alenku z '99. Děj jakoby neměl spád, Burton tentokrát nedokázal diváka zaujmout a nenapravil by to ani 3D zážitek, to jsem si jistá. Johnyho Futrovák byla trapná vsuvka. + Jak říkala v jednom z interview sama představitelka Červené královny, křik jí moc nejde. :D

Nesmrtelná Callasová (2002)

Biografický příběh o světoznámé francouzské operní pěvkyni zasazený do Paříže 70. let. Vyhaslá hvězda, stranící se společnosti, se díky svému dávnému příteli znovu postaví na nohy. Po velkém přemlouvání se spolu pustí se do natáčení Carmen. Začátek mě příliš nebavil, ale jakmile začal humbuk kolem Carmen a posléze natáčení, nemohla jsem se filmu nabažit. Ardant je úžasná a Jeremy Irons po jejím boku také zazářil.

Zrození šampióna (2009)

1) Příliš americké. 2) Oscara bych Sandře necpala. A teď mě ukamenujte.

Noci v Rodanthe (2008)

Mám moc ráda Diane Lane i Richarda Gera. Ale toto? I Danielle Steel je zábavnější! Vrchol byl, když opravdu uviděla na pláži stádo koní, jak se psalo v pověsti...

Stmívání (2008)

Ráda upíry, pěkné herce a herečky. Dobře zpracované. Škoda, že druhý díl dopadl tak, jak dopadl.

Kouř (1990)

Známá scénka z diskotéky je jedna z mála, u kterých jsem se bavila. Pokus zachytit dobu autorům vyšel, ale od půlky už to pro mě bylo spíš utrpení. Dodívala jsem se jen z principu.

Austrálie (2008)

Wow, to je tedy stopáž. A taky mišmaš všch žánrů dohromady. Byla bych radši, kdyby to ukončili někde kolem 1:40, !!! SPOILER !!! když se Drover a Sarah dali po plese dohromady.... Vypadalo to na tak krásný happy end, rychlá kamera snímající nádhernou přírodu, ti dva někde neustále v objetí... A pak prásk. Další skoro hodina přede mnou. Ocitáme se na válečném poli. Chápu, že tam chtěli zachytit i tohle, ale nějak jsem to nemohla překousnout a děj se mi zdál zbytečně natažený. Pěkný snímek, jen jak říkám, mohli to utnout dřív. A nejlepší postava? Rozhodně Nullah ..."Creamy".