Muži, co zírají na kozy (2009)

Solidní film, ale žádnej zázrak. Tempo nic moc, humor zvláštní, i když pár vyloženě podařenejch momentů se najde. Ovšem potenciál asi uplně dosaženej nebyl, zvlášť při takovym hereckym obsazení. 60 % Oblíbená část- Ben Echmeyer

Requiem za sen (2000)

Nevim, ale od 31. nejlepšího filmu ze všech jsem čekal víc a je pravdou, že jsem se místy vážně dost nudil. Nicméně taková atmosféra, která je nám tady předkládána, se nevidí často a plně chápu, že na ostatní lidi může dopadnout s větší intenzitou než s jakou se dotkla mě. Co bych chtěl ale ocenit, je GENIÁLNÍ titulní skladba, která si zaslouží 100 %. Ovšem film jako celek pro mě- 60 %. Oblíbená část- odhalení ruky v autě

Bourneovo ultimátum (2007)

Podle mě nejlepší díl trilogie. Akce střídá akci a odkrývají se dříve nezodpovězené otázky. Jen doufám, že ještě Bourne nevěší vybavení na hřebík a brzo se nám opět ukáže. 90 % Oblíbená část- naháněná na vlakovém nádraží

Božský Evan (2007)

Rozhodně slabší než Božský Bruce. Carell prostě neni Carrey, i když je pravda, že příjmení mají celkem podobný. Vidět se to dá, ale já bych to doporučil jako rodinnej film a to ještě spíš pro mladší děcka. Freeman mě tentokrát tolik nepřesvědčil a celkově herecký výkony nijak neoslnily. I hudba oproti předchozímu dílu ztratila na kvalitě. Zkrátka průměrnej film na ukrácení dlouhý chvíle zapadající do škatulky jednou vidět a dost. 50 % Oblíbená část- hláška Wandy Sykes poté co alpaka plivne na Goodmana

Nejlepší hráč (1998)

Trochu zklamání. Jako ex-basketbalista jsem byl dost natěšenej, ale potom u filmu jsem se párkrát přistihl, že se nudim. Nicméně i tak jako sportovní nadšenec nemůžu dát míň než 70 %. Oblíbená část- objíždění potenciálních škol

Vybíjená (2004)

Tohle je pro mě srdcová záležitost. Vince Vaughn má malou tělocvičnu, jejíž pravidelnými návštěvníky jsou jeden exot vedle druhého. Konkurentem je mu extra zákeřný majitel obrovského fitness centra Ben Stiller. První jmenovaný má však finanční potíže a jako poslední možnost záchrany, jak vydělat dost peněz, se zdá výhra v turnaji ve vybíjené. Děj už nebudu dále rozebírat, ale připravte se na neskutečné množství vtipných situací a geniálních hlášek. Alespoň já se řezal od začátku až do konce. Update: viděno nespočetněkrát, zvednuto na absolutorium. 100 % Oblíbená část- postřehy spolukomentátora a specielně jeho výstup po oznámení potenciální kontumace ve finále

Frasier (1993) (seriál)

Já se náramně bavil a to ať už se jednalo o díl věnující se převážně Frasierovi nebo epizodu spíše cílenou na jinou z postav (bratr Niles, otec Martin, terapeutka Daphne, "sporťák" Buldok a mnoho dalších). Ač zatím patřím k mladé generaci a seriál se tváří, že ho docení spíš generace středního věku, tak já si ten inteligentní humor užíval. Navíc mi přijde, že je zde výrazně menší rozkolísanost úrovně jednotlivých dílů oproti jiným seriálům (aktuálně mě třeba napadá Ally McBealová). Váhám mezi 80ti a 90ti procenty, ale když nad tím tak přemýšlím, tak nevidím důvod, proč nedat to vyšší. 90 % Oblíbená část- Frasierův příběh do rozhlasu za účasti ostatních postav, jež postupně "zabíjí" balónkama

Terč (1997)

Dost slabej děj a konec, hlavní záporák taky nic moc. Nicméně pro Jackieho mám slabost a on sám tady opět ukazuje co umí. Jeho akční scény jsou prostě top a jako plus musím počítat i tradiční vtipné situace. Nechyběj ani luxusní nepovedený záběry na konci. Když to všechno protřepu a zamíchám, tak 70 %. Oblíbená část- Jackieho využití popelnice

První rána (1996)

Jeden z nejlepších Jackieho filmů. V roli policajta nás provede Ukrajinou či Austrálií. Jako tradičně můžeme očekávat svižnou akci v kombinaci s mírnou dávkou humoru. Stopáž je poměrně krátká, takže nuda určitě nehrozí. Ano, najdou se nelogičnosti a chyby (z voleje mě napadá suché a upravené Jackieho tričko po vyběhnutí z akvária na konci), ale i přesto dávám 80 %. Oblíbená část- akce s žebříkem

Predátor (1987)

Absolutní klasika, nemá smysl moc co psát. Do džungle je vysazená vojenská jednotka pod falešnou záminkou, ale teprve když členové splní úkol, který jim byl zamlčen, začíná peklo. Po cestě na místo, kde mají být vyzvednuti helikoptérou, jednoho vojáka po druhém loví záhadné něco, co nedokážou popsat ani očití svědci. Čím více se počet živých jedinců snižuje, tím více se nám nepřítel odhaluje. Až nakonec zůstane sám velitel, aby si to s protivníkem rozdal na férovku. 80 % Oblíbená část- Arnoldův komentář po Predátorově sundání helmy