Muži v černém 3 (2012)

Pořád stejně ujeté, pořád stejně zábavné- na mě to bez debat fungovalo. Po skončení jsem se skoro nemohl zbavit takového toho přiblblého úsměvu na tváři. Staré postavy opět šlapou bez výraznějšího klopýtání, frky mají šťávu a jak se autorům podařilo naroubovat příběh i na historické skutečnosti, to klobouk dolů. Fanoušek či divák očekávající svižnou komedii nemůže být v žádném případě zklamán. 70 % Oblíbená část- zoufalý Warhol

Resident Evil: Odveta (2012)

Tak už nejsem díky ČSFD projekci 3D panic. :-) Vlastně jen kvůli tomu jsem se hlásil a efekt bych kulervoucím nenazval. Jeden letící cepín do držky a jinak jen o něco víc plastické plátno. Ale k filmu. Budu hodnotit trochu smířlivě. Předimenzovaná akce se dala čekat a tu jsme také dostali. V tomhle ohledu nebudu nic moc vyčítat, i když bych chtěl zmínit, že ani borci z Expendables ve svých nejslavnějších rolích neměli tak silnou auru odpuzující kulky, jako hrdinové zde. Pravda, o to víc vás potom šokuje, když to někdo z nich schytá. Co bych chtěl vyloženě pochválit a nechci aby zapadlo, to je hudba. Neváhám říct, že naprosto přesně trefená a zasluhující téměř absolutorium. Li Bingbing byla mňam! ALE: děj o ničem, vysvětlování na místech, kde bylo vše jasné a naopak divákovo tápání tam, kde by si zasloužil trochu osvěty, bídné dialogy,... Kdybych viděl předchozí díl(y) a vnímal tak případné souvislosti a odkazy, tak by se dalo možná uvažovat o třech hvězdách a deseti procentech navíc, jenže já je neviděl. 50 % Oblíbená část- černochova zástava

Nadějný rok (2011)

Neuvěřitelně pohodová záležitost, kde je příběh navázán na unikátní téma, což velice oceňuju. Protože vymyslet v dnešní době něco nového, to je úctyhodné. Black tu nehraje jednoho ze svých skoro už tradičních úchylů a celkově se dá mluvit o komedii jen z části. Není to ta klasická prvoplánová řachanda. Za zmínku mi určitě stojí hudba, která se povedla na výbornou, stopáž je optimální a neotravovala mě hluchá místa. Vůbec se nestydím dát krásných 70 %. Oblíbená část- doporučení číšníka při večeři

Pan Nikdo (2009)

Tohle neberu, to neni film pro mě. Obsáhlejší komentáře nechám na lidech, kterým snímek něco dal. Mně ne. 40 % Oblíbená část- řešení problému s autem

Bitevní loď (2012)

Popravdě dost zklamání. Proti prvoplánovým akčňárnám nemám v zásadě nic a jsem ochoten odhlížet i od občasných nelogičností. Tady je to ale jeden nepřehlédnutelný nesmysl za druhým a konkrétní nebudu, protože ani nevím, kde začít. (Veteráni WTF!?!?) Kitsch dojem vůbec nevylepšil a naopak mi byl proti srsti. Možná s jiným hercem v hlavní roli by to bylo nakonec s přimhouřením obou očí o hvězdu a 10 procent víc, ale takhle jak jsem se docela těšil na oddechovku, tak jsem se mimo pobavení i stejnou měrou rozčiloval. Ještě že mi aspoň hráli AC/DC. 50 % Oblíbená část- zírající NASA na monitoru

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Oceňuju především povedený koktejl současných a znatelně vyspělejších původních aktérů a staré dobré přímočaré srandy (z pokličky jsem nemoh). Tohle kdyby se nepovedlo, tak by snímek určitě padnul do podprůměru a já jsem (hlavně z nostalgie) rád, že se to nestalo. Dočkali jsme se víceméně všech důležitých postav minulosti, alespoň mi teď nepřichází na mysl nikdo, kdo by mi chyběl. Zkrátka pěkných 70 %. Oblíbená část - "holka" pro Stiflera ;-)

Avengers (2012)

Dost vážně jsem koketoval s absolutním hodnocením, ale nakonec dám o stupínek míň, přestože mě napadají téměř výhradně pozitiva. Na talíř jsem nejenže dostal pochutinu podle mého gusta a očekávání, ale i něco navíc, což rozhodně nebývá pravidlem. Tím navíc byl úžasný Hulk, od kterého jsem nic nečekal a o to mileji překvapilo, že právě on se stal kořením. Zbytek osazenstva si odvedl více či méně (Thor) své, nezklamala ani hudba, efekty, humor a specielně bych pochválil akci, která byla sice strhující a frenetická, ale stále perfektně přehledná. Potlesk. 100 % Edit: po několikerém opakovaném shlédnutí zvedám o 10 procent na maximum Oblíbená část- Lokiho proslov Hulkovi

Tady to musí být (2011)

Já to nepobral. Přišlo mi to jako jedna nahodilá scéna nalepená na další a takhle pořád dokola a nezachrání to ani solidní hudební složka. Kamera místy příjemně neobvyklá a zahrát titulní roli taky určtiě nebyla brnkačka, tudíž zde respekt. Jako celek ale nebudu hodnotit moc vysoko, znovu bych shlédnout nechtěl. Evropská kinematografie prostě není nic pro mě. 30 % Oblíbená část- Cheyenne ve výtahu na lodi

Vyměřený čas (2011)

Docela zírám, protože od červeného filmu jsem očekával aspoň slušný nadprůměr. Zvlášť u takto nového snímku, u kterých mají recenzenti tendenci dávat nižší hodnocení než u "starých dobrých děl". Ale já jsem zklamán a co můžu ve finále vyzdvihnout, je jen dost dobrá původní myšlenka. Jenže na ní se dalo stavět jinak, tady divák netuší která bije- motivace postav jsou místy naprosto nejasné, chovají se chvíli racionálně a hned zas jak banda debilů, muzika nic extra a to samé platí o akci. Navíc panák Timberlake... Uzavřel bych to možná tím, že ani netuším, co mám dát jako oblíbený moment. 50 % Oblíbená část- závěr nákupu Jaguara

Batman začíná (2005)

Dám čtyry hvězdy, ale je to s vykřičníkem a to ne směrem nahoru, jak by se mohlo podle zdejších ostatních komentovaných ovací zdát, nýbrž naopak jen těsně nad třema. Naprosto nechápu, co se komu líbí na Baleovi, protože dle mého v polovině záběrů nahodí nevěrohodný výraz drsňáka (skoro se mi chce zvolat Olyphant v Hitmanovi nechá pozdravovat) a tu druhou půlku, kdy si nesnaží na něco hrát, se tváří, jak kdyby mu ulítly včely. Neeson docela ujde, Freeman klasicky potěší, moje láska Katie Holmes tragicky nevyužitá, což bych tentokráte řekl, i kdyby postavu hrála kterákoliv jiná herečka. Když už jen v krátkosti shrnu zbytek co mě právě napadá, tak akce neni až tak super a sráží jí zběsile krátké střihy, naopak chválím efekty a konkrétně letecké záběry na Úžiny a to i navzdory faktu, že na pozlátko jsem si nikdy zvlášť nepotrpěl. 80 % Oblíbená část- Freeman a jeho první schůze ve vedení