Temný rytíř povstal (2012)

MOŽNÉ SPOILERY! Po prvním shlédnutí musím říct, že mě pár věcí zklamalo. Úvodní scéna, s představením Banea. Klasické klišé, kdy klaďas se musí ze dna vypracovat trvdým tréninkem až opět na vrchol. A hlavně samotný Bane, se stal "superstar" až po té, co udělal neskutečný chaos. V tomhle měl Joker jasně navrch tím, že si respekt budoval postupně po celém městě. Samozřejmě nechybělo pár WTF momentů. Cat woman - prakticky zbytečná postava, která ve filmu ani nemusela být a Batman by tak byl zase o něco velkolepější. Líbil se mi však samotný Bane, vzhledově byl opravdu vychytaný. Souboje byly skvěle natočené, sestříhané a jasně z toho vyzařovala síla protivníků. Epické chvilky taky nechyběli - plus, byly podpořeny božskou Zimmerovou hudbou (ta byla opravdu epická). Přišlo mi sice, že Nolan už se tolik nechce s Brucem mazlit... ukazovat světu, jak velkolepej batman může být. Prostě ho postavil před nějakej problém, nebo do nějaké situace, a divák aby se jen díval co se bude dít. ***** *EDIT* - Nakonec musím dodat, že Nolan je člověk, který i z klišé prvku umí vytěžit co to dá... a ikdyž se mi zprvu jevilo až příliš nudné to, že se Bruce musel zvednout z úplného dna, po dalším zhlédnutí musím říct, že Nolan tomu dal úplně nový rozměr a Batmanovo povstání si mě získalo...

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Skvěle natočené, dobré k zamyšlení. Něco na styl "Sejmi je všechny". Jen ten záporák byl vyřízenej trošku přehnaně.

The Joker Blogs (2008) (seriál)

Přemýšlel jsem, jestli 3 nebo 4 hvězdy. Tu čtvrtou jsem chtěl věnovat geniálnímu herci, ztvárňujícího Jokera. Ovšem v průběhu jednotlivých dílů, se podoba chování vzhledem k Temnému rytíři, ztrácí. Avšak né úplně vymizí. Joker ze zahrán skutečně svěle, ale bohužel je to asi jediná silná zbraň této minisérie. Ovšem jakožto "fanouškovský počin", musím říct, že je to skvělé!

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Rozhodně to není nejlepší díl, ale pobavil jsem se. Ikdyž dospěláci už nejsou tak vtipní jako týnejdžři, pořád je čemu se smát. Trošku zklamání z příběhové línie Oze. Ale Stifler prostě asi nikdy nezklame. Více prostoru pro Jimmova táty taky není na škodu. Rozhodně bylo fajn vidět tuhle partu znovu pohromadě.

Iron Sky (2012)

Ptákovina, slátanina... a ve chvílil, kdy se z toho staly Star Wars mě to přestalo bavit úplně. Alespoň občas jsem se zasmál a oceňuji nápad, ikdyž jsem převelice zklamaný.

Kontraband (2012)

Prakticky je to z velké části kopírování filmu "60 sekund". Jen se prohodilo pár rodinných příslušníků. Celkem málo akce, ale když už, tak už. Vadil mi ten neustálý zmatek a přěbíhání z jedné příběhové linie přes zvrat ke druhé... pak ke třetí a ke čtvrté... no zmatek. A hlavní záporák byl k smíchu. Bohužel režisér v tomto kousku divákovi doslova vnutí, že hlavní hrdina je ve všem jednička a největší machr, což se mi taky zrovna dvakrát nezamlouvalo. Konec už byl dost vyhrocenej, ale přišlo mi, že se spíš rejža snažil ten film zachránit dramatickou tečkou. A přesto, že jsem na konci zůstal v údivu. Nechrochtal jsem si blahem... 2/5

Dámský krejčí (2012) (divadelní záznam)

Dokonalý hůmor, plno zvratů, výteční herci. Výborně jsem se bavil a určitě nezůstane u jediného shlédnutí.

V jako Vendeta (2005)

Trošku mě zklamala vizuální a také ta komiksová stránka. Ovšem jinak nemohu nic vytknout. Jedna z nejlepších hlavních postav, kterou jsem kdy viděl a jeho projev doslova miluji. Stejně jako Natálku. Jinak je to opravdu silný film k zamyšlení. Perfektně rozjíždějící se příběh a luxusní střih.

Krokodýl Dundee 2 (1988)

Trošku ostřejší než první díl. Ale zajímavej nápad se skvělím provedením, kvalitní gangstři a opět nechybí skvělí hůmor.Navíc, finální scéna se mi vryla do paměti jako jedna z nejlepší, jaké jsem kdy shlédl. A ta hudba!

Krokodýl Dundee (1986)

Krásná pohodovka plná vtipu a jednochuchosti. A v jednoduchosti je krása. Tenhle hůmor mi sedne + lehká romantika. Prostě povedená oddechovka, ke které se rád vracím.